کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عکس/ جزئیات انتشار تصویر جنجالی خوابگاه دختران در سنندج

عکس خوابگاه دخترانه سنندج، تصویر جنجالی خوابگاه دخترانه، عکس جنجالی، عکس خوابگاه، خوابگاه سنندج

ساختمان آجری که در شبکه‌های مجازی به نام خوابگاه دختران دانشگاه سنندج معرفی شده است جنجال به پا کرد.

به گزارش کُردتودی، به نقل ازخبرگزاری دانشجو، عکس ساختمانی که از خوابگاهی در سنندج گرفته شده بود مدتی در شبکه‌های  مجازی جریان ایجاد کرد. در زیر نویس عکس این خوابگاه به زندان تشبیه شده بود و عنوان شده بود این عکس متعلق به خوابگاه دخترانه است. اما نه تنها این خوابگاه دخترانه نیست بلکه این بار به خاطر همسایه‌های خوابگاه جلوی پنجره‌ها ایرانیت کشیده شده است. مسئولان می‌گویند آنقدر همسایه‌ها از سر و صدا و شیطنت‌های دانشجویان به تنگ آمده بودند که چند بار شکایت کردند و همین هم سبب شد مسئولان خوابگاه تصمیم بگیرند جلوی پنجره‌ها را با ایرانیت بپوشانند.

 


این خوابگاه که شاهد نام دارد در میان یک مجتمع مسکونی قرار گرفته است و دانشجویان به آن ویلا شهر می‌گویند و قرار است با ساخت خوابگاه در پردیس دانشگاه این خوابگاه منتقل شود که به گفته مسئولان این جا به جایی چند وقتی طول می‌کشد، اما تا آن زمان به خاطر همسایه‌ها دانشجویان مجبورند این ایرانیت‌های سفید را تحمل کنند.

این خوابگاه دخترانه نیست
سلیمانی مدیر دانشجویی دانشگاه کردستان  در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو گفت: این خوابگاه دخترانه نیست و خوابگاه پسرانه است و محل آن در یک مجتمع مسکونی واقع شده است. از  سال ۸۵ ساختمان این خوابگاه خریداری شده و به عنوان خوابگاه پسران مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به دلیل اینکه دانشجویان هم باعث ناراحتی همسایه‌ها می‌شدند و ایجاد مزاحمت می‌کردند خانواده‌ها به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و حتی حکم تخلیه آنجا را هم گرفتند. از آنجا که دانشگاه در حال حاضر امکان جابه جایی خوابگاه را ندارد مسئولان خوابگاه تصمیم گرفتند بر روی پنجره‌ها ایرانیت نصب کنند تا این تنش و ناراحتی از بین برود البته این ایرانیت‌ها با پنجره کمی فاصله دارد و امکان رد وبدل شدن هوا کاملا وجود دارد.

سلیمانی در ادامه افزود: پیش از این ایرانت‌های زرد نصب شده بود، اما دو سال است این ایرانت‌ها تغییر و ایرانت سفید بر روی آن نصب شده است.

مدیر دانشجویی دانشگاه کردستان  در ادامه افزود: خیلی‌ها در شبکه‌های مجازی با زدن عکس این خوابگاه اعلام کردند که این جا زندان گواتمالاست و خوابگاه دخترانه است و به خاطر آنکه اتاق دانشجویان دختر دید نداشته باشد مسئولان خوابگاه این کار را کرده اند که این موضوع به کل اشتباه است.

وی در ادامه افزود:ما پیش از این راه‌های دیگر را نیز امتحان کرده بودیم بر روی شیشه‌ها برچسب‌های شیشه مات کن نصب کردیم، اما باز هم دانشجویان شیطنت کردند و شیشه مات کن‌ها را کندند تصمیم بر این بود که بر روی شیشه‌ها نرده نصب شود، اما با مشورت با آتش نشانی متوجه شدیم این کار به شدت خطرناک است حتی طبقات اول خوابگاه دختران را نیز میله نصب نکردیم، زیرا براساس مبحث ۱۵ ساختمان این کار به شدت خطرناک است.

سلیمانی در توضیح نحوه حل این مشکل گفت: از مدتی قبل بنیاد ۱۵ خرداد در مناطق کم برخوردار اقدام به ساخت خوابگاه کرده است و با کمک آن‌ها قرار است خوابگاه جدید ساخته و دانشجویان خوابگاه دانش به خوابگاه جدید منتقل شود این خوابگاه‌های جدید قرار است در پردیس اصلی دانشگاه ساخته شود که ۴۰۰ نفر نیز ظرفیت دارد. اما از آنجا که اصل تسهیلات ساخت این خوابگاه‌ها باید دو سال تمام شود باید درآمد دانشگاه را بالا ببریم تا بتوانیم آن را پرداخت کنیم به احتمال قوی ساخت این خوابگاه‌ها تا دو سال به طول بینجامد.

با نصب ایرانیت‌ها میزان مزاحمت‌ها کمتر شده است!
جویبار مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان نیز در تایید صحبت‌های مدیر دانشجویی دانشگاه کردستان گفت: من در زمان ورودم به دانشگاه به همین خوابگاه آمدم واقعیت این است که دانشجویان برای همسایه‌ها به شدت مزاحمت ایجاد می‌کنند و این باعث می‌شد که همسایه‌ها از این مسئله شاکی باشند.

وی در ادامه افزود: با نصب این ایرانیت‌ها میزان مزاحمت‌ها کمتر شده است، اما فاصله بین ایرانیت و پنجره نیز رعایت شده است و هوا کاملا در جریان است، اما با این وجود این مساله کمی دلخوری ایجاد کرده است و کمی دانشجویان از این وضع دلخور هستند.

یکی از دانشجویان خوابگاه نیز به خبرگزاری دانشجو گفت: این ایرانیت‌ها مثل فلس است و دل بچه‌ها در داخل خوابگاه می‌گیرد. از داخل اتاق‌ها این ایرانیت‌ها خیلی خسته کننده است و بچه‌ها به دنبال راهکاری هستند که این مساله را با مسئولان مطرح کنند. شمسئولان خوابگاه می‌گویند شیطنت و ایجاد مزاحمت برای همسایه‌ها سبب شده است که این ایرانیت‌ها نصب شود، اما به نظر من با صحبت می‌توان همه چیز را حل کرد و قطعا چند نفری هم که شیطنتی کرده اند از این وضعیت خوابگاه راضی نیستند و به خاطر همه ممکن است دیگر مزاحمتی برای کسی ایجاد نکنند.

 

انتهای پیام/sh.s

چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 | 14:18

کد خبر : 29820

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید