کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردستان؛ میزبان همایش زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران/ مستوره اردلان تنها زن کرد نویسنده وتاریخ نویس نبوده است

دبیر علمی همایش ملی زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران از ارسال 100 مقاله به دبیرخانه همایش خبر داد و گفت: در مرحله اول 70 مقاله پذیرش شد و در نهایت با نظر داوران 40 مقاله به مرحله ارائه راه یافت و طی همایش در پنل‌های 15 دقیقه‌ای ارائه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، نوید نقشبندی مدیر گروه پژوهشی مطالعات تاریخ و فرهنگ دانشگاه کردستان ظهر سه شنبه ( 28 فروردین ماه) در کنفرانس خبری با خبرنگاران کردستان اظهار کرد:  برگزاری همایش" زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران" به همگان ثابت می کند مستوره اردلان تنها زن کرد نویسنده وتاریخ نویس نبوده است.

 

وی عنوان کرد: زنان کرد توانمند زیادی در تاریخ کردستان وجود داشته ودارند که در حوزه های مختلف مشارکت داشتند.

 

وی اظهارداشت: در پایان این همایش از حدود ۳۰ نفر از زنان فعال کرد که بیشتر آنها اهل کردستان هستند، تجلیل به عمل می آید.

 

 

الهام ملک زاده دبیر علمی همایش ملی زن در پهنه فرهنگ و تمدن غرب ایران از ارسال 100 مقاله به دبیرخانه همایش خبر داد و گفت: در مرحله اول 70 مقاله پذیرش شد و در نهایت با نظر داوران 40 مقاله به مرحله ارائه راه یافت و طی همایش در پنل‌های 15 دقیقه‌ای ارائه خواهند شد.

 

وی ادامه داد: گرچه آثار مختلفی از همه استان‌های غرب کشور به دبیرخانه همایش ارسال شد اما بیش ترین تعداد مقالات ارسال شده متعلق به پژوهشگران و اساتید حوزه مسائل زنان کرد است.

 


وی خاطر نشان کرد: مقالات تأیید شده همایش نیز چنان که اشاره شد از تنوع موضوعی قابل توجهی برخوردار بودند، ضمن این که بیشترین مشارکت محققان، استادان و دانشجویان مناطق غربی را در پی داشت. خوشبختانه این همایش با استقبال پژوهشگران و محققان سراسر کشور به ویژه استان‌های غربی روبرو شد.

 

ملک زاده عنوان کرد: بیشترین محورها مرتبط با مسایل زنان غرب ایران در حوزه‌های اجتماع، فرهنگ، ادبیات و تاریخ نگاری بود. مقالات ارزشمندی نیز توسط محققان و استادان شهرها و استان‌های دیگر چون، تهران، مشهد، اصفهان، قزوین و حتی یاسوج تدوین و به دبیرخانه همایش رسید.

 

دبیر علمی همایش از برگزاری 10 پنل تخصصی در این همایش خبر داد و گفت: همایش به مدت دو روز طی چهارشنبه و پنج شنبه 29 و 30 فروردین ماه در دانشگاه کردستان برگزار خواهد شد که در پایان نیز به ابتکار امور بانوان استانداری کردستان، از 30 نفر از زنان سرآمد کردستان تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

همزمان با دریافت چکیده ها، برگزاری پیش همایشی در کرمانشاه، پیگیری شد که با وقوع زلزله در این استان این برنامه با تأخیری ۳ ماهه در ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ در سالن فرهنگ کتابخانه ملی ایران در تهران برگزار شد. تنوع سخنرانی‌های ارائه شده از پژوهشگران تهرانی و کرمانشاهی و کردستانی در این پیش همایش، اهمیت و اهتمام بیشتر نسبت به مسایل و مباحث مرتبط با زنان در مناطق غرب کشور را نشان می‌دهد.

 

وی در پایان گفت: بیشترین محورها مرتبط با مسایل زنان غرب ایران در حوزه‌های اجتماع، فرهنگ، ادبیات و تاریخ نگاری بود. مقالات ارزشمندی نیز توسط محققان و استادان شهرها و استان‌های دیگر چون، تهران، مشهد، اصفهان، قزوین و حتی یاسوج تدوین و به دبیرخانه همایش رسید.

 

انتهای پیام/s.m

 

 

  چهارشنبه 29 فروردین 1397 | 07:56

  کد خبر : 29448

  منتشر کننده : م ر/a

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر

  گزارش و تحلیل:

  آرشیو گزارش و تحلیل
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید