کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرکل زندان های کردستان عنوان کرد؛

باید مواظب بود سربازان تحت تأثیر آسیب‎های زندان قرار نگیرند/ زندانهای کردستان کمبود نیرو دارند

زندانهای کردستان، زندان بان، سرباز زندان، زندان، آسیب های زندان، جشن گلریزان، خانواده های زندانیان

مدیرکل زندانهای کردستان سربازان را امانت های خانواده هایشان نزد سازمان دانست و گفت: زندانها دارای محیطی آسیب زا می باشند و با توجه اینکه سربازان نیز همگی در سنینی به سر می برند که تجربه کافی جهت مواجه با بسیاری از شرایط خاص را ندارند، لذا می بایست مواظب آنها بود تا خدایی ناکرده طی مدتی که به عنوان همکار در مجموعه های ما مشغول به خدمت می باشند ضمن کسب تجربه های کافی، هیچگونه آسیبی نیز متوجه آنان نشود.

به گزارش کُردتودی، اولین جلسه شورای اداری و همچنین کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان در سال ۱۳۹۷ با حضور مدیرکل و روسای زندانها و همچنین روسای ادارات ستادی این اداره کل برگزار گردید. در این جلسه ضمن بررسی عملکرد مراکز اصلاحی و تربیتی استان طی سال گذشته و در حوزه های مختلف، برنامه ریزی های لازم جهت دست یابی به اهداف و رسالات سازمانی در سال ۹۷ نیز صورت گرفت.

 

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدای جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آروزی قبولی طاعات در این ماه پرخیر و برکت گفت: ماه رمضان فرصت مناسبی برای توسعه هرچه بیشتر فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندانها می باشد و بایستی شرایطی فراهم گردد تا شاهد بهره مندی حداکثری مددجویان از برکات و فیوضات این ایام مبارک باشیم.

 

مدیرکل زندانهای کردستان با تاکید بر توجه روسای زندانها به برنامه های ابلاغی ماه مبارک رمضان بیان داشت:  همانطور که برنامه غذایی مناسب جهت مددجویان در وعده های غذایی سحر و افطارِ ماه رمضان پیش بینی شده است ، لذا بایستی به غذای روح آنان که همان حضور موثر در فعالیت های مختلف دینی و مذهبی از جمله نمازجماعت، تلاوت قرآن، شرکت در کلاس های احکام و اخلاق با حضور روحانیون و سخنرانان توانمند و … نیز توجه گردد.

 

ابراهیمی مسئولین را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمتگذاران مردم دانست و در این خصوص گفت: ما باید خداوند را شاکر باشیم که توفیق خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را نصیبمان کرده و همگی شرعا و قانونا مکلف هستیم در قبال جایگاه و مسئولیتی که داریم خدمات شایسته و قابل قبولی را ارائه دهیم.

 

وی خدمت در استان کردستان را دارای اجر و پاداشی مضاعف دانست و اظهار نمود: معاندان نظام در کردستان همواره به دنبال آن هستند تا با استفاده از حربه های گوناگون مردم را نسبت به حاکمیت بدبین کنند و وظیفه ما در چنین شرایطی با توجه به اینکه مردم نیز ما را نمایندگان نظام می دانند بایستی با سعه صدر، رفتار مناسب و ایجاد رضایت در مراجعات ارباب رجوع، نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنیم.

 

مدیرکل زندانهای کردستان، جامعه هدف مسئولین زندانها را زندانیان و خانواده های آسیب پذیر آنان دانست گفت: خانواده های زندانیان با مشکلات بسیاری مواجه هستند و در این راستا مسئولین و پرسنل زندانها می باید همواره دغدغه خدمت به آنان را در ذهن داشته باشند تا به این ترتیب رضای خداوند متعال و همچنین خشنودی مردم را سبب شوند.

 

وی مدیریت امکانات و منابع انسانی را از خصوصیات و وظایف مهم روسای زندانها دانست بیان نمود: متاسفانه کمبود نیروی انسانی یکی از مهم ترین مشکلات زندانهای استان می باشد که در چنین وضعیتی، روسای زندانها باید هنرمندانه از منابع موجود استفاده نموده و شرایط مساعد جهت پیشرفت مجموعه را فراهم نمایند.

 

ابراهیمی این عضو شورای قضائی استان در ادامه، سربازان را امانت های خانواده هایشان نزد سازمان دانست و گفت: زندانها دارای محیطی آسیب زا می باشند و با توجه اینکه سربازان نیز همگی در سنینی به سر می برند که تجربه کافی جهت مواجه با بسیاری از شرایط خاص را ندارند، لذا می بایست مواظب آنها بود تا خدایی ناکرده طی مدتی که به عنوان همکار در مجموعه های ما مشغول به خدمت می باشند ضمن کسب تجربه های کافی، هیچگونه آسیبی نیز متوجه آنان نشود.

 

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری دو رویداد مهم «جشن گلریزان» و «جشن  نسیم مهر، روز حمایت از خانواده زندانیان» اظهار داشت: روسای زندانها بایستی با بسیج تمامی نیروها و امکانات و همچنین با رایزنی موثر با مسئولین و دست اندرکاران، شرایط را جهت حضور پرشور آحاد مردم جامعه بالاخص خیرین در جشن گلریزان (آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد) را فراهم آورند. وی در خصوص «روز نسیم مهر» نیز گفت: هرساله در روز ۵ خرداد مراسمی تحت عنوان «نسیم مهر» توسط انجمن های حمایت زندانیان و با هدف حمایت از خانواده های نیازمند آنان  برگزار می شود که در این خصوص، روسای زندانها بایستی تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

 

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان خطاب به روسای زندانهای حاضر در جلسه، خواستار تعامل بیش از پیش با دستگاه قضا در استان شد و تاکید نمود: تعامل و همکاری هدفمند میان زندانها و دادگستری ها در سطح استان سبب ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زندانیان و خانواده های آنان خواهد شد که در این راستا با توجه اینکه مسئولین دستگاه قضا در استان نیز افرادی دلسوز می باشند، باید از این شرایط بهره کافی را برد.

 

وی در پایان سخنان خود با اشاره به دشواری ها و مشکلات شغل زندانبانی گفت: همواره در تقابل میان کارهای سخت و انسان های سخت کوش، این انسان های سخت کوش هستند که دشواری را از پیش رو برداشته و به هدف مورد نظر خود دست می یابند که در این خصوص پرسنل زندانها نیز با درک صحیح از این مهم که خدمت به زندانیان و خانواده های آنان دارای اجر و پاداشی مضاعف نزد خداوند متعال می باشد، قطعا بر دشواری های شغل خود فائق خواهند آمد و به رسالت مهمشان که همان اصلاح و تربیت و کمک به بازگشت سعادتمندانه مددجویان به آغوش جامعه می باشد، دست خواهند یافت.

 

انتهای پیام/h.e

یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 | 11:32

کد خبر : 29856

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید