کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

 میراث آقای شهردار!

میراث آقای شهردار، شهرداری سنندج، ساخت و ساز غیر مجاز، مشکللات شهر، اخبار شهرداری، شورای شهر سنندج، دارالخلافه

طوری سخن می کنند و راه می روند که احساس می کنی بایستی نازِ این طاووس ها را به "قیراط" بخری! تا می رسد به پیدا کردن مقصر و باز کردن مسئولیت از گردن خود!

به گزارش کُردتودی، پنج دوره تعویض و آمدن و رفتن اعضای شورای اسلامی شهر سنندج و‌ پیش و پسِ آن، آمدن و رفتن‌ شهردارانی که هر کدام در دوره ی مسئولیت خود، جهیزیه ای را به عنوان ‌شرط ضمن‌ عقد برای دیگرانی که از پِی ایشان می آمدند به جای می گذاشتند؛ که چیزی نبود جز فلاکت و بدبختی و بدهی دائم و حقوق معوقه و...

 

که اعضای دارالخلافه ی شورای شهر هم، سویِ چراغشان فقط تا رویِ نام و شهرتِ شهردارانِ بینوا را روشن می کرد و علل و ریشه را نمی دیدند. البته در مقام تبرئه کردن هیچ شهرداری نیستم که بسیاری از مشکلات موجود از زیر سرِ همین آقایان ‌بلند شد.

 

القصه آن که در گوشه ی ذهنمان هم ذخیره کنیم مدعیانِ لیست تراش و کاندیداهایِ خوش سخن و...هر چه رشته کرده بودند پنبه شده و اوضاع بلدیه ی سنندج نه بهتر، که بدتر شده است.

 

خواب آلودگی و شلختگیِ سیستم، فقدانِ شفافیت مالیِ این ارگان، مشکل اجرائیات و شبهاتِ از پیِ آن، دستفروشانِ ‌بینوا و برخوردهای گاها خشنِ پرسنل شهرداری با آنان، حقوق های معوق، تسویه ی نیروهای شرکتی البته از آن دسته ی بی پشتوانه و بی پارتی، صدور مجوزهای عجیب و غریب و ساخت و سازهای وحشتناک و قص علیهذا...

 

گویی این‌ جهیزیه یِ منحوس، ممهور است به مُهر قانون پایستگی و از بین‌ نمی رود و از حدی به حد دیگر و از نوعی به نوع دیگر تبدیل می شود.

 

که سالیان دراز است از درآمد پایدار می گویند و تا بحال شهرداری سنندج بدهکار است، دلسوزان و متخصصان گفتند که سیستم حسابداری و حسابرسی را اصلاح کنید تا حداقل صدق و کذبِ ادعای این شهردار و آن‌ شورا و شهردار پیشین و شورایِ پسین مشخص شود، حداقل در باب بدهی ها، که یکی نگوید دو قِران است و دیگری بگوید دو شاهی!

 

به دفعات تذکر داده شد در باب نظارت همگانی و الزام اینکه رسانه ها و مطبوعات و فعالین سیاسی و مدنی، شهرداری و شورا را با کنکاش و پرسش های خود، تذکارِ مشفقانه دهند!

 

اما تا بحال که نشده و نتیجه ی آن اَقوالِ عجیب و غریب از داخل آن مجموعه است، که در داخل شهرداری چند دستگی داریم و هر عالیجنابی برای خود قلمرویی دارد موازنه را با شهردار و شورا، با ابزار چماق و هویج برقرار می کند. خبر می رسد "کدخدا" و "پدرخوانده" از دیروز تا امروز بر سر تصاحبِ بلدیه، ستیز دارند فی المثل این‌بار بُرد با پدر خوانده بود تا فردایی دگر چه پیش آید و...

 

خب اگر خودِ مجموعه ی شهرداری و مسئولین حرفه ای برخورد کنند که این داستان های علی بابا و چهل دزد بغداد در شهر نمی پیچد!

 

کمی هم‌ صعه ی صدر، چاشنی کار خود کنید و هر منتقد و مخالفی را به محکمه نکشانید و تهدیدش نکنید!

 

دیده اید و دیده ایم که هماهنگی نیست بین شهرداری و سازمان های مختلف، فی المثل سازمان مدیریتِ بحرانِ آب بُرده ی استان کردستان و سایر مرتبطین، که با یک ‌باران شهر فلج می شود و ترافیک چند کیلومتری و نهایتا جوشش آب از خیابان‌های شهر!

 

تو گویی مسئولین هم در خرما پزان اهوازند و یا خُشکیِ کویر!

 

طوری هم سخن می کنند و راه می روند که احساس می کنی بایستی نازِ این طاووس ها را به "قیراط" بخری! تا می رسد به پیدا کردن مقصر و باز کردن مسئولیت از گردن خود!

 

که برایم نامفهوم است اگر دستان من پاک‌ باشد و چشمانم نجیب و کارنامه ام پر از نمرات خوب و مشهور باشم به دل رحمی و شفقت با خلق و عاقلی و تدبیر و بردباری و تلاش، چه نیاز است که چهره ی دیگری را که پیش از خودم در مسندی بوده را کریه و زشت نشان دهم تا خودم زیبا جلوه دهم؟!

 

اظهر من الشمس است که همه ی اینها به قصد پروپاگانداست و به جهت شکستن کاسه و کوزه بر سرِ این یا آن!

 

اینها که آمد میراثی بوده که تا کنون از پیشینیان بر جای مانده، جناب صیدی تاکنون که جنابتان نیز بر همان راه قدم گذاشته اید، از شما و سایر ارباب قدرت و ذی نفوذان دیگر درخواست داریم که با دلی آرام و قلبی مطمئن، کار را به دست جوانترهای متخصص و باسواد و توانمند بدهید که خودشان به خوبی قِلِقِ کار را پیدا می کنند، بلکه میراث شما با میراث پیشینیان اندکی متفاوت باشد که هزار باده ی ناخورده در رگ تاک است...

 

و السلام علی من اتبع الهدی

 

یادداشت: علی شاداب

 

انتهای پیام/sh.s

یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 | 10:28

کد خبر : 29854

منتشر کننده : a.p

زرگر پاسخ یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 | 14:13

0
0

واقعا لذت بردم از متن بسیار زیبا دستمریزاد . امیدوارم که نتیجه ای هم داشته باشد

شهروند پاسخ یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 | 15:03

0
2

شهرداری سنندج متاسفانه هیچ درک درستی از نحوه ی ایجاد درآمدهای پایدار ندارد و شاید اصلا" نمی دانند معنی آن چیست. ای کاش یک نفر توی شهرداری تعیین می شد که نگاهی به آگهی های شهرداری های سایر استان ها بیندازند و متوجه شوند که آنها چه طرحهای مهم رفاهی، خدماتی، گردشگری و... را اجرا می کنند و چگونه برای شهرداری درآمدسازی می کنند، در حالی که غالب سرمایه گذاری ها نیز توسط بخش خصوصی انجام می شود. شهرداری سنندج باید طرحی نو برای درآمد سازی دراندازد چون با اجاره دادن دو تا دکه و سه تا مغازه هیچ کاری نمی توان انجام داد و این درآمدها برای یک روستای ۱۰۰ نفری نیز کفاف نمی دهد.

رضائی پاسخ دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 | 08:39

0
0

متن را امروزی تر می نوشتین چون اعضای بی سواد شورا توان درک لغات ان را ندارند وباید کلی وقت صرف کنند که متن را برایشان ترجمه کنند.وقت شورا گران بهاست. ا

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید