کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان عنوان کرد؛

صادرات بیش از ۳۲ میلیون لیتر نفتگاز به اقلیم کردستان عراق/ افزایش 11 درصدی مصرف بنزین در کردستان

مصرف بنزین، نفتگاز، گازوییل، فراورده های نفتی، فریدون یاسمی، شرکت نفت کردستان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان با اشاره به اجرای طرحهای همسو با اقتصاد مقاومتی در پخش منطقه کردستان افزود: درسال ۹۶ بیش از ۳۲میلیون و سیصد هزار لیتر نفتگاز به اقلیم کردستان عراق در قالب کمک به معیشت مرزنشینان استان ارسال شده است .

به گزارش خبرنگار کُردتودی، فریدون یاسمی در دیدار با استاندار کردستان افزود: در همین راستا بیش از ۴۱۳ میلیارد و هفتصد و نود و هفت میلیون ریال به حساب خزانه واریز شده و همچنین مبلغ ۵۵ میلیاردو سیصدو بیست و هفت میلیون ریال سود حاصل از فروش این فرآورده بین ۱۸ هزار و ۳۰۰خانوار روستایی مناطق مرزی استان تقسیم شده است.

 

وی با اشاره به تفاوت فاحش قیمت فرآورده در دوسوی مرز و عرضه خارج از شبکه و قاچاق نفتگاز و سو استفاده افراد سودجو از این شرایط افزود: با توجه به کیفیت مطلوب نفتگاز صادراتی ،مباحث مر بوط به قاچاق وعرضه غیر قانونی آن نیز در بازارچه های مرزی استان به حداقل ممکن رسیده است .

 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان درادامه افزود: شرایط خاص جغرافیایی ،وجود زیر ساختهای کشاورزی وصنایع در استان ،می طلبدتامین وتوزیع مطلوب فرآورده های نفتی را در راستای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان با جدیت خاصی صورت پذیرد که اجرای طرح راستی آزمایی اداوات کشاورزی، تشکیل کارگروه جهت تبدیل سوخت واحدهای تولیدی در مسیر گاز ، اجرای طرح بومی سازی سهمیه مرغداریها ،بازدید بازرسان ویژه منطقه به صورت منظم از مصرف کنندگان عمده و خرد برگزاری بیش از ۱۵جلسه کارگروه فرآورده های نفتی استان در سال ۹۶ با حضور سازمانهای متولی از این دست اقدامات می باشد.

 

وی سپس به تامین و تحویل بیش از ۱۰۹میلیون لیتر نفتگاز به بخش کشاورزی استان در سال ۹۶ خبر داد و افزود :از این میزان ۹۴ میلیون لیتر آن جهت ادوات کشاورزی مصرف شده است.

یاسمی با اشاره به آغاز فصل کشاورزی در استان به وضعیت مطلوب ذخیره سازی فرآورده های نفتی درتاسیسات انبار های نفت منطقه اشاره و افزود: هیچ گونه مشکلی تا اتمام دوره کشاورزی در سوخت رسانی به کشاورزان استان نداریم.

 

وی درادامه از کاهش ۱۹ درصدی مصرف نفت سفید استان در سال۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. وافزود در این مدت میزان مصرف نفت سفید ۹۲میلیون لیتر بوده است که اجرای طرح بازنگری توزیع کالابرگ نفت سفید ، ثبت نام خانوارها در سایت تجارت آسان ،منطقه ای نمودن سهمیه نفت سفید ،گازکشی روستاهای استان از دلایل کاهش ۱۹درصدی مصرف نفت سفید بوده است .

 

یاسمی در توضیح آمار مصرف دیگر فرآورده های نفتی منطقه کردستان گفت: در سال ۹۶ سیصدو پانزده میلیون لیتر نفتگاز در استان مصرف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱ درصدی را نشان می دهد که اجرای پروژه های راهسازی وعمرانی استان ,افزایش سهمیه بخش کشاورزی ,افزایش تعداد مصرف کنندگان عمده و.... از دلایل رشد مصرف نفتگاز در استان می باشد.

 

وی اظهار داشت: دراین مدت میزان ۴۵۷ میلیون لیتربنزین موتور مصرف شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

 

انتهای پیام/sh.s

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 | 09:11

کد خبر : 29554

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید