کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تاکید فرماندار دهگلان بر حمایت از واحد های تولیدی جهت توسعه اشتغال و رفع بیکاری شهرستان

حمایت از واحد تولیدی,فرماندار دهگلان,واحد مهر پویش آوالان,تولیدی بتن سبک, رفع موانع تولید,

فرماندار دهگلان در بازدید ار واحد های تولیدی بر حمایت از آنان و رفع بیکاری شهرستان تاکید کرد.

به گزارش کُردتودی، فرماندار دهگلان به همراه روسای ادارات صنعت، معدن تجارت، منابع آب، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و اداره برق از واحدهای تولیدی شرکت مهر پویش آوالان و شرکت تعاونی 625 کرژ صنعت در شهرک صنعتی دهگلان بازدید نمود.


   جمال ارشدی ضمن بازدید از واحدهای تولیدی با اطلاع مشکلات از مدیران این شرکتها خواستار بیان مشکلات و موانع سر راه تولید شد.


جماعتی مدیر کارخانه مهر پویش آوالان، اظهار داشت: این کارخانه در 3 شیفت کاری ظرفیت ایجاد اشتغال برای 157 الی 160 نفر نیروی کار دارد.


وی با اشاره به اینکه برای خرید ماشین آلات داخلی تاکنون یک ریال ارزی و ریالی دریافت نکرده اند بلکه از منابع داخلی شرکا تامین شده، گفت: برای دریافت تسهیلات در بحث مستحدثات از بانک ملت با مشکلات و موانع بسیار روبرو هستیم.


 فرماندار دهگلان حین نگرانی مدیر کارخانه مهر پویش آوالان خواستار تشریح مشکلات شد که برای حل آن به چه کمکی نیاز دارد.


جماعتی اظهار داشت: مشکل ما سرمایه در گردش است که باید یکی از بانکهای متولی برای ثبت سفارش شود که در حال حاضر دو بانک صندوق کار آفرین امید و بانک صادرات اینکار را متقبل شده اما تاکنون هیچ کاری انجام نشده است.


 وی در ادامه گفت: ما حدود 2 میلیارد تومان سرمایه در گردش و مصوبه 10 میلیاردی داریم که اگر 2 میلیارد سرمایه در گردش در اختیار داشته باشیم مشکل ما حل خواهد شد.


فرماندار دهگلان پس از بیان مشکلات مدیر واحد تولیدی گفت: در فرمانداری شهرستان بخش کارگروه رفع موانع تولید فعال شده است که مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی در سطح شهرستان و حتی استان هم پیگیری و حل خواهد شد.


جماعتی ضمن اشاره به یکی دیگر از مشکلات کارخانه اظهار اداشت: که با قطعی برق و آب بیشتر مواجه هستیم و در هنگام قعطی برق به ما اطلاع داده نمی شود و خواستار حل این مشکل شد.


 فرماندار دهگلان از مدیر برق شهرستان حاضر در کاخانه خواست دلیل و علت قطعی برق را پیگیری نموده و هرچه سریعتر مشکل این واحد تولیدی را رفع نمایند.


 ارشدی اظهار داشت: ما در حوزه بخش خصوصی هیچگونه مشکلی نداریم و آماده کمک و حمایت از این بخش در شهرستان دهگلان هستیم.


 وی در ادامه گفت: مردم دهگلان این انتظار را دارند با توجه به اینکه این واحدها در جغرافیای شهرستان است بیشتر از نیروی بیکار این منطقه بکار گیری شود که با اختصاص سهم ویژه 30 الی 40 درصد نیروی کار از این منطقه و بقیه از سایر شهرستانهای استان باشد.

 

 مدیر واحد تولیدی مهر پویش آوالان ضمن تشکر از توجه ویژه فرماندار دهگلان به واحدهای تولیدی گفت: بازدید مدیران از واحدهای تولیدی و شنیدن بیان مشکلات جهت رفع آن باعث دلگرمی تولیدکننده می شود و این حرکات نشانه بزرگواری مدیران ارشد استان و شهرستان است.

 

  فرماندار دهگلان در بازدید از شرکت تعاونی کرژ صنعت گفت: با تمام توان از واحدهای تولیدی حمایت می شود.

 


  ارشدی فرماندار دهگلان در بازدید دوم امروز از شرکت تعاونی  625 کرژ صنعت ( تولید بلوک سبک هبلکس)  از نزدیک خواستار بیان موانع و مشکلات و راه حل برای آن شد.


 ایرج گویا مدیر شرکت تعاونی " کرژ صنعت"  اظهار داشت: واحد تولیدی "بتن  سبک هبلکس"  تولید کننده بلوک سبک، عایق گرما ، سرما و صوت می باشد که اگر مشکل سر راه نباشد در آبان ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و قادر به ایجاد اشتغال برای 40 الی 50 نفر در یک شیفت کاری خواهد شد.


وی با اشاره به مشکل آب و برق این واحد تولیدی از فرماندار دهگلان خواستار حل این مشکل شد و گفت:  پرداخت هزینه انشعاب این واحد تولیدی به صورت یکجا برای ما مشکل است.


 فرماندار دهگلان  ضمن شنیدن بیان مشکلات گفت: آنچه که درتوان فرمانداری و ادارات ذیربط شهرستان باشد انجام خواهد شد و از مدیر برق شهرستان خواست هزینه انشعاب برق این واحد تولیدی به صورت تقسیط باشد.


 
  جمال ارشدی فرماندار دهگلان با بیان اینکه با تمام توان از واحدهای  تولیدی وبخش خصوصی در راستای ایجاد اشتغال و رفع  بیکاری شهرستان تلاش خواهد شد از مدیر واحد خواست توان و ظرفیت نیروی انسانی شهرستان مد نظر باشد زیرا هدف همه  ایجاد فرصت شغلی برای افراد بیکار است.

 

منبع: دهگلان شیدا

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 30 فروردین 1397 | 07:30

کد خبر : 29459

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید