کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

علوی: شورای سنندج، موفقیت شوراهای استان‌های دیگر را الگوی خود قرار دهد/ حمایت من از آخوندی بازی برد برد برای شخص وزیر و استان کردستان بود

سید احسن علوی، نماینده سنندج دیواندره و کامیاران، شورای سنندج، شهرداری سنندج

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه شورا و شهردای سنندج با وجود اوضاع نامناسب بودجه و اعتبار تلاش های خوبی در این مدت داشته اند اما کافی نیست و باید موفقیت شوراهای استان های دیگر را الگوی خود قرار دهند و ببینند آنها چکار کرده‌اند که موفق بوده‌اند.

به گزارش کُردتودی، سید احسن علوی بعدازظهر امروز در دیدار با شهردار، فرماندار و اعضای شورا شهر سنندج، عنوان کرد: کردستان خیلی سیاست‌زده شده و این سیاسی کاری ها فضای اقدام و کار عملیاتی را از کردستان گرفته و موجب ایجاد چند دستگی سیاسی شده است.

 

وی افزود: مجموعه شورا و شهردای سنندج با وجود اوضاع نامناسب بودجه و اعتبار تلاش های خوبی در این مدت داشته اند اما کافی نیست و باید موفقیت شوراهای استان های دیگر را الگوی خود قرار دهند و ببینند آنها چکار کرده‌اند که موفق بوده‌اند.

 

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متأسفانه رویکردهای تنگ نظرانه ادارات دولتی در استان کردستان موجب شده که بعضاً قوانین به درستی انجام نشود و این خود آسیب است!

 

علوی ادامه داد: در مسیر برجام و موضوعاتی همچون  AFTF مشکلات اقتصادی زیادی دامن‌گیر کشور شده و اکنون خزانه دولت با کسری سه میلیارد دلاری مواجه است.

 

وی گریزی به عملکرد وزیر راه و شهرسازی و بحث استیضاح او زد و گفت: این من بودم که نظر اکثر نمایندگان حتی فردی مانند آقای کواکبیان را برگرداندم تا به آخوندی اعتماد دوبازه کنند و همین موضوع باعث شد که وزیر راه و شهرسازی بودجه های خوبی برای پروژه های عمرانی استان کردستان اختصاص دهد اما متأسفانه برخی از همکاران بنده در مجلس از این موضوع سوء استفاده سیاسی کردند و بنده را برای این کار بازخواست می‌کنند اما در واقع این حمایت بنده، بازی برد برد برای شخص وزیر و استان کردستان بود.

 

وی با تأکید بر اینکه باید کردستان را از گردونه کشمکش‌های سیاسی نجات بدهیم به موضوع سهم آب کردستان اشاره کرد و گفت: در جلسه‌ای که مجمع نمایندگان استان با شخص وزیر داشت قرار بر این است سهم بیشتری از منابع آبی استان کردستان به آن داده شود و در همین رابطه بعد از ماه مبارک رمضان مسؤولان وزرات نیرو برای بررسی موضوع به کردستان سفر خواهند کرد.

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 13 خرداد 1397 | 14:26

کد خبر : 30048

منتشر کننده : a.p

شهروند پاسخ یکشنبه 13 خرداد 1397 | 14:54

0
4

معنی حرف آقای علوی این است که اگر ایشون از وزیر حمایت نمی کردند وزیر راه اگر رای اعتماد مجدد می گرفت هیچ کاری برای استان کردستان انجام نمی داد. یعنی اینکه آقای آخوندی اساسا\" نمی خواهند هیچ کاری برای استان کردستان انجام دهند، مگر اینکه کاری برای خود او انجام دهند. اینگونه اقدامات نشان می دهد نه وزیر ما وزیر است و نه نماینده ما نماینده.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید