کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت دانشجوی دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان؛

مذاهب کردستان یتیم شد/ انتظار نمیرفت روابط باعث تغییر و تحول در مدیریت دانشگاه مذاهب شود

دکتر کامران فتح اللهی رییس دانشگاه مذاهب کردستان, تودیع معارفه رییس دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان, مرتضی خسروپناه

دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان بعد از شنیدن خبر تودیع و معارفه رییس دانشگاه مذاهب اسلامی واحد کردستان با نوشتن یادداشتی به این انتصاب اعتراض کردند.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کرددانش،دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان بعد از شنیدن خبر تودیع و معارفه رییس دانشگاه مذاهب اسلامی واحد کردستان با نوشتن یادداشتی به این انتصاب اعتراض کردند.

 

متن این یادداشت بدین شرح است:

  

پس از گذشت سالیانی چند از تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان، امروزه این دانشگاه در سطح استان کردستان و منطقه غرب کشور به عنوان دانشگاهی که امید فراوانی به کمک آن در رشد و توسعه و تاثیرگذاری آن در عرصه تقریب و اخوت بین برادران شیعه و سنی و فعالیت های فرهنگی داخل استان میرود، مطرح است.

 

از ابتدای تاسیس، این شعبه با سکان داری و ژرف اندیشی "دکتر فتح اللهی" آغاز به فعالیت کرده است که ایشان در اداره این مجموعه نقش خود را بعنوان ناخدای بی بدیلی به اثبات رسانده اند.

 

با وجود مشکلات فراوان بعنوان مثال : فقط و فقط اسماً جز دانشگاه های شرایط خاص قرار داشتن، غیر انتفاعی بودن و به فراموشی سپرده شدن دانشجویان به عنوان محور و شاکله اصلی دانشگاه و همچنین مشکلات خاص این شعبه مانند غیر استاندارد بودن محیط آموزشی و مشترک بودن ساختمان اداری آموزشی با خوابگاه در واحد برادران ، نقل مکان هر ساله دانشجویان دختر از خوابگاه اجاره ای به خوابگاهی دیگر، نبود بودجه و امکانات کافی و ... تنها مسئله ای که این شرایط را قابل تحمل میکرد وجود شخص ایشان بعنوان دوست و برادری دلسوز در کنار دانشجویان بوده است.

 

اما اینک با تغییر و تحولاتی که در اداره دانشگاه مذاهب اسلامی کشور رخ داده و از آنجایی که همیشه در کشور ما هر کسی که به راس کار میآید تمامی اعضای مجموعه را از ریز تا درشت ، بدون توجه به ظرفیت ها و توانایی های اشخاص تغییر میدهد، اینبار نیز با اینکه از مجموعه ای مانند دانشگاه مذاهب اسلامی که با نظر امام خامنه ای (مدظله العالی) تاسیس شده و اهداف والایی را دنبال میکند، انتظار نمیرفت روابط، باعث تغییر و تحول مدیریت شعبه های دانشگاه شود؛ که اینبار دست بر قضا نوبت به شعبه کردستان رسیده و مذاهب کردستان یتیم شد...

 

مخفی کردن زمان و غیر علنی بودن مراسم تودیع و معارفه از طرف تنی چند از کارکنان و همچنین عدم حضور نماینده دانشجویان در این مراسم، که حقا و انصافا در خور زحمات چند ساله دکتر فتح اللهی نبود، مسئله ایست که موجب اعتراضی دوباره از طرف دانشجویان شده است.

 

البته چند روز پیش دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی واحد کردستان نامه ای هم به نماینده ولی فقیه در کردستان نوشتند.

 

گفتنی است دیروز طی حکمی مرتضی خسروپناه به عنوان « سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد کردستان» معرفی شد و از زحمات دکتر سیدکامران فتح اللهي رییس سلابق این واحد تقدیر و تشکر شد.

 

انتهای پیام//sh.s

یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 | 09:22

کد خبر : 29509

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید