کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش/

استاندار کردستان خسته از شعارزدگی مسؤولان استان/ مرادنیا: من را عوام‎فریب خطاب می‌کنند؛ من بومی هستم

عوام فریبی، استاندار کردستان، شعارزدگی، مدیران کردستان، نماینده مردم کردستان، بهمن مرادنیا، استاندار

گویا شعار زدگی مسؤولان در استان کردستان هم به یک آفت تبدیل شده و استاندار را نگران کرده، استاندار معتقد است برخورد شعارى با مسائل و مشكلات را يكى از معضلات استان است و اين برخوردهای شعارى موجب مى شود نتوانيم وظايف ذاتى خود را انجام دهيم؛ بايد از شعارزدگى خارج شويم و هر كارى كه انجام مى‌دهيم واقع بينانه و عملگرايانه باشد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، امروزه شعارزدگی و ظاهرسازی جامعه ما را گرفتار کرده است‌. با دهان پرباد حرف زدن، شعار دادن، لجن‌پراکنی و به یکدیگر پریدن به رویکردی در رفتارهای ما تبدیل شده اما شعارزدگی وقتی به کوی مدیران و مسؤولان سرایت کند خطرناک و عاملی برای عقب‌ماندگی می‌شود.

 

مردم در صحنه های مختلف این نظام وظایف خود را انجام داده‌اند و مسئولان باید وظیفه خود را در قبال این مردم به دور از شعارزدگی انجام بدهند، البته برخی مسئولان در جایگاه واقعی خود قرار ندارند و فرصت مثمر ثمر بودن از آنها گرفته شده است.

 

ایران متعلق به همه مردم آن است و بین هیچ قومیتی تفاوتی وجود ندارد و وقتی برای این نظام هزینه می‌دهند شایسته است از امتیازات آن هم برخوردار شوند و قطعاً مسئولان باید به دور از شعار به آنها خدمت کنند.

 

گویا شعار زدگی مسؤولان در استان کردستان هم به یک آفت تبدیل شده و استاندار را نگران کرده، استاندار معتقد است برخورد شعارى با مسائل و مشكلات را يكى از معضلات استان است و اين برخوردهای شعارى موجب مى شود نتوانيم وظايف ذاتى خود را انجام دهيم؛ بايد از شعارزدگى خارج شويم و هر كارى كه انجام مى‌دهيم واقع بينانه و عملگرايانه باشد.

 

بهمن مرادنيا در اولين جلسه ستاد ساماندهى امور جوانان استان در سال ٩٧، اظهار داشته: همه دستگاه هاى استان در حوزه هاى مربوط به جوانان اقدامات متعددى انجام مى دهند اما به دليل پراكنده كارى، خدمات ارائه شده مشخص نيست و اين عدم انسجام و برنامه ريزى موجب شده خروجى مناسب و مورد انتظارى نداشته باشند.

 

وى خطاب به مديركل ورزش و جوانان به عنوان دبير ستاد ساماندهى توصيه كرده: برنامه ها و خدمات، متمركز و ساماندهى شوند و برنامه ريزى ها به گونه اى باشد كه بدانيم چه كارهايى بايد انجام شود و چه اقداماتى بايد متوقف شود.

 

مرادنيا بحث اشتغال را يكى از مباحث مهم حوزه جوانان عنوان كرده و گفته: بايد جوانان موفق و كارآفرين را به عنوان الگو معرفى كنيم تا موجب تقويت روحيه اميدوارى در ميان ساير جوانان جامعه باشند. 

 

وى خاطرنشان كرده: بحث كارورزى و آشنايى جوانان با محيط واقعى كار موجب ايجاد انگيزه و اميد در ميان آنها مى شود و از طرفى جوانان مى توانند از تسهيلاتى كه در حال حاضر براى ايجاد اشتغال در نظر گرفته شده استفاده كنند. 

 

استاندار، توسعه برنامه ها در حوزه اوقات فراغت را حائز اهميت دانست و افزوده: لازم است بخشى از اين برنامه و امكانات به صورت رايگان در اختيار جوانان قرار گيرد چرا كه امكانات موجود در كشور متعلق به مردم است و مردم بايد بتوانند از آن استفاده كنند.

 

مرادنيا با اذعان به اينكه گرايش جوانان به سمت ورزش و فرهنگ آنها را از معضلات اجتماعى دور نگه مى دارد، اظهار داشته: هزينه كردن در حوزه جوانان، سرمايه گزارى براى آينده كشور است و بايد بدانيم چگونه سرمايه گذارى كنيم تا در آينده زندگى خوب و مرفهى داشته باشند. 

 

مرادنیا تاکید کرده: موضوع حاشيه نشينى براى ما بار منفى ندارد؛ در اين منطق امكانات كم است و خدمات شهرى در حد مناسب نيست اما مردمى كه آنجا زندگى مى كنند مردمان شريفى هستند و ما به عنوان مسئولين وظيفه داريم مشكلات اين مناطق را كه خدمات است پيگيرى كنيم.
 

استاندار كردستان در ادامه با اشاره به عوام فريبانه خواندن حضور وى در ميان مردم از سوى برخى رسانه ها، بومى بودن خود را يادآور شد و از مديران خواست آنها نيز بيشتر در جامعه و ميان مردم باشند تا بتوانند مسائل را به درستى درك كنند. 

 

وى همچنين از برنامه ريزى هاى متعدد براى همه شهرستان هاى استان خبر داده و از مديران خواسته به شهرستان ها نيز سفر كنند، مشكلات را از نزديك ببينند و در قبال وظايف خو متعهدانه عمل كنند.

 

سیدمهدی فرشادان نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیوادره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی هم معتقد است امروزه متأسفانه بخش زیادی از فعالیت های مدیران ما شعاری است و به همین دلیل باید از این رویه عبور کنیم.

 

او بر این باور است با شعار دادن کارها جلو نمی رود و باید مدیران و مسئولان در استان کردستان ضمن بسیج تمامی ظرفیت ها و استعدادهای در اختیار خود زمینه را برای فعالیت های عملیاتی فراهم کنند.

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 28 فروردین 1397 | 11:10

کد خبر : 29436

منتشر کننده : a.p

علی پاسخ سه شنبه 28 فروردین 1397 | 12:26

0
0

جناب آقای مرادنیا استاندار محترم استان کردستان
چند خواهش برادرانه از شما دارم امیدوارم که بخوانید و مورد توجه قرار دهید
ضمن خسته نباشید به شما و آرزوی موفقیت و توسعه بیشتر بوسیله شما برای استانمان.

توسعه کردستان سپردن مسئولیت های استانی به بومی های استان
و اعتماد به نیروهای توانمند خودمان میباشد
نه اینکه با وجود این همه نخبه باتجربه اهل سنت استان کردستان برای مدیرکلی از استانهای
همجوار نیرو بیاورید
جناب آقای استاندار خوشحال بودیم که استاندار بومی داریم
اما می بینم به جای استفاده از نیروهای توانمند و باتجربه اهل سنت استان کردستان برای اداره کل ثبت احوال از آذربایجانشرقی نیرو آورده ای
امیدوارم شرایط به شیوه ای پیش نرود که بعدا بگوییم ای کاش استاندار غیربومی داشتیم.
آیا از استانهای دیگر نیروهای توانمند بومی اهل سنت استان را مثل شما به مدیرکلی مثلا اداره کل ثبت احوالشان منصوب میکنند.

برگزیده پاسخ سه شنبه 28 فروردین 1397 | 14:33

0
0

اگر جنابعالی بومی هستید و ما هم قبول داریم
لطفا به بومی ها اعتماد کنید و از نیروهای باتجربه و اهل سنت استان برای توسعه کردستان استفاده
کنید و به آنها اعتماد کرده و مسئولیت دهید
چرا که بعد از پایان مسئولیتشان در همین استان می مانند و رو در روی همین مردم خواهند بود
نه اینکه بعد از اتمام مسئولیت از استان رفته و پشت سرشان را هم نگاه نمی کنند.
حداقل نصف شعارهای آقای روحانی در مورد اقوام و مذاهب که حق مردم است و به آن رای
داده اند جامه عمل بپوشید
ما استاندار کرد اهل سنت می خواستیم که نشد حداقل در مدیریت ها به نیروهای
متخصص اهل سنت اعتماد کنید
از جنابعالی به علت اینکه بومی استان هستید بسیار بیشتر از غیر بومی ها انتظار
است.
چرا که بعد از دوران استانداریتون مجبور در میان همین مردم زندگی کنید
این دوران خیلی زود تمام میشود
اما عملکرد شما در استان و توسعه آن و اعتماد به نیروهای متخصص و باتجربه اهل
سنت که به آنها اعتماد کرده در اذهان این مردم باقی می ماند.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید