کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره کانون انجمن‌های کارفرمایی و کارگری کردستان عنوان شد؛

روابط بین کارگر و کارفرما در کردستان وارد فاز نوین می شود/ کارگران روز کارگر را به کارفرمایان تبریک می‌گویند

روز کارگر، کارگر و کارفرما، کارگری، کارگران کردستان، حقوق کارگری

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های کارگری کردستان با تاکید بر ضرورت اقدام برای افزایش هماهنگی و همکاری بین کارگر و کارفرما گفت: کارگران روز کارگر را به کارفرمایان تبریک می‌گویند زیرا بر این واقعیت واقفند که سفره تامین معیشت کارگران را کارفرمایان گسترده‌اند و باید قدر این همت و این سفره را بدانند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره کانون انجمن‌های کارفرمایی و کارگری کردستان در آستانه روز کارگر با هدف بررسی روابط دو جانبه و ارتقاء سطح همکاری فی مابین عصر دیروز در سالن جلسات کانون انجمن‌های کارفرمایی استان برگزار شد.

 
اتحاد کارگر و کارفرما ضرورت عبور از شرایط سخت اقتصادی است
 
دبیر کانون انجمن‌های کارفرمایی کردستان با اشاره به نقش کارگر در روند توسعه گفت: کارگر رکن اساسی توسعه و تولید است زیرا بخش بزرگی از زحمات این روند بر دوش این قشر قرار دارد و ضروری است تا دولت و سرمایه‌گذاران تلاش کافی در رعایت مصلحت‌ها و حقوق آنان انجام دهند.
 
سعدی قادری افزود: کارگر و کارفرما دارای منافع مشترک بوده و باید دو طرف در راستای ارتقاء سطح روابط دوجانبه و ایجاد تفاهم کامل گام بردارند تا شاهد رونق اقتصادی، تولید و خدمات باشیم که رسالت اصلی این اقدام بر دوش نهادهای صنفی می‌باشد.
 
وی تصریح کرد: در شرایط اقتصادی حاضر که کشور با مسائل دشواری روبرو می‌باشد ارتقاء سطح تفاهم بین کارگر و کارفرما ضرورت بیشتری دارد تا بتوان از این مرحله عبور کنیم و اگر این امر تحقق نیابد با مشکلات متنوع و چالش‌های فرسایشی روبرو خواهیم شد.
 
قادری خاطر نشان کرد: کانون انجمن‌های کارفرمایی با تمام توان در این راستا حرکت می‌کند و حاضر به هر نوع همکاری با نهادهای صنفی کارگری است و از این نهادها درخواست دارد تا این حسن نیت را به بهترین نحو ممکن پاسخ دهند.
 
وی اعلام کرد: روز کارگر بهترین زمان برای افزایش سطح همکاری و تفاهم است و باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنیم، که کانون انجمن‌های کارفرمایی برای تحقق این هدف تمام هزینه‌های مالی جشن‌های روز کارگر را بر عهده گرفته و برنامه ریزی برای ایجاد کمیته‌های مورد نیاز را در دستور کار خود قرار داده است.
 
کارگران روز کارگر را به کارفرمایان تبریک می‌گویند
 
رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های کارگری کردستان با تاکید بر ضرورت اقدام برای افزایش هماهنگی و همکاری بین کارگر و کارفرما گفت: کارگران روز کارگر را به کارفرمایان تبریک می‌گویند زیرا بر این واقعیت واقفند که سفره تامین معیشت کارگران را کارفرمایان گسترده‌اند و باید قدر این همت و این سفره را بدانند.
 
سید شاکر ابراهیمی افزود: انجمن‌های کارگری اعتقادی به تقابل کارگر و کارفرما نداشته و هر تلاشی برای ایجاد اختلاف را خنثی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند دست‌هایی که با اهداف خاص خود می‌خواهند بین کارگر و کارفرما اختلاف ایجاد کنند به هدفشان برسند.
 
وی تصریح کرد: افزایش حسن نیت دوجانبه و ایجاد بستر همکاری متقابل هدف اصلی تشکل‌های کارگری بوده و برای رسیدن به مقصود حاضر به هر نوع همکاری و فداکاری هستند و این را می‌دانند در این شرایط سخت اقتصادی سرمایه‌گذاران و کارفرمایان در تنگنای دشواری قرار داشته و نیاز به فداکاری کارگران دارند.
 
ابراهیمی در ادامه اظهار داشت: کارفرما تمام زندگیش را در طبق اخلاص تولید و اشتغال قرار داده و کارگر هم تمام توان خود را در طبق اخلاص قرار داده و همگام با کارفرمایان حاضر به همکاری بوده و برای صیانت از حقوق و منافع آنان از هیچ تلاش و فداکاری دریغ نمی‌ورزد.
 
پس از سخنان تعداد دیگری از اعضای تشکل‌های کارگری و کارفرمایی دو طرف بر سر ایجاد کمیته‌های مشترک برای رسیدگی به مسائل فی ما بین به توافق رسیدند.
 
انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 | 20:34

کد خبر : 29564

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید