کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کارخانه نساجی شهرستان قروه در آستانه تعطیلی/ مسئولین برای حمایت از کالای ایرانی در شهرستان قروه چه می کنند؟

کارخانه نساجی،قروه،تعطیلی،کارخانجات،بیکاری،حمایت از کالای ایرانی

آیا در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی مزین شده است، مردم شهرستان قروه شاهد تعطیلی کارخانجات این شهرستان از جمله کارخانه نساجی خواهند بود؟

به گزارش کُردتودی، متاسفانه در طی سال‌های اخیر کارخانه نساجی با وجود اینکه پیش از این به عنوان یکی از منابع مهم نیروی انسانی شهرستان محسوب می شد هم اکنون در آستانه تعطیلی قرار گرفته است به گونه ای که کارگران این کارخانه در طی یک سال اخیر از تعداد ۵۰ نفر به کمتر از ۱۵ نفر رسیده اند.

 

البته باید گفت کارخانه نساجی شهرستان قروه در طی سال های گذشته تنها یکی از کارخانه‌های است که در ورطه تعطیلی قرار گرفته است و در این میان جز برگزاری جلسات متعدد و ارائه بایدها و نبایدها از سوی مسئولین اقدامی در خصوص رفع مشکل کارخانجات این شهرستان صورت نگرفته است.

 

هم اکنون کارخانه نساجی شهرستان قروه نیز تعطیل می شود تا زخم دهان وامانده اقتصاد این شهرستان در سایه بیکاری جوانان آن باز تر شود.

 

اما باید دید در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است نقش مسئولین در مقابله با تعطیلی کارخانجات و بیکاری جوانان چه خواهد بود؟

 

بدون شک دیگر راهکار برطرف ساختن مشکلات اقتصادی و رفع مشکل بیکاری جوانان در برگزاری جلسات متعدد نیست بلکه مسئولین باید در اقدام و عملی انقلابی به دنبال حمایت واقعی از کالای ایرانی و حمایت از تولید ایرانی و حمایت از اشتغال جوانان ایرانی باشند.

 

متاسفانه هم اکنون می بینیم که بسیاری از جوانان شاغل در کارخانجات تعطیل شده شهرستان قروه به ناچار شهر و دیار خود را ترک کردند و در خارج از شهرستان به دنبال پیدا کردن شغل جدید میباشند این در حالیست که اگر تدبیر مناسبی در زمان لازم صورت می گرفت نمی بایست در شهرستانی که برخوردار از ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی و گردشگری است شاهد بیکاری جوانان می بودیم.

 

در چنین شرایطی انتظار می رود مسئولین امر از گذاشتن دست روی دست خودداری کنند و قبل از آنکه درب های ورودی این کارخانه نیز به سرنوشت دیگر کارخانجات تعطیل شده شهرستان دچار گردند و به روی کارگران و نان آوران خانواده خود بسته شوند اقدامی کنند تا شاید کمتر شاهد رشد امار بیکاری در شهرستانی باشیم که تامین کننده 65 درصد طلای کشور است.

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 28 فروردین 1397 | 09:30

کد خبر : 29429

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید