کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

جوجه ها به مرز نرسیدند

دامپزشکی کردستان ، جوجه ها به مرز نرسیدند ، دام و طیور استان

مدیرکل دامپزشکی کُردستان گفت: این ۶۳ هزار قطعه جوجه یکروزه در قالب چند محموله در این هفته توسط دامپزشکی در شهرستان های بانه و سقز شناسایی و ضبط شد.

به گزارش کُردتودی، مدیرکل دامپزشکی کُردستان گفت: این ۶۳ هزار قطعه جوجه یکروزه در قالب چند محموله در این هفته توسط دامپزشکی در شهرستان های بانه و سقز شناسایی و ضبط شد.


مجتبی ورمقانی افزود: این محموله ۲۲ هزار و ۵۰۰ قطعه ای جوجه را که صاحبش می خواست به صورت غیرقانونی از کشور خارج کند، توسط نیرو های دامپزشکی بانه کشف و معدوم شد.

 


به گفته وی، شبکه دامپزشکی بانه با همکاری پاسگاه "چومان" یک کامیونت حامل هفت هزار و ۵۰۰ قطعه جوجه یکروزه را توقیف و پس از طی مراحل قانونی، عملیات معدوم سازی و دفن بهداشتی جوجه های فاقد مجوز سلامت، انجام شد.

 


وی یادآور شد: محموله دیگری که ۱۵ هزار قطعه جوجه یکروزه بود با همکاری نیرو های پاسگاه مرزی سیرانبند بانه از یک کامیونت که به صورت قاچاق و بدون مجوز دامپزشکی در حال حمل به کشور عراق بود، کشف و معدوم شد.

 


ورمقانی با اشاره به کشف یک محموله جوجه یکروزه در سقز نیز گفت: محموله ۱۸ هزار قطعه ای جوجه یکروزه فاقد گواهی بهداشتی و قرنطینه ای نیز توسط دامپزشکی در شهرستان سقز توقیف شد.

 


مدیرکل دامپزشکی کُردستان تأکید کرد: با توجه به نامشخص بودن مبدا و مقصد، محموله ضبط و با دستور مقام قضایی نسبت به معدوم سازی آن اقدام شد.

 


وی ادامه داد: محموله های فاقد گواهی بهداشتی - قرنطینه ای حمل، علاوه بر انتشار بیماری های واگیردار دام و طیور، سلامت و امنیت غذایی جامعه را نیز تهدید می کند.

 


وی افزود: به منظور ایجاد فضای امن و مطمئن برای سرمایه گذاری در صنعت دام و طیور استان، در کنار سایر اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی، برخورد قاطع با این گونه موارد در دستور کار دامپزشکی قرار دارد.

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 23 خرداد 1397 | 09:28

کد خبر : 30152

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید