کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فعالیت معدن قم چقای به دستور شورای تامین شهرستان بیجار متوقف شد

فعالیت معدن کاران قم چقای، توقف، شورای تامین شهرستان بیجار، آثار تاریخی ، بیجار بام ایران

فعالیت معدن قم چقای به دستور شور ای شهرستان بیجار متوقف شد، این افراد با هدف اکتشاف معدن به جان آثار تاریخی و منطقه حفاظت شده این شهرستان افتاده بودند.

به گزارش کُردتودی، عده ای افراد ناشناس با هدف اکتشاف معدن در بخش کرانی اقدام به تخریب منطقه تاریخی قمچقای نموده اند که موجب نگرانی مردم بیجار شده است.

 

با توجه به گفته شاهدان عینی چون تخریب منطقه تاریخی قمچقای توسط این افراد ناشناس در سطح بسیار گسترده است و با توجه به فصل زاد و ولد قوچ و میش های ارمنی حتی یک ثانیه سر و صدای ماشین های معدنی میتواند باعث کوچ همیشگی حیات وحش و کاهش تولید مثل آنها شود، این حیوانات اگر احساس خطر کنند حتما مهاجرت خواهند کرد و آن موقع برای اقدام عاجل دیر است.

 

در همین راستا شورای شهرستان بیجار روز گذشته تشکیل جلسه داد، به استناد مصوبه شورای تامین شهرستان بیجار ، فعالیت معدن قم چقای به صورت کامل متوقف و خودروهای سنگ شکن از منطقه خارج شدند.

 

منبع: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 30 فروردین 1397 | 10:08

کد خبر : 29469

منتشر کننده : ط ج/bj

دلیر امین زاده پاسخ جمعه 31 فروردین 1397 | 16:21

1
0

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شمای عزیز که به فرهنگ و بزرگان دیار گروس احترام گذاشته و پیشه بزرگان را میخواهید پیشه راه خود قرار بدید اما کاش ذره ای زحمت به خودتان میدادید و از سخنان استنباط نکرده چون باری که به دوش شماست بار گرانیست.میدانید توهین به هر شخص و مقام توهین به خود و بازخواست خواهد داشت.شما اصلا به خود زحمت داده اید تا محل معدن رو از نزدیک ببینید تا توهین غارتگر به شخصی بدهید.یعنی کل ارگانهای دولتی که شغل و سمت و تعهدشان را زیر پاگذاشته و تنها شما دلسوز بیجار هستید.شخصی که جناب عالی غارتگر میراث فرهنگی نامیده اید رزومه کاری ۸سال کار در .... رو داره.این افراد ناشناس که شما فرموده اید توسط سازمان صنایع معادن پروانه کار دارند.عقل سلیم میداند برای یک پروانه بقالی چه مدارکی را باید تحویل داد حال برای معادن که جای خود دارد.زیاد نخواهم نوشت اما بدانید توهین بی جواب نیست حتی به پسر بچه ای. اجرکم عندالله.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید