کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سرپرست سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج خبر داد:

تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری اطفاء حریق پارکهای جنگلی با محوریت پارک جنگلی آبیدر

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت : با هدف پیشگیری ازآتش سوزی درپارکهای جنگلی در سطح شهر کارگروه تخصصی پیشگیری و اطفاء حریق پارکهای جنگلی با محوریت پارک جنگلی آبیدر تشکیل شد.

به گزارش کُردتودی، نخستین جلسه کارگروه پیشگیری از اطفاء حریق در پارکهای جنگلی با حضور دستگاههای ذیربط و برخی سازمانهای مردم نهاد درسالن جلسات سازمان آتش نشانی برگزار شد.


سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن فصل گرما و تغییرات آب و هوایی، افزایش دما و خشک شدن پوشش های گیاهی احتمال وقوع آتش سوزی در سطح پارکهای جنگلی بسیار زیاد است.


هه تاو فریدونی بیان کرد : امسال باتوجه به بارشهای مناسب باران در فصل بهار  شاهد رویش گیاهان در پارکهای جنگلی هستیم که این گیاهان با گرم شدن هوا وخشک شدن احتمال آتش گرفتن آن زیاد است.


وی گفت : متاسفانه هر ساله  شاهد وقوع آتش سوزی در پارکهای جنگلی بخصوص پارک جنگلی آبیدر هستیم که باید با برنامه ریزی مناسب و هماهنگی و تعامل با دیگر دستگاههای ذیربط بتوانیم در راستای کاهش آتش سوزی پارک جنگلی آبیدر اقدامات اساسی را صورت دهیم.


فریدونی افزود: یکی از رسالت  اصلی این سازمان ارتقاء سرانه فضای سبز  و حفظ و نگهداری از پارکها ی سطح شهر بویژه پارکهای جنگلی است .


وی از تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری اطفاء حریق در پارکهای جنگلی خبر داد و گفت : در این کارگروها روش های مختلف در جهت کاهش آتش سوزی در پارکهای جنگلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


وی خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد هماهنگی در ساماندهی و اتخاذ تصمیمات و اقدامات پیشگیرانه در راستای کاهش آتش سوزی در پارکهای جنگلی نیازمند همکاری و همفکری دستگاههای مربوطه در این زمینه  هستیم.


فریدونی تصریح کرد: مدیریت پیشگیری و اطفاء حریق و  همچنین حضور به موقع در محل آتش سوزی  مستلزم وجود برنامه ریزی  مناسب است  و با تعامل و هماهنگی لازم قطعاًاز خسارات ناشی ازآتش سوزی کاسته خواهد شد.


سرپرست سازمان سیما ،منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج ابراز امیدواری نمود : با تعامل و هماهنگی وهمچنین مشارکت شهروندان بتوانیم امسال شاهد کاهش آتش سوزی در پارکهای جنگلی سطح شهر باشیم.

 

انتهای پیام/

 

  شنبه 15 اردیبهشت 1397 | 08:13

  کد خبر : 29648

  منتشر کننده : م ر/a

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  ADS

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید