کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/ فریدون آقایی فردا

سرزمینی که پخمگشانش کدخدایی و نخبگانش جاروکشی می‌کنند!

نخبگان و پخمگان، بیکاری کردستان، مدیران کردستان، نخبگان کردستان

متاسفانه اين روزها حکایت بی پایان بیکاری جوانان امروزی و مدرک‌های که لب کوزه آبش را می‌خورند! قصه تکراری مثنوی غم انگیز کلید نچرخیده تدبیر و اميد است كه پخمگان جای نخبگان را گرفته‌اند!

به گزارش کُردتودی، دكترای ما جارو كشی می‌كند آن وقت بعضی مديران بيسواد ما در ادارات وقتی ارباب رجوع از كلمه مهندس كنار اسمشان در درخواستش استفاده نمی‌كند بايد درخواست را عوض كند! متاسفانه در اين استان مديران و كاربدستانی هستند با احترام برای شغل مقدس چوپاني لياقت آن را هم ندارند كه چارتاً گوسفند را به كوه ببرند چون به آنها اعتمادی نيست اما ادعای خدايی دارند و اين پخمگی بيشتر در استان ما بخصوص شهرستان های كم برخودار كاملا محسوس است.

 

متاسفانه اين روزها حکایت بی پایان بیکاری جوانان امروزی و مدرک‌های که لب کوزه آبش را می‌خورند! قصه تکراری مثنوی غم انگیز کلید نچرخیده تدبیر و اميد است كه پخمگان جای نخبگان را گرفته‌اند! كردستان مهد محرومان و خانواده‌هايست كه با هزاران اميد فرزندان خود را راهی دانشگاه مي‌كنند تا در آينده محتاج نامردان نشوند اما متاسفانه يا استخدامی‌ها برای اقوام و فاميل است يا سفارش معامله نمايندگان و مدير كل و .... برای بقای صندلی، و اينجاست كه رابطه جای ضابطه را گرفته است و شايسته سالاری و تخصص حذف شده است.

 

 با گذری بر ادارات مختلف در اين استان در بعضی مناصب به افرادی برخورد مي‌كنيد كه در شناخت دست راست و چپ خود مانده اند اما آقايی می‌كنند با مغز خالی و شكم پر!، هرچند دير است اما ضرر از نيمه برگردد سبب خير است... سازمان بازرسي می‌تواند با نظارت بر استخدامی ادارات در اين استان گام مثبتی در اين زمينه بر دارد تا دكتری ما بجای جاروكشی در غربت در جايگاه اصلی خودش باشد و ناجي آب كردستان شود.

 

 صلاح الدين كامران نمونه صدها نخبه كورد است كه در استان‌های ديگر كارگری می‌كنند آن وقت مديرانی در استان پست و مقام می‌گيرند كه در استان ما افراد برستادی بوده اند.. به حال ما گريه كنيد ديگر آه و ناله خريداری ندارد.

 

فریدون آقایی فعال مدنی کردستان

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 | 08:21

کد خبر : 29553

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید