کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در هم اندیشی «بررسی مشکلات فرهنگی کردستان» مطرح شد؛

هشدار نسبت به رسوخ موج بی دینی در بین برخی خانواده های ایرانی

رسوخ بی دینی در جامعه، مشکلات فرهنگی جامعه، خانواده ایرانی، بی دینی، حوزه علمیه امام صادق

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: امروز در درون خانواده ها موج بی دینی ایجاد شده است، لذا نقش علما در این برهه بسیار حساس و سازنده است، البته نه در میتینگ های خصوصی، بلکه روحانی و طلبه باید در جامعه حضور داشته باشد.

به گزارش کُردتودی، شامگاه دیروز هم اندیشی «بررسی مشکلات فرهنگی استان کردستان» با حضور علما و روحانیون شیعه و سنی، در مرکز بزرگ اسلامی سنندج برگزار شد.

 

در این مراسم، حجت الاسلام حکمت حکیمی فر، مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار در سخنانی اظهار داشت: امروز در جامعه اسلامی زندگی می کنیم که از نعمت بزرگ ولایت برخورداریم.

 

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار در ادامه با اشاره به توطئه های پی در پی دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: دشمنان امروز فرهنگ اقتصادی کشور را هدف قرار داده است.

 

این استاد حوزوی در ادامه به مقوله فرهنگ اشاره و بیان کرد: در واقع فرهنگ را می توان نظامی فکری دانست که برگرفته از رفتار و کردار ماست. فرهنگ امری سفارشی نیست و دوام و عزت فرد و جامعه در گرو این ظرفیت سازی هاست.

 

وی در ادامه سخنان خود بیان داشت: الگویی که از دین به ما رسیده است را می توانیم پیدا کنیم و آن را در امور تبلیغی شهرها و روستاها پیاده کنیم.

 

حجت الاسلام حکیمی فر با اشاره به جایگاه ویژه مبلغین، افزود: ما مبلغین نباید هرگز کارهاری فرهنگی را سطحی انجام دهیم و در امر و رسالت تبلیغ باید طوری عمل کنیم که در مقابل دشمنان کم نیاوریم.

 

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار ادامه داد: کار فرهنگی حتما باید اساسی باشد و از شتاب زدگی در این مقوله پرهیز شود و مجری این فرهنگ سازی علما و روحانیون هستند.

 

این استاد حوزوی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت وحدت کلمه در جهان اسلام، افزود: وحدت در عقیده از مهمترین ارکان اتحاد مسلمین است که همگی به آن اذعان داریم و نقطه مشترک و عامل پیروزی در مقابل دشمنان است.

 

حجت الاسلام حکیمی فر  با اذعان به اینکه شاهد رواج بی دینی در بین برخی از خانواده ها هستیم، گفت: امروز در درون خانواده ها موج بی دینی ایجاد شده است، لذا نقش علما در این برهه بسیار حساس و سازنده است، البته نه در میتینگ های خصوصی، بلکه روحانی و طلبه باید در جامعه حضور داشته باشد.

 

انتهای پیام/sh.s

سه شنبه 8 خرداد 1397 | 12:47

کد خبر : 29989

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید