کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با هدف کاهش و روانسازی ترافیک

احداث بلوار 36 متری دکتر فریدون معتمد وزیری در سنندج سه کلنگه شد

کلنگ، احداث بلوار 36 متری دکتر فریدون معتمد وزیری، افتتاح بلوار، شهردار سنندج

شهردار سنندج گفت: با هدف کاهش و روانسازی ترافیک عملیات احداث بلوار 36 متری دکتر فریدون معتمد وزیری حد فاصل میدان شهیده ناهید فاتحی کرجو تا کمربندی آبیدر بطول 1300 متر و عرض 36 متر آغاز شد.

به گزارش کُردتودی، صبح امروز کلنگ احداث بلوار 36 متری معتمد وزیری صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

 

شهردار سنندج اظهار داشت: ارتقای امنیت مسیرهای تردد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و ایمن سازی محل عبور و مرور شهروندان و وسائط نقلیه یکی از مهم‌ترین عوامل تامین امنیت شهروندان و شاخصه‌ مهم توسعه در سطح شهرها است.

 

حشمت اله صیدی بیان کرد: ترددهای  درمسیر کمربندی آبیدر و محدوده شهرک زاگرس ،خیابان سیروان به دلیل داشتن شیب طولی زیاد، عرض کم، فقدان پیاده رو مناسب، پیچ های تند و پی در پی و تقاطع با کوچه های پرتردد همواره باعث ترافیک و ایجاد حادثه در این مسیرها می شد.

 

وی اظهار داشت: از این رو و با هدف روانسازی و ایمن سازی در تردد، کاهش خسارت های ناشی از استهلاک خودروها، کاهش ازدحام و شلوغی در محدوده شهرک زاگرس، افزایش سطح بهره وری از پروژه های تقاطع کوسه هجیج و کمربندی آبیدر، زیباسازی سطح شهر با ایجاد فضای سبز در رفیوژ میانی و پیاده روها و داشتن مسیر دوچرخه و عابر پیاده در عرض پیاده روها عملیات احداث بلوار 36 متر دکتر  فریدون معتمد وزیری در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

 

صیدی اضافه کرد: احداث بلوار 36 متری معتمد وزیری نقش عمده ای در ساماندهی و هدایت بار ترافیکی مسیرهای مواصل از ورودی جنوبی به داخل شهر، خیابانهای اصلی و بلوارهای پرترافیک منشعب از شهرک بهاران، مراکز دانشگاهی و درمانی و همچنین هدایت ترافیک به کمربندی آبیدر و بالعکس خواهد داشت.

 

وی اذعان کرد: احداث این بلوار در راستای تکمیل شبکه خیابانهای شهر سنندج منطبق بر نقشه طرح تفصیلی و از میدان شهیده  فاتحی کرجو تا کمربندی آبیدر احداث می شود.

 

صیدی  اعلام کرد: طول کل مسیر این پروژه 1300 متر و عرض آن 36 متر دارای دو باند سواره رو بطول 20/7 متر، رفیوژه میانی 4 متر و پیاده رو در طرفین به عرض 10 متر است.

 

شهردار سنندج عنوان کرد: برای احداث این بلوارعملیات عمرانی نظیر: 145 هزار متر مکعب خاکبرداری، 103 هزار متر مکعب خاکریزی، 534 مترمکعب دیوارسازی بتنی، 8800 مترمکعب زیراساس و 4400 مترمکعب اساس باید انجام شود.

 

صیدی احداث 13 هزار مترمربع پیاده رو، احداث 1351 متر مربع  آبرو جعبه ای، اجرای دو لایه آسفالت به ضخامت 12 سانتیمتر و به متراژ 8200 مترمربع و  نهر یک طرفه و دو طرفه به طول 6260 متر را از دیگر عملیات عمرانی در راستای اجرای احداث این بلوار اعلام کرد.

 

وی هزینه احداث بلوار 36 متری دکتر معتمد وزیری را 80 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اعتبار احداث این پروژه از محل اعتبارات داخلی تامین خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: سازمان عمران و باز آفرینی  این شهرداری بعنوان پیمانکار این پروژه؛ عملیات اجرای بلوار 36 متری دکتر معتمد وزیری را برعهده دارد.

 

شهردار سنندج ابراز امیدواری نمود: با بهره برداری از این بلوار بتوانیم در راستای رفاه و رضایتمندی شهروندان و همچنین کاهش و روانسازی ترافیک گام برداریم.

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 7 خرداد 1397 | 12:52

کد خبر : 29976

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید