کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

اسیدپاشی روی زن جوان توسط همسرش در تبریز!!

مدیر روابط عمومی بیمارستان سینا در تبریز از سوختگی یک خانم 37 ساله به دلیل اسید پاشی توسط همسرش خبر داد.

به گزارش کُردتودی، مدیر روابط عمومی بیمارستان سینا در تبریز از سوختگی یک خانم ۳۷ ساله به دلیل اسید پاشی توسط همسرش خبر داد.جزئیاتی درباه اسیدپاشی توسط همسر در تبریز در ادامه آمده است

اسیدپاشی توسط همسر

نجفی‌زاده، مدیر روابط عمومی بیمارستان سینا در تبریز درباره جزییات این حادثه گفت: مسئولانبیمارستان سینا تبریز با زن جوانی روبرو شدند که صورت، بخشی از دست‌ها و پاهایش دچار سوختگی شدید شده بود.

وی ادامه داد: این خانم که ۳۷ سال سن دارد با همسرش دچار اختلافات خانوادگی بوده و قصدداشته از او جدا شود، همسرش حوالی عصر به منزل او مراجعه کرده و پس از حضور خانم در جلوی درب منزل محتویات ظرف حاوی اسید را روی همسرش تخلیه می‌کند.

اسیدپاشی توسط همسر

اسیدپاشی توسط همسر

مدیر روابط عمومی بیمارستان سینا در تبریز گفت: بخشی از صورت، دست‌ها و پاهای اینخانم دچار سوختگی شده است و با توجه به اینکه موضوع به پلیس اطلاع داده شده،با تشکیل پرونده دستگیری این فرد در دستور کار قرار گرفته است.

اسیدپاشی توسط همسر در تبریز

وی ادامه داد: این خانم دچار سوختگی ۱۵ درصد شده و حال عمومی‌اشدر حال حاضر خوب است و مراحل درمان همچنان ادامه دارد.

بیشتر بدانیداقدامی برای کنترل فروش اسید نمی‌شود/دادگاه عاملان اسید‌پاشی باید علنی برگزار شود

جعفر کوشا، وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس جرم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره چراییافزایش جرائمی مانند اسیدپاشی در جامعه گفت: وقتی جامعه در ارتباط با عاملان اسید‌پاشی اقداماتعاجل و موثری نمی‌کند، این امر می‌تواند در استفاده دیگران از اسید به عنوان یک وسیله برای انتقام مهم باشد.همچنین با توجه به اینکه اسید نسبت به سلاح‌های سرد مانند چاقو راحت‌تر تهیه و حمل آن آسان‌تر است، استفاده از آن بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه در مواردی که قصد اسید‌پاش انتقام‌گیری‌ست؛ برای اینکه آن آسیب نمود بیشتری داشته باشد،از اسید استفاده می‌کند، تصریح کرد: یکی از دلایلی که امروز این جرم در بین جوانان شیوع پیدا کرده،جنبه شهرت‌طلبی آن است و از آنجا که پیگیری‌های موثری در ماجرای اسیدپاشی اصفهان نشد، این اقدام شیوع بیشتری پیدا کرد.

این وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس جرم تاکید کرد: اگر جرائمی مانند اسیدپاشی زیاد می‌شود بهدلیل این است که قانون در این مورد موثر نیست، همچنین فرهنگ‌سازی در این زمینه بسیار کم‌بوده استاز سوی دیگر کنترل در زمینه فروش اسید صورت نگرفته و هر کسی به راحتی می‌تواند این ماده را تهیه کند.معتقدم فروش اسید باید کنترل شود تا این ماده به راحتی در دسترس همگان نباشد.

جرم اسیدپاشی

کوشا در پاسخ به این سوال که آیا موادی مانند اسید که می‌تواند جامعه را تهدید کند؛ مانند سلاحسرد نباید دارای ممنوعیت و محدودیت‌هایی شود، گفت: به نظر نمی‌رسد؛ ممنوعیت این نوع مواد موثرواقع شود. ممکن است مواد یا ابزار دیگری نیز باشند که قانون‌گذار آنها را در نظر نگرفته باشد و جرم با آنها شایع شود.معتقدم فرهنگ‌سازی، آموزش، کارآمدی قوانین و دادگستری قوی می‌تواند پاسخگوی این منازعات باشد.

وی افزود: قانون اگرچه کم‌تاثیر نیست، اما نمی‌تواند خیلی موثر باشد و مهم این است که به نظر می‌آید؛دادگستری خصوصی در حال شکل‌گیری است؛ به این معنی که یک سری افراد از آنجایی که طریق مجامعقانونی به نتیجه مطلوب نمی‌رسند، از همین‌رو خود اقدام می‌کنند.

این وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس جرم با بیان اینکه اگر اسیدپاشی توسط فرد تکرار شود،طبق قانون مفسد‌فی‌الارض محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: البته قانونی که در حال حاضر استفاده می‌شودمربوط به قبل از انقلاب است، اما اگر اسیدپاشی در ملا‌ءعام و همراه با رعب و وحشت باشد می‌تواند مجازات‌هایی مانند اعدام نیز داشته باشد.

کوشا تاکید کرد: معتقدم باید مراحل دادرسی و دادگاهی عاملان اسید‌پاشی به اطلاع مردم برسد،حتی این نوع دادگاه‌ها به صورت علنی برگزار شود. همچنین در خصوص اجرای احکام باید قاطعانه برخورد کنند تا کارآمدی لازم را داشته باشند.

ایسنا و ایلنا

  دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 | 07:32

  کد خبر : 29520

  منتشر کننده : م ر/a

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر

  گزارش و تحلیل:

  آرشیو گزارش و تحلیل
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید