کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردتودی گزارش می‌دهد؛

رسیدگی به یک هزار و 400 پرونده تخلف ساختمانی در کمیسیون ماده صد سنندج/ هنوز برخی دلالان ساختمانی جلو چشم مأموران شهرداری اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز می‌کنند!

عوارض شهرداری، ساخت و ساز غیر مجاز، شهرداری، پروانه کسب، جواز ساختمان، ساخت و ساز

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج عنوان کرد: از تعداد یک هزار و 400 پرونده ارسالی به کمیسیون ماده صد، تعداد 796 پرونده به کمیسیون تجدید نظر ارجاع و برای یک هزار و 421 پرونده رای صادر شده است.

به گزارش کُردتودی، لقمان حیدری صبح امروز در جمع خبرنگاران، گفت: سال گذشته یک هزار و 400 پرونده تخلفات ساختمانی به کمیسیون ماده صد ارجاع و مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی اظهار داشت: ساخت و ساز غیر مجاز  یکی از مهم ترین مشکلات شهرداریها است.

 

حیدری گفت: طبق قانون مالکین اراضی و املاک قبل از ساخت و ساز بنا باید از شهرداریها مبادرت به اخذ پروانه ساختمانی نمایند.

 

وی تاکید کرد:  طبق ماده صد قانون شهرداریها جلوگیری از ساخت و سازهای بدون پروانه یا خلاف پروانه از وظایف شهرداری است.

 

حیدری اعلام کرد: سال گذشته تعداد یک هزار و 400 پرونده تخلف ساختمانی از سوی مناطق و نواحی  منفصل شهری به کمیسیون ماده صد شهرداری سنندج ارجاع شد.

 

وی افزود: از تعداد یک هزار و 400 پرونده ارسالی به کمیسیون ماده صد، تعداد 796 پرونده به کمیسیون تجدید نظر ارجاع و برای یک هزار و 421 پرونده رای صادر شده است.

 

حیدری بیان کرد: پس از بررسی پرونده های ارسالی به کمیسیون بدوی ماده صد برای 687 پرونده جریمه و برای 463 پرونده  هم حکم تخریب صادر شد.

 

 وی افزود: برای 256 پرونده بررسی شده در کمیسیون ماده صد هم حکم تخریب، جریمه و تبدیل به حالت اولیه صادر شد.

 

 حیدری همچنین خاطرنشان کرد: شهرداری ناحیه بهاران با 352 پرونده بیشترین و ناحیه منفصل شهری ننله با تعداد 6 پرونده کمترین پرونده ها را برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی و صدور رای به کمیسیون ماده صد ارجاع داده اند.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج تصریح کرد: پس از صدور رای کمیسیون ماده صد مالک ساختمان یا نماینده مالک می تواند علیه رای صادره اعتراض و این اعتراض در کمیسیون تجدید نظرمطرح می شود که رای این کمیسیون قطعی است.

 

حیدری اعلام کرد: سال گذشته در کمیسیون تجد نظر هم برای 626 پرونده حکم جریمه وبرای 365 پرونده هم حکم تخریب صادر شد.

 

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند با اخذ مجوز لازم و پروانه ساختمان و رعایت قوانین و مقررات شهرسازی، علاوه بر کاهش تخلفات ساختمانی موجبات ساخت و سازهای هدفمند و قانونمند را فراهم آورند.

 

البته این اظهارات و ارائه آمارها در حالی توسط معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج انجام می‌گیرد که با همه مانورهایی که شهرداری در خصوص جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز می‌دهد و مدعی ممانعت از این کار است اما هنوز در بسیاری از نقاط شهری مانند سنندج، دلالان ساختمانی بدون اعتنا به این موضوع و در روز روشن و جلو چشم مأموران شهرداری اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز می کنند! که مردم خود گواه بر این مدعا هستند.

 

انتهای پیام/sh.s

 

یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 | 09:20

کد خبر : 29510

منتشر کننده : a.p

بهرامی پاسخ یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 | 13:37

0
7

باسلام. این امار و ارقام اکثرا در ننله و... کوچه ها ی ناشناخته وساختمان های دوطبقه و بهارخواب (سنه )است اما جناب شهردار محترم و معاونین بزرگوار انتظار شهروندان سنندج جلوگیری از تخلفاتی است که برای ما قابل رئویت است مانند ساختمانی در بلوار سید قطب که اول نمای 5 طبقه انجام شد بدون جواز اسکلت طبقه ششم، بعد از چند ماه توقف درکار دلمان خوش بودشهرداری میخواددر خصوص قوانین شهر سازی کاری انجام بدهد اما طبقه ششم نیز نما شد حالا قسمت حیاط هم ستون اجرا شده میخواهند برای حیاط سقف اجراکنند و به تجاری تبدیل شود.لازم به ذکر هنگام مصاحبه این عزیزان فکر کنند در سنندج حداقل چندین نفر معمار تحصیلکرده وبا تجربه زندگی میکنند. شهرداری از نمونه ارگانهای می باشد که حاصل عملکردشان برای شهروندان قابل درک است ! پس دلسوزانه به فکر شهر سنندج باشیم فضا را بیشتر از این برای سود جویانی که جواز مسکونی میگیرند اما در واقع مطب دکتر و دفتر ......میشود باز نکنید .حاصل آن کمبود پارکینگ وترافیک و هزارمشکل دیگر است.تا زمانی باندهای (شهرداری)که موجب دلگرمی سود جویان بسازو بنداز هسنتند بدون هیچ ملاحظه ای به مراجع قانونی معرفی نشوند این روند بی بند باری در ساخت و ساز درست نخواهد شد .واین آمارو ارقام هیچ دردی را دوا نمیکند .

شورا یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 | 22:48

درود بر شمادستمریزاد

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید