کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در اولین روز ازهفته جهاد کشاورزی صورت گرفت؛

افتتاح 3 پروژه با اعتبار یک میلیارد تومان در دهگلان/ وعده یک ماه قبل فرماندار باعث بازگشت 10 خانواده به روستای قشلاق خداکرم شد

هفته جهاد کشاورزی,تولیدات دامی,واحد پروار بندی,معاون تولیدات دامی کردستان,ایجاد اشتغال برای 7 نفر

در اولین روز ازهفته جهاد کشاورزی 3 پروژه با اعتبار یک میلیارد تومان در شهرستان دهگلان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، از کِردتودی، در اولین  روز از هفته جهاد کشاورزی با حضور فرماندار دهگلان و معاونت تولیدات دامی جهاد کشاورزی کردستان  3 پروژه کشاورزی با اعتبار یک میلیارد تومان در 3 روستای این شهرستان افتتاح شد.

 

افتتاح پروار بندی 100 راسی روستای قشلاق خداکرم

 


در آئیین افتتاح  واحد پرواربندی 100 راسی روستای قشلاق خداکرم حامد احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهگلان اظهار داشت: برای این واحد مبلغ  100 میلیون تومان هزینه شده  که 40 میلیون تومان آورده متقاضی و 60 میلیون تومان تسهیلات نیز  از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی دریافت خواهد کرد.

 

وی افزود: این واحد با ظرفیت تولید 8 تن گوشت در سال برای دو نفر نیز ایجاد اشتغال نموده است.

 

 

 حسامی معاون تولیدات دامی استان کردستان در ادامه گفت: این واحد  به نام واحد های نیمه صنعتی یا واحد دارای پروانه دامداری کوچک روستایی شناخته می شوند.


 وی افزود: برای حدود 2800  واحد در سطح استان تا پایان اردیبهشت ماه پروانه صادر شده است و سیاست جهاد کشاورزی علی الخصوص تولیدات دامی این است که این واحدها در محیط روستایی شناسنامه دار شوند.


 فرماندار دهگلان: جاده روستای قشلاق خداکرم در صورت ترسیم نقشه در آینده نزدیک بهسازی می شود

 

جمال ارشدی فرماندار دهگلان در جمع مردم این روستا در آئیین افتتاح این واحد پرورابندی گفت: با توجه به بازدیدی که طی یک ماه قبل از این روستا شد جاده بهسازی می شود و ما منتظر نقشه ترسیمی هستیم که در صورت تهیه نقشه جاده روستا بهسازی خواهد شد.


وی در ادامه افزود: اگر جاده این روستا بهسازی شود بحث مهاجرت روستا به شهر کم می شود و سعی ما براین است که سایر مشکلات روستای قشلاق خداکرم  هر چه سریعتر حل شود.


 خورشیدی دامدار و ساکن روستا خطاب به فرماندار دهگلان گفت: طی بازدیدی که یک ماه گذشته از وضعیت جاده این روستا داشتید و قول بر بهسازی آن دادید انگیزه ای شد که حدود 10 خانوار به روستا باز گردند و چندین خانوار دیگر هم به روستا باز خواهند گشت.
 
 افتتاح مرغداری 20 هزار قطعه ای روستای شعبانی

 


 حامد احمدی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان گفت: این واحد 20 هزار قطعه ای با اعتبار 900 میلیون تومان  که مبلغ 500 میلیون تومان از اعتبار شخصی و مبلغ 400 میلیون تومان تسهیلات جهاد کشاورزی از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی می باشد.


 وی در ادامه گفت: در این واحد برای 5 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال شده است.
 

 انتهای پیام/a.p

سه شنبه 22 خرداد 1397 | 13:14

کد خبر : 30143

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید