کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرماندار دهگلان در بازدید از روستای قشلاق خداکرم عنوان کرد؛

جاده روستای قشلاق خداکرم باید تا شهریورماه بهسازی و در اختیار مردم قرار گیرد

مشکل راه روستایی,نبود گاز,راه وشهر سازی,بنیاد مسکن,نبود آب سالم,فرماندار دهگلان ,دیدار از بانوی سالخورده

فرماندار دهگلان در بازدید از جاده ارتباطی روستای قشلاق خداکرم خواستار برنامه برای حل مشکل این روستا شد.

به گزارش کُردتودی،  روستای قشلاق خداکرم در 20 کیلومتری شهرستان ازتوابع بخش مرکزی شهرستان از نعمت جاده ارتباطی و گاز محروم می باشد.


 فرماندار جدید دهگلان ضمن اطلاع از مشکلات روستای قشلاق خداکرم به همراه مدیران ادارات راه وشهرسازی، راهداری و حمل و نقل، گاز، بنیاد مسکن در بازدید از راه ارتباطی این روستا ونگرانی مردم راهی روستای قشلاق خداکرم شد.


 فرماندار در میانه راه و نگرانی مردم روستا از مدیران راه شهرسازی، راهداری و حمل و نقل توضیح خواست که علت کم کاری چه بوده است.


 ارشدی به محض اطلاع از نامناسب بودن جاده ارتباطی این روستا از مدیران حاضر خواست که مسیر 500 متری تا روستا را با پای پیاده طی نمایند تا بهتر محرومیت مردم این روستا را درک کنند.


 به محض رسیدن به داخل روستا سعدیه عنایتی یکی از بانوان روستای قشلاق خداکرم نبود آب سالم و بهداشتی، گاز و بهداشت و درمان و راه ارتباطی را عمده مشکل این روستا عنوان کرد و از فرماندار دهگلان خواستار حل این مشکلات شد.


یکی دیگر از اهالی این روستا با ابراز نگرانی شدید که یکی از اعضای خانواده وی بیمار است و باید شیمی درمانی شود و نامناسب بودن جاده را مشکل عمده ذکر کرد.


  فرماندار دهگلان در جمع مردم روستا و مدیران از هر کدام ازمدیران به صورت جداگانه علت مشکلات و  رفع حل آنرا از مدیران که چه برنامه ای دارند خواستار شد.


 قبادی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل گفت: طی مکاتبه ای که با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت  صورت گرفته قرار بر این بود که روستاهای امیر آباد، اخی کمال، قشلاق خداکرم و میمون آباد از معدن برایشان هزینه کنند و در پایایان سال گذشته  قول مساعد داده شد که 30 کیلومتر راه ارتباطی در شهرستان دهگلان انجام شود.


  فعلی رئیس اداره راه و شهر سازی دهگلان گفت: اولویت ما برای حل این مشکل طول جاده و وضعیت روستاست و در اداره ما هیچگونه برنامه ای برای اصلاح جاده این روستا  وجود ندارد اما بسیج سازندگی قول مساعد داده در 5 محور راه ارتباطی کار انجام دهد که روستای قشلاق خداکرم اولویت چهارم  است.

 


  فرماندار ضمن نگرانی از اینکه مردم روستا درحال حاضر دچار مشکل هستند و وضعیت جاده بسیار نامناسب است گفت: این اولویت چه موقع تحقق خواهد یافت؟


  بخشدار مرکزی در جواب فرماندار که چقدر اعتبار دهیاری دارند گفت: برای روستاهای فاقد دهیاری مبلغی ناچیز در حد 2 میلیون تومان است.


یکی از ساکنان این  روستا با بیان اینکه محل در آمد و کسب ما اینجاست و ما نمی توانیم به شهر کوچ کنیم خواهان حل مشکلات روستا شد و علت عمده مهاجرت مردم روستا به شهر نبود راه ارتباطی  و امکانات رفاهی ذکر کرد.


  فرماندار دهگلان با تاکید بر بهسازی جاده این روستا و اینکه معادن در این منطقه چه سودی برای مردم داشته است، اظهار داشت: باید با همکاری معادن منطقه، ادارات راه و شهر سازی، راهداری و حمل و نقل تا شهریور ماه جاده ارتباطی این روستا ترمیم شود و مردم باید در رفاه باشند.


ارشدی با ورود به روستا اولین بازدید خود را به مدرسه روستا اختصاص داد و به محض نامناسب بودن کلاسهای درس دستور بر بهسازی این مدرسه داد.

 

 فرماندار دهگلان در بازدید میدانی وضعیت داخل روستا  و درد و دل اهالی برای حل مشکلات با بانوی سالخورده این روستا نیز دیدار کرد.


ارشدی خطاب به مردم روستای قشلاق خداکرم گفت: مدیران موظفند خدمتگزار مردم باشند و هیچ مدیری حق ندارد بر مردم در قبال انجام کارش منت بگذارد.

 

 

منبع: دهگلان شیدا

 

انتهای یپام/sh.s

 

دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 | 14:00

کد خبر : 29870

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید