کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ماموستا خدایی: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان بر همه مسلمانان واجب است

امام جمعه سنندج با بیان اینکه ماه رمضان بهترین فرصت برای توبه و خودسازی انسان‌ها است گفت: حفظ حرمت این ماه مبارک بر همه مسلمانان واجب است.

به گزارش کُردتودی، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدواریم خداوند متعال با رحم و کرم بی‌پایانش همه مسلمانان را از بلاهای آسمانی و زمینی محفوظ کند و عزت و سربلندی به ما بدهد.

 

وی با تبریک ماه مبارک رمضان به همه مردم متدین کردستان گفت: ماه رمضان، بهترین فرصت برای توبه، پاک شدن گناهان و خودسازی انسان‌ها است.

 

امام جمعه سنندج با بیان اینکه ماه رمضان، ماه فتح و پیروزی مسلمانان بر دشمنان است، تصریح کرد: صدام در ماه رمضان مردم برخی نقاط از شهرها و روستاها را بمباران می‌کرد و مسلمانان را به شهادت می‌رساند که جایگاه این شهیدان بهشت بوده و همانند ستاره در آسمان‌ها می‌درخشند اما عاقبت صدام مزدور، خجالتی و شرمندگی بود.

 

وی با اشاره به عظمت ماه رمضان و روز جمعه خاطر نشان کرد: از خداوند می‌خواهیم که دشمنان مسلمانان و رژیم غاصب صهیونیستی شکست بخورند و به عبرتی برای تاریخ تبدیل شوند.

 

ماموستا خدایی افزود: ماه رمضان ماه صیام و قیام است و باید در روزها روزه و در شب زنده‌داری و طاعات و عبادات بکنیم و امیدواریم همه ما بتوانیم در این ماه، رضایت‌مندی حق‌تعالی و بندگان را به دست بیاوریم.

 

وی با اشاره به فرموده حضرت رسول اکرم(ص) اظهار کرد: باید با روزه گرفتن حرمت ماه رمضان را بگیریم و خود را از انجام گناهان و بی‌احترامی به این ماه مبارک بپرهیزیم و کسانی هم که توانایی روزه‌داری ندارند از خوردن، آشامیدن و سیگارکشیدن در بین مردم خودداری کنند.

 

امام جمعه سنندج با اشاره به فرموده خداوند در قرآن گفت: ای کسانی که به خداوند و حضرت رسول‌اکرم(ص) ایمان دارید، روزه‌داری در ماه مبارک رمضان بر همه مسلمانان واجب است و باید کسانی هم که عذر شرعی دارند، کفاره آن را به نیازمندان و فقرا بدهند.

 

تحقق 80 درصدی اهداف برجام بیشتر به یک لطیفه شبیه است تا واقعیت/تمام جهان آمریکا و اروپا نیست

 

 حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با بیان اینکه ماه رمضان ماه خودسازی انسان است اظهار داشت: ماه رمضان ماه کسب تقوا است و کسب تقوا نیز جز با عمل صالح و بدون ریا به دست نخواهد امد.

 

وی با تاکید بر لزوم کمک به ایتام و فقرا در ماه مبارک رمضان افزود: ماه رمضان فرصتی است برای آنکه انسان دست فقرا را بگیرد و با صدقه دادن قلب کودکان یتیم را شاد کند.

 

امام جمعه قروه به اجرای برنامه های گلریزان در ماه مبارک رمضان اشاره نمود و خاطر نشان کرد: افرادی هستند که به خاطر جرائم غیر عمد در زندان به سر می برند و ماه رمضان در واقع فرصتی است تا بتوان از طریق اجرای برنامه های گلریزان به آزادی این افراد کمک کرد.

 

وی ادامه داد: متاسفانه زندان شهرستان قروه در مکانی ایجاد شده است که خانواده ها به سختی می توانند عزیزان و زندانیان خود را ملاقات کنند و باید مسئولین برنامه ریزی کنند و خودروهایی را برای ملاقات خانواده های زندانیان قرار دهند چرا که این خانواده ها با خطرات و آسیب های بسیاری در رسیدن به زندان و دیدار با زندانیان خود رو به رو هستند.

 

باباییان در بخش دیگری از سخنان خود به انس با قران در ماه مبارک رمضان اشاره نمود و گفت: ماه رمضان ماه زندگی با قران است و اگر با قران انس داشته باشیم سعادتمند می شویم.

 

وی با تاکید بر آنکه تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) سربلندی را به همراه خواهد داشت افزود: امروز می بینیم کشورهای اسلامی را که حکام آن با قران انس ندارند و تحت فرمان دشمنان اسلام قرار گرفته اند و عزت خود را از دست داده اند

 

امام جمعه قروه در بخش پایانی سخنان خود به روند اجرای برجام پرداخت و با بیان اینکه مذاکرات به 2 دسته التماسی و اقتداری تقسیم می شوند گفت: در مذاکره التماسی دیپلمات از روی ضعف با طرف مقابل رو به رو می شود و طرف مقابل را در قدرت می بیند در حالی که در دیپلماسی اقتداری دیپلمات با عزت در مذاکره ود حضور می یابد و دست بالا را در اختیار دارد و با اقتدار با طرف مقابل صحبت می کند.

 

باباییان ادامه داد: اینکه گفته می شود ما در برجام به 80 درصد از اهداف برجامی خود دست یافته ایم بیشتر به یک لطیفه و جک شبیه است تا واقعیت.

 

وی افزود: همانطور که امروز می بینیم میزان تورم بالاتر رفته است و وضعیت معیشتی مردم تلخ تر و سخت تر از قبل شده است و نمی توان گفت اهداف برجام 80 درصد تحقق داشته است.

 

خطیب نماز جمعه قروه بیان داشت: ما حتی در اجرای برجام پیش بینی یک شکایت را در نقض تعهدات نداشته ایم و هم اکنون که طرف مقابل برجام را نقض می کند حتی نمی توانیم از او شکایت کنیم.

 

وی با بیان اینکه برجام برکت هایی داشته است خاطر نشان کرد: برجام برکاتی به همراه داشت اما بسیار ضعیف بود و حتی تحریم ها برداشته نشد و افزایش نیز یافت.

 

باباییان با بیان اینکه اروپا نیز اعلام کرده است که تضمینی در اجرای برجام نخواهد داد افزود: ما نباید دیپلماسی التماسی داشته باشیم بلکه باید با اقتدار در برابر دشمکنان بایستیم.

 

وی ادامه داد: ما باید به قدرت داخلی تکیه داشته باشیم چرا که تمام دنیا آمریکا و اروپا نیست بلکه بهترین نقطه قوت برای ما در همین کشورهای آسیایی نیز قرار دارد.

 

باباییان با بیان اینکه ما ملتی بزرگ و دارای زمینه های علمی هستیم که توسعه داخلی را می توانیم به وجود بیاوریم گفت: آمریکا جنگ مسلحانه را با ملت ایران اسلامی کنار گذاشته است و امروز زمین جنگ را در وزارت خزانه داری خود برای تحریم ایران اسلامی قرار داده است اما ما باید عزت خود و توانمندی خود را ببینیم و با حمایت از کالای ایرانی و با تحقق اقتصاد مقاومتی اقتصاد کشور را شکوفا کنیم.

 

امام جمعه قروه ادامه داد: مسئولین باید از تولیدکنندگان حمایت کنند و تولید کنندگان نیز نباید اجحاف داشته باشند و با مردم سازگار شوند و از طرفی مردم نیز باید به دنبال حمایت از کالای داخلی باشند.

 

وی به تصمیمالت آمریکایی ها در تحریم ایران اشاره نمود و بیان داشت: درشت گویی آمریکا را باید محکم جواب داد چرا که امریکا به دنبال مرگ ما است و بنابراین ما هم فریاد می زنیم مرگ بر آمریکا.

 

وی به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشاره نمود و گفت: امروز می بینیم که رژیم صهیونیستی دست به کشتار زنان و کودکان زده است و با جنایات خود به دنبال قتل عام مسلمانان است و ما باید ندای کمک خواستن مسلمانان را پاسخ بدهیم.

 

باباییان گفت: ما باید در میدان باشیم و در برابر جنایات این رژیم کودک کش بایستیم و با فریاد رسای مرگ بر اسراییل خشم خود را از انان به تصویر بکشیم.

 

ماه رمضان ماه خود سازی و آمرزش گناهان است/ فتح خرمشهر نماد اتحاد ملت ایران اسلامی است

ماموستا یدالله محمدی ظهر امروز در خطبه نماز جمعه  درمسجد جامع دهگلان ضمن تبریک ماه پر خیر و برکت رمضان گفت: انسان مسلمان در این ماه می تواند با بهره گیری از دستورات اسلامی و انجام فرائض دینی خود را از گناهان پاک کند و رضایت خالق را بدست آورد.

 

وی افزود: ماه رمضان، ماه خودسازی و ماه ریزش ها و رویش های جسمی و معنوی است زیرا هم باعث سلامتی جسمی و هم آمرزش گناهان و اجر و پاداش الهی می شود.


امام جمعه دهگلان افزود: کسانی که در این ماه مبارک با باور و اعتقاد روزه بگیرند و عبادت کنند و دست ازگناه بکشند خداوند متعال تمام گناهان آنان را می بخشد.

 

امام جمعه دهگلان در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر گفت: زمانی که رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی قسمتی از خاک ایران اسلامی را مورد تهاجم و اشغال نمودند رزمندگان و دلاورمردان ایران اسلامی با اهداء جان و مال خود توانستند در برابر این تهاجم نابرابر شهر خرمشهر را از دست دشمن باز پس گیرند.


وی ضمن تشکر و قدردانی از رشادت سپاه، ارتش، و سربازان گمنام که برای امنیت این مرز و بوم تلاش می کنند گفت: کسانی که برای امنیت و آسایش مردم از زندگی خود می گذرند بدون شک خداوند اجر و پاداش بزرگی را نصیب آنان خواهد نمود.

 

انتهای پیام/ 

 

  جمعه 28 اردیبهشت 1397 | 14:53

  کد خبر : 29830

  منتشر کننده : م ر/a

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر

  گزارش و تحلیل:

  آرشیو گزارش و تحلیل
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید