کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش خبری/

تحویل کارنامه در گرو پرداخت وجه نقد در مدارس دولتی قروه/ وقتی کمک داوطلبانه رنگ زور می گیرد

پول،تحویل کارنامه،مدارس دولتی،وجه نقد،قروه،کمک داوطلبانه،رنگ زور،آموزش و پرورش

گویا در برخی مدارس دولتی شهرستان قروه یا باید به صورت داوطلبانه کمک کنید یا باید در هر صورت کمک کنید.

به گزارش کُردتودی، پس از ارسال پیام هایی از سوی برخی شهروندان قروه ای مبنی بر دریافت وجه نقد در برخی مدارس دولتی این شهرستان در قبال دریافت کارنامه، خبرنگار سراب خبر به تهیه گزارشی در این خصوص پرداخت.

 

بر اساس این گزارش برخی مدارس در شهرستان قروه برای تحویل کارنامه به والدین دانش آموزان هزینه هایی بالغ بر یک میلیون و سیصد هزار ریال دریافت می کنند و تا زمانی که این هزینه پرداخت نشود کارنامه دانش آموزان به انان تحویل داده نمی شود، این درحالی است که پرداخت هر نوع وجهی در مدارس دولتی به صورت داوطلبانه و برای کمک به مدارس از سوی والدین صورت می پذیرد اما هم اکنون این کمک های داوطلبانه مقداری رنگ زور به خود گرفته اند.

 

در همین رابطه یکی از والدین دانش اموزان با ارسال پیامی به خبرنگار ما نوشته است: اگر ما می توانستیم هزینه هایی که هم اکنون از ما مطالبه می شود را پرداخت کنیم از ابتدای سال تحصیلی فرزند خود را به مدارس غیرانتفاعی و یا هیئت امنایی می فرستادیم و در واقع با این انگیزه که هزینه ای در مدارس دولتی دریافت نمی شود اقدام به ثبت نام فرزند خود در چنین مدارسی داشتیم.

 

یکی دیگر از این والدین نیز نوشته است: ما که در تامین هزینه های اولیه زندگی خود در تنگنا هستیم چگونه می توانیم 130 هزار تومان برای دریافت کارنامه پرداخت کنیم ؟ این چه نوع کمک داوطلبانه ای است؟

 

در همین رابطه خبرنگار ما طی تماس تلفنی با مدیریت روابط عمومی آموزش و پرورش قروه مشکلات مردم را منعکس نمود و مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش قروه در این خصوص گفت: هیچ نوع هزینه ای در مدارس دولتی از والدین دریافت نخواهد شد اما مدارس دولتی نیز نیازمند توجه ویزه ای هستند و هزینه های بسیاری در طول سالتحصیلی متحمل می شوند و نیازمند کمک والدین می باشند.

 

شاهمرادی ادامه داد: والدین گرامی می توانند به صورت داوطلبانه به مدارس دولتی کمک کنند که در این میان مدیران مدارس نیز باید با صبر و حوصله شرایط مدرسه را برای والدین تشریح کنند.

 

وی با بیان اینکه هیچ نوع وجهی به زور از کسی دریافت نمی شود افزود: در صورتی که مدیر مدرسه تشخیص دهد که والدین دانش اموزی توان کمک به مدرسه را ندارد و یا نیازمند کمک نیز می باشد، دانش اموز مربوطه را به آموزش و پرورش معرفی می کند و نه تنها هزینه ای از این خانواده دریافت نمی شود بلکه از طریق صندوق رفاه دانش اموزی نیز به این دانش اموزان در طول سالتحصیلی کمک مالی خواهد شد.

 

بله، سخنان مردم و توضیحات مدیر روابط عمومی اموزش و پرورش قروه را از نظر عبور دادیم و اما باید دید مردم چه قضاوتی در این خصوص دارند.

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 22 خرداد 1397 | 09:39

کد خبر : 30137

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید