کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/ فریدون آقایی

اعتياد هم در كردستان شغل محسوب می‌شود!

مواد مخدر، مواد، اشتغال، آمار بیکاری، بیکاری کردستان، دستفروشی، گرفتن وام، شغل

دلبران بی‌دل در كردستان با مخابره كردن آمار غير واقعی در ادارات كردستان وضعيت را گل و بلبل مي‌دانند تا صندليشان پا برجا باشد.

به گزارش کُردتودی، مركز آمار ايران نرخ بيكاری را در كردستان ١٥ درصد اعلام كرد، آماری مضحك و تاسف بار كه فقط مورد قبول كاربدستان برای بقای صندليست. دلبران بی‌دل در كردستان با مخابره كردن آمار غير واقعی در ادارات كردستان وضعيت را گل و بلبل مي‌دانند تا صندليشان پا برجا باشد.

 

 رفتن به صف نانوايی هم در كردستان شغل محسوب می‌شود‌! سونامي ٦٠ درصد بيكاری در كردستان بر كسي پوشيده نيست و اين آمار غير واقعي مخابره شده توسط كاربدستان توهين به شعور مردم كردستان است.

 

 با اين اوصاف كه امروز آسيب‌های اجتماعی در كردستان چون بمب در حال انفجار است قطعا مواد فروشی هم در رديف اشتغال مخابره شده است. شرمسار باد آنان كه مردم را فدای صندلی خود می‌كنند و وضعيت اسفناك مردم را درك نمی‌كنند.

 

 قطعا مديران استانی كه اين آمارها را به مركز آمار ارجاع می‌دهند با لابی و نفوذ و قدرت خود بيكاری در جمع خود نمی‌بنيد كه چنين اين آمار مضحكی را مخابره كرده‌اند. اما همه می‌دانيم واقعيت اين نيست و چندين برابر اين آمارها ما در كردستان بيكار داريم.

 

كاربدستان بهتر است با گذری به بطن جامعه ضمن تكذيب اين خبر واقعيت را برای مردم تشريح و از مردم عذر خواهی كنند حداقل در فكر اشتغال نيستند با اين حرف‌های غیرواقعی به مردم كردستان توهين نكنند. اگر منظور اشتغال در زمينه مواد فروشی، علافی در راهروهای دادگاه برای پروسه طلاق، آوارگی در بانك‌ها برای گرفتن وام، دست فروشی كنار خيابان و كرايه كشی در خيابان هاست.. بله حق با شماست آمار بيكاری ما همان ١٥ درصد است!

 

فريدون آقايي فردا فعال مدنی مستقل ديواندره

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 | 11:25

کد خبر : 29682

منتشر کننده : a.p

شهروند پاسخ سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 | 06:31

0
2

منظور مرکز آمار احتمالا این بوده که ۱۵ درصد از غیر بومی ها در کردستان هنوز بیکارند. وگرنه مرغ های کوچه ما هم می دانند که آمار بیکاری در این استان چقدر است.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید