کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شهردار سنندج:

تمامی پروژه های عمران شهری در راستای رفاه حال شهروندان احداث می شود

پروژه های عمرانی، سنندج ، برنامه ریزی دقیق شهری

شهردار سنندج با بیان اینکه تمامی پروژه های عمران شهری در راستای رفاه حال شهروندان احداث می شود گفت: در صورتی که این پروژه ها استحکام و ایمنی لازم را نداشته باشند در زمان بروز حوادث مانع از تسریع در امداد رسانی خواهند شد.

به گزارش کُردتودی، حشمت الله صیدی شهردار سنندج در جلسه شورای پدافند غیر عامل با حضور شهردار، ریس شورای شهر و مدیران شهرداری اظهار داشت : کشور ما یکی از کشورهای حادثه خیز است که همواره شاهد بروز حوادث وبلاهای طبیعی هستیم.


 حشمت اله صیدی بیان کرد : متاسفانه بناهای اداری و مسکونی در سطح شهر از استحکام و ایمنی لازم برخوردار نیستند ودر حوادثی نظیر زلزله  باعث  خسارات های فراوانی خواهد شد.


وی گفت : شهرداری بعنوان یکی از دستگاههای خدماتی و امدادی نقش بسزایی درامدادرسانی در زمان بحران را دارد که باید در تمامی زمینه ها و بخش آمادگی لازم را داشته باشیم.

 


مهندس صیدی عنوان کرد : دستورالعمل صادر شده از سوی وزارت کشور در خصوص رعایت الزمات پدافند غیر عامل بخوبی وظایف  هر بخش را تعیین نموده که باید در راستای رعایت و عملی کردن این دستورالعمل اقدام نماییم.

 


وی با بیان اینکه تمامی پروژه های عمران شهری در راستای رفاه حال شهروندان احداث می شود گفت: در صورتی که این پروژه ها استحکام  و ایمنی لازم را نداشته باشند در زمان بروز حوادث  مانع از تسریع در امداد رسانی خواهند شد.

 


شهردار سنندج تاکید کرد : پروژه های عمران شهری علاوه بر داشتن پیوست های  فرهنگی و اجتماعی باید دارای پیوست پدافند غیرعامل هم باشند.

 


مهندس صیدی  عنوان کرد: مدیران شهرداری باید نگاه ویژ ه ای به بحث پدافند غیرعامل داشته باشند و در راستای اهداف برون سازمان و درون سازمانی آن تلاش کنند.

 


وی گریزی هم به بارندگی های بهار امسال زد و گفت : گرچه افزایش بارش رحمت الهی مایه ی خوشحالی و خرسندی بود اما در برخی مواقع آب گرفتگی معابر باعث نگرانی های شد که باید در جهت رفع مشکل آبگرفتگی معابر با اجرای طرح های هدایت آب های سطحی در سطح شهر اقدام نمود.

 


مهندس صیدی افزود: یکی از مواردی که مدیران شهرداری از هم اکنون در راستای پیشگیری از آن برنامه ریزی کنند بحث آتش سوزی در پارکهای جنگلی نظیر آبیدر ، توس نوذر ، کشاورز و پارک جنگلی نیشتمان است.

 


وی  گفت : احتمال آتش سوزی در فصل گرما در پارکهای جنگلی بواسطه پوشش گیاهی وجود دارد که باید تمهیدات لازم در راستای پیشگیری از حریق صورت گیرد.


شهردار سنندج گفت: با برنامه ریزی دقیق در جهت رعایت دستورالعمل  های پدافند غیرعامل در خصوص  رفع مشکلات تاسیسات وزیرساختهای سطح شهر و تعیین محل جهت اسکان اظطراری در زمان بروز حوادث صورت گیرد.

 

انتهای پیام/m.r

 

سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 | 09:38

کد خبر : 29796

منتشر کننده : م ر/a

شهروند پاسخ سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 | 14:06

0
1

ایمنی، مقوله ای است که خود شهرداری سنندج نیز در پروژه ها و خدماتی که انجام می دهد توجه چندانی به آن ندارد. اگر گشت کوتاهی داخل شهر بزنید موارد متعددی از شرایط نا ایمن و خطرناک در سطح شهر مشاهده می کنید که نیاز به رسیدگی و اقدام دارند. مثلا در بسیاری از نقاط نیاز به ایجاد موانع با نرده، نیوجرسی و غیره وجود دارد تا از سقوط افراد و خودروها جلوگیری شود اما هیچ اقدامی صورت نگرفته و به حال خود رها شده اند. یا برخی از ساختمان های تجاری در سطح شهر وجود دارند که فاقد حداقل شرایط ایمنی لازم هستند و بعضا فاقد پایان کار نیز می باشند اما هیچ برخوردی با مالکان طماع آنها صورت نمی گیرد. از آنجا که سنندج در برابر حوادث طبیعی یک شهر بی دفاع محسوب می شود و شهرداری امکانات لازم برای کمک رسانی ندارد، لازم است شهرداری، شورای شهر و سایر ارگان ها با کمک نخبگان شهر بطور «بسیار جدی» به حوادث احتمالی بیندیشند و راهکارهای لازم برای عکس العمل در شرایط اضطراری را اتخاذ نمایند و گرنه خدای ناکرده با تلفات فروان انسانی مواجه خواهیم شد.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید