کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با حضور پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت رقم خورد؛

رونمایی از یادمان 2 سردار شهید استان کردستان+ تصاویر

کنگره 5400 شهید استان کردستان،شهدای مظلوم کردستان،شهدا،شهدای مظلوم،استان کردستان،یادمان شهدا،رونمایی،یادمان،ابراهیم حسینی،سنندج

امروز و با حضور فرماندهان، سرداران و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت از یادمان 2 سردار شهید استان کردستان در شهر سنندج رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، با حضور فرماندهان و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت امروز در میدان محمدی و میدان نبوت شهر سنندج از یادمان 2 سردار شهید استان کردستان ، سردار پیشمرگ مسلمان کرد شهید محمد امین رحمانی و سردار شهید حاج سعید توفیقی رونمایی شد.

 

در این مراسم ابراهیم حسینی دبیر کنگره 5 هزار و 400 شهید استان کردستان با بیان اینکه کنگره ملی 5 هزار و 400 شهید استان کردستان به عنوان یک رخداد بزرگ فرهنگی در آینده ای نزدیک در استان کردستان برگزار می شود، گفت: در فرآیند این کنگره اجلاسیه مجمع یاد یاران امروز در شهر سنندج و با حضور پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت برگزار می شود.

 

وی افزود: یکی از برنامه هایی که در راستای کنگره 5 هزار و 400 شهید استان کردستان برنامه ریزی شده است و فرآیند آن در حال برگزاری است؛ استفاده از هنر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

حسینی خاطر نشان کرد : یکی از شاخصه های اصلی هنر در واقع هنرهای تجسمی است که برنامه ریزی شده است تا از یادمان 40 سردار و فرمانده شهید پیشمرگ مسلمان کرد در استان کردستان رونمایی شود.

 

دبیر کنگره 5 هزار و 400 شهید استان کردستان با بیان اینکه با حمایت مسئولین 140 برنامه بسیار اساسی و اثرگذار و ماندگار فرهنگی در راستای کنگره برگزار می شود افزود: 2 یادمان از دیگر شهدای استان کردستان نیز در روز سوم خرداد رونمایی می شوند.

 

وی با بیان اینکه یادمان شهید محمد امین رحمانی در میدان محمدی شهر سنندج رونمایی می شود افزود: شهید محمد امین رحمانی کسی است که در سال 59 وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می شود و به عنوان فرمانده گردان ضربت و یک فرد مقتدر و فرمانده ای شجاع بوده اند که نام ایشان لرزه بر پیکر ضد انقلاب وارد می نمود.

 

حسینی ادامه داد: حاج سعید توفیقی نیز یک فرمانده نظامی بسیار شجاع و با اقتدار و دارای روحیه بالای مردم یاری بودند که هم فرمانده گردان بودند و هم به عنوان معاون فرماندار سنندج خدمت می نمودند که مورد کینه ضد انقلاب قرار گرفتند و در شهر سنندج ترور شدند و به شهادت رسیدند.

 

دبیر کنگره 5 هزار و 400 شهید استان کردستان در پایان گفت: ما این نمادها را با حمایت مسئولین در جای جای استان کردستان قرار خواهیم داد تا تاریخ یک قضاوت زیبا از این شهیدان داشته باشد و به عنوان الگوی جوانان استان کردستان قرار گیرند.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/sh.s

شنبه 22 اردیبهشت 1397 | 08:49

کد خبر : 29742

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید