کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در خطبه های نمازهای جمعه کردستان عنوان شد؛

تشکر امام جمعه موقت سقز برای عدم موافقت با اجرای طرح تاکسی آنلاین/ آزادسازی خرمشهر الگوی ایستادگی و مقاومت است

نماز جمعه کردستان، نماز جمعه ماه رمضان، آداب نماز جمعه، امام جمعه، تاکسی آنلاین

دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در سال ۹۷ در سراسر شهرهای کردستان با حضور پرشور نمازگزاران روزه دار اقامه شد.

به گزارش کُردتودی، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر سنندج ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدواریم خداوند متعال با رحم و کرم بی‌پایانش همه مسلمانان را از بلاهای آسمانی و زمینی محفوظ کند و عزت و سربلندی به ما بدهد.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی گفت: آزادسازی خرمشهر نماد پیروزی، مقاومت، ایستادگی و مصداق عینی و بارز وحدت و یکپارچگی مردم و رزمندگان در برابر دشمنان بود.

 

امام جمعه سنندج با اشاره به فرموده حضرت رسول‌اکرم(ص) تصریح کرد: روزه ماه مبارک رمضان بر تمام انسان‌ها واجب و باید همه ما مسلمانان از دستورات خداوند، پیامبر گرامی اسلام و قرآن پیروی و تبعیت کنیم.

 

وی با بیان اینکه روزه‌داری توجه به فقرا را بیشتر می‌کند، خاطر نشان کرد: نماز و روزه سبب سربلندی، بخشش گناهان و قرب انسان به خداوند می‌شود و راهی برای مقابله با شیطان است.

 

ماموستا خدایی افزود: خداوند به روزه‌داران پاداش ویژه می‌دهد و امیدوارم حق‌تعالی این توفیق را به همه ما بدهد که از برکات این ماه مبارک بهره‌مند شویم.

 

حاج ماموستا محمود ابن خیاط امام جمعه موقت سقز نیز در خطبه های دومین جمعه ماه مبارک رمضان ضمن قبولی طاعات و عبادات روزه داران فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت.


ماموستا ابن خیاط با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همواره با هجمه‌های گوناگونی روبه رو بوده از سوم خرداد ماه بعنوان نقطه عطفی در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی یاد کرد.


وی در ادامه به مسمومیت شمار زیادی از هموطنان به قارچ های سمی و آلوده اشاره کرد و نسبت به مصرف این گونه ی خود رو در طبیعت توسط همشهریان هشدار داد.


خطیب موقت جمعه سقز همچنین ضمن آرزوی موفقیت برای فرماندار اسبق این شهرستان از عدم برگزاری مراسم تودیع و معارفه از سوی نهادهای ذی ربط اظهار گله مندی کرد.


وی همچنین از عدم موافقت فرمانداری با تاکسی آنلاین در سقز تشکر کرد و این امر را از دغدغه های صنف حمل و نقل عمومی شهرستان دانست.


ماموستا ابن خیاط در بخشی دیگر از خطبههای خود به فضیلت های ماه مبارک رمضان پرداخت و افزود: ما باید قدر این ماه عظیم را دانسته و نهایت استفاده را از برکات آن ببریم.


وی خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان، گناهان بندگان آمرزیده و توبه آنان پذیرفته می گردد و مهم ترین دلیل نامیده شدن این ماه به عنوان ماه رمضان، به بیان رسول گرامی اسلام (ص) همان آمرزیده شدن گناهان در این ماه است.  


ماموستا یدالله محمدی نیز در خطبه های امروز نماز جمعه دهگلان ضمن تبریک سالروز آزادی خرمشهر اظهار داشت: آزادی خرمشهر باعث وحدت وانسجام ایران اسلامی شد و اولین پله اقتدار و عظمت ما را در جهان رقم زد.

 

وی در ادامه گفت: فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ کشور ما محسوب می‌شود و باید به یاد داشته باشیم که این پیروزی بزرگ حاصل فداکاری و جان‌فشانی رزمندگانی است که به سلاح ایمان مجهز بودند.


امام جمعه دهگلان افزود: امنیت ایران اسلامی که امروز در دنیا بی نظیر است حاصل وحدت وا تحاد مردم این کشور است که دربرابر دشمن چه در زمان جنگ وچه در حال حاضر ثابت کردند که هیچ ابرقدتری نمیتواند با چشم خیانت به این کشور نگاه کند.


ماموستا محمدی با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین اظهار داشت: امروز متاسفانه جبهه مقابل  آنان کشورهای ظالم وخبیث قرار گرفته اند که مسلمانان چشم انتظارند روزی این کشور مسلمان از دست جنایتکاران آزاد شود و به دامن مسلمانان و اسلام بازگردد.


 امام جمعه دهگلان در ادامه خطبه با اشاره به خود سازی در ماه رمضان گفت:  ماه مبارک رمضان علاوه بر ثواب معنوی باعث طهارت و پاکی روح و جسم انسان می شود.

 

 حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان انسان باید در خود و در رفتار خود تفکر کند، اظهار داشت: انسان باید نحوه فکر خود را نیز مورد بررسی قرار دهد و نباید فرد مسلمان فکر و رفتاری به دور از اسلام داشته باشد و تفکر اسلامی نداشته باشد.

 

وی افزود: در ماه مبارک رمضان فقرا و ایتام را باید به یاد داشته باشیم این ماه ، ماه امام علی (ع) بهترین یاور و همراه فقرا و تهی دستان است.

 

امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: در ماه مبارک رمضان زندانیان بی گناه که به دلیل جرائم غیر عمد گرفتار شده اند را نباید فراموش کنیم و با کمترین کمک ها نیز می توانیم به این افراد کمک کنیم چرا که هستند افرادی که برای یک یا 2 میلیون تومان در زندان هستند.

 

باباییان بیان داشت: این زندانیان افرادی آبرومند و محترم هستند که هم اکنون گرفتار شده اند و این افراد نباید در زندان به سر ببرند و ما وظیفه داریم یاری دهنده و کمک کننده این افراد باشیم.

 

وی با اشاره به مناسبت دوم خرداد افزود: دوم خرداد سالروز حماسه مردمی است که مردم پای صندوق های رای آمدند و شور و اشتیاقی را در کشور آفریدند اما از این شور و اشتیاق استفاده نشد و حتی خود رای دهنده گان هم سرزنش می کردند برای انتخابی که داشتند.

 

خطیب نماز جمعه قروه ادامه داد: یکی از ضعف های ما این است که مردم در خلق حماسه ها حضور دارند و شور می آفرینند و خون تازه بر پیکر انقلاب و کشور وارد می کنند اما از این استفاده مناسبی نمی شود .

 

وی افزود: دولت منتخب یعنی دولتی قدرتمند که هم اکنون این دولت 24 میلیون رای دارد و این تعداد رای، رای زیادی است و باید از این تعداد رای در جهت آبادانی کشور استفاده شود اما متاسفانه آن قدرتی را که مردم به دولت ها می دهند مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 

باباییان با بیان اینکه سوم خرداد روز مقاومت و ایثار و روز فتح خرمشهر است، گفت: اگر دشمن حمله کرد ما به خوبی دفاع کردیم و دنیا دریافته است که ما اهل حمله نیستیم و طمع بر هیچ کشور و هیچ آب و خاکی نداریم و آغازگر هیچ جنگی نبوده ایم و نیستیم اما اگر کسی بر ما حمله کند از خود دفاع جانانه خواهیم داشت .

 

امام جمعه قروه ادامه داد: در دفاع مقدس خرمشهر را خداوند آزاد نمود و به دست رزمندگان و غیورمردان و ایثارگران که دلدادگان الهی بودند حماسه آفرینی شد. 

 

وی افزود: امروز فرصت طلبان و عافیت طلبان می گویند باید بعد از فتح خرمشهر جنگ تمام می شد و قطعنامه را می پذیرفتیم اما این افراد مرد حضور و مرد جنگ نیستند و اگر حادثه ای رخ دهد سوراخ موش را به قیمت گزافی می خرند در حالی که باید در زندگی و در دنیا مرد بود و غیرت مردانگی داشت. 

 

باباییان گفت: بعد از فتح خرمشهر صدها کیلومتر از خاک ما در اختیار دشمن بود و دشمن بنای بیرون رفتن را نداشت .

 

وی ادامه داد: ما در 27 تیر 67 قطعنامه را قبول نمودیم که دیگر جنگی در کار نباشد اما دقیقا پنجم مرداد و در کمتر از 10 روز صدام منافقین کوردل را تجهیز نمود و از راه های مرز کرمانشاه وارد کشور شدند که درعرض 3 روز در تهران باشند که آن فضاحت منافقین را دیدیم که منجر به عملیات مرصاد شد.

 

امام جمعه قروه گفت: ما اگر پس از فتح خرمشهر جنگ را تمام می کردیم باید بخشی از کشور را نیز دراختیار دشمن قرار می دادیم و به دنبال سازمان ملل می دویدیم اما ما جنگ را ادامه دادیم دشمن را از سرزرمین خود بیرون کردیم و یک وجب خاک وطن را در اختیار دشمن قرار ندادیم.

 

به گفته باباییان رزمندگان ما و ملت ما هشت سال جانانه ایستادند و یک وجب خاک به دشمن ندادند و این عزت دفاع مقدس است و عزتی است که ملت بزرگ و مرد ایران از خود آفریده است. 

 

وی در ادامه سخنان خود به رفتار برخی مسئولین اشاره نمود و اظهار داشت: برخی مسئولین ما متاسفانه دارای تصویر زندگی غربی هستند و دارای همسرانی بی حجاب هستند که چنین مسئولینی باید مسئولیت خود را رها کنند چرا که شکل ظاهر زندگی آنان تعفن بار است. 

 

امام جمعه قروه ادامه داد: بوی تعفن چنین مدیرانی به مراتب مشمئز کننده تر از افراد غیر مدیر است چرا که این افراد روی خون شهدا ایستاده اند و این نامردی است که در چنین امنیت و آرامشی یک چنین افرادی حضور داشته باشند و به خون شهیدان ما بخندند.

 

باباییان گفت: مدیران باید نمک شناس باشند و این افراد باید شناسایی شوند و از مدیریت کنار گذاشته شوند که در غیر اینصورت چنین افرادی در خطبه های نماز جمعه معرفی می شوند و ما با کسی در این میان تعارفی نداریم و ملت غیور مبارز و دین مدار ایران اسلامی اجازه چنین رفتاری نخواهند داد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سخنان رهبر انقلاب در جمع مدیران و کارگزاران و مسئولین راهگشا بوده است، بیان داشت: مسئولین اگر به دنبال موفقیت هستند باید از ماه مبارک رمضان تجربه بگیرند و از ان بهره ببرند. 

 

باباییان تصریح کرد: سخنان رهبر انقلاب اسلامی برگرفته از آیات قران است، در آیات مبارکه سوره آل عمران خداوند می فرماید که دشمن به دنبال خیرخواهی نیست و در برابر اسلام می ایستد.

 

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نمی تواند با امریکا تعامل داشته باشد چرا که امریکا اصلا ما و حیات ما را نمی خواهد چرا که ما مسلمانیم و پیرو اسلام ناب محمدی (ص) هستیم و در زندگی خود اقتدای به قرآن و اهل بیت (ع) داریم و از مکتب امام حسین (ع) یاد گرفته ایم که کشته بشویم اما دست از فکر دینی برنداریم .

 

خطیب نماز جمعه قروه ادامه داد: دشمن امروز تنها به دنبال این است که مردم ایران با صدای بلند بگویند ما اسلام را نمی خواهیم که در چنین شرایطی مردانگی را از مردم ایران اسلامی می گیرند و ملت ایران را راهی فساد می کنند.

 

به گفته وی آمریکا پایبند به تعهدات خود نیست و ما در برجام می بینیم که چه کردند .

 

وی افزود: برجام وسیله نفاق و دو دستگی نباید باشد بلکه برجام یک شکست است که باید دلیل این شکست مورد بررسی قرار گیرد و پس از این تکرار نشود. 

 

امام جمعه قروه بیان داشت: تجربه برجام پاسخ ان افرادی است که می گفتند چرا با امریکا تعامل نمی کنید. 

 

وی خاطر نشان کرد: باید در ذهن داشته باشیم که مذاکره موجب پررو شدن آمریکا شد اما ایستادگی و مقاومت عمق دشمنی آمریکا با ایران اسلامی را نشان می دهد و هر گونه عقب نشستن در مقابل آمریکا این دشمن را گستاخ تر می کند .

 

به گفته باباییان ایستادگی در مقابل غربی ها امکان عقب نشستن آنها را به وجود می آورد ، و با این روش روزی فراخواهد رسید که آمریکا و آمریکایی ها سر تعظیم فرو می آورند و سجده ذلیلانه خواهند داشت.

 

انتهای پیام/a.p

جمعه 4 خرداد 1397 | 14:49

کد خبر : 29923

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید