کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرماندار مریوان عنوان کرد؛

ترک تحصیل 366 دانش آموز مریوانی در سال 96

ترک تحصیل دانش آموزان مریوان، دانش آموزان مریوانی، فرماندار مریوان، آموزش و پرورش

فرماندار مریوان با اشاره به ترک تحصیل نمودن 366 نفر از دانش آموزان این شهرستان اظهار کرد: متاسفانه در خصوص ترک تحصیلی شهرستان مریوان رقم ناخوشنودی است و باید این موضوع به صورت خاص از سوی آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش کُردتودی، به نقل از زریوارخبر، محمد شفیعی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مریوان که با حضور امام جمعه مریوان،رئیس اداره آموزش و پرورش و اعضای این شورا در دفتر فرماندار برگزار شد، اظهار داشت: یک جلسه ویژه برای بررسی مصوباتی که تا اکنون اجرایی نشده است نیز برگزار خواهد شد تا این مصوبات به نتیجه ای مطلوب برسد.
 


شفیعی ادامه داد: تفکیک انجام شده مصوبات بخش های عمرانی 17 مصوبه، آموزشی 14، پرورشی 8 و تعداد مصوبات بخش رفاهی و خیرین نیز 6 مورد بوده است. وی عنوان کرد: تعداد مدارسی که در طول سال 96 به هیئت امنائی تبدیل شده اند نیز ابتدایی یک مورد، متوسطه اول 2 مورد و متوسطه دوم نیز یک مورد بوده است که با توجچه به مصوبات اعضای شورای آموز و پرورش بوده است.
 


فرماندار شهرستان مریوان، افزود: امید است که از این به بعد که یک مدیر، یک معلم و سه دانش اموز نیز از روستا های تابعه در شورای آموزش و پرورش به صورت افتخاری فعالیت داشته و در جلسات این شورا حضور داشته باشند.
 


وی با اشاره به ترک تحصیل نمودن 366 نفر از دانش آموزان اظهار کرد : متاسفانه در خصوص ترک تحصیلی شهرستان مریوان رقم ناخوشنودی است هرچند از میزان 366 نفر ترک تحصیل کرده بیش از 176 نفر آنها به ادامه تحصیل بازگشته اند اما باید این موضوع به صورت خاص از سوی آموزش و پرورش مورد بررسی ویژه قرار گیرد.
 


فرماندار شهرستان مریوان افزود: اگر ترک تحصیلی های موجود بدلیل عدم توان مالی خانواده های دانش آموزان در امر پرداخت وسایل از جمله خرید کتاب و دفتر و غیره است می توان از سوی دولت به خانواده این افراد کمک های مالی ارائه خواهد شد.
 


محمد شفیعی بیان کرد: عامل اصلی حضور افزایش میزان میهمانان نوروزی مردم این شهرستاتن یوده اند که با رفتارهای خاص بازاریان، کسبه و احاد مردم  منجر به ترغیب مسافران از سراسر کشور به این شهرستان شد.
 


شفیعی افزود: برنامه های ویژه ای که در طول سال گذشته در راستای شناساندن هرچه بهتر و بیشتر این شهرستان از سوی دولت صورت گرفت که از جمله آنها پخش پیاده روی مردم در شبکه نسیم و برنامه خندوانه و دیگر برنامه های فرهنگی منجر به استقبال بی نظیر مسافران شد.
 


وی میزان رشد مسافرین به این شهرستان را 136 درصد عنوان کرده و اظهار کرد: برنامه های ملی و بین المللی ویژه ای در سالجاری برای افزایش میزان میهمانان نوروزی برای سالهای آینده این شهرستان در حال برنامه ریزی و بررسی است که در اردیبهشت ماه سالجاری استارت این فعالیت ها صورت خواهد گرفت.
 


وی با اشاره به آمار مسافران نوروزی و امار بی سابقه مهمانان نسبت به سال گذشته با ذکر آمار حوزه فرهنگیان در مدارس و امکان متعلق به اموزش و پرورش گفت: در طول سال 96 تعداد 9 هزار و 27 نفر به عنوان میهمانان نوروزی در شهرستان مریوان از سوی ستاد اسکان میهمانان نوروزی در مراکز اقامتی  آموزش و پرورش شهرستان اسکان داده شدند که این میزان در سال جاری به بیش از 41 هزار و 963 نفر افزایش یافت.
 


فرماندار شهرستان مریوان افزود: در طول ماه های سالجاری تلاش می کنیم با دعوت از چهره های ملی در حوزه های ورزشی، هنری و صداوسیما زمینه معرفی بیشتر شهرستان را فراهم خواهیم کرد و امیدواریم مردم شهرستان مریوان نیز به مسئولین کمک کنند که این شهرستان بیش از پیش شناسانده شود.محمد شفیعی تصریح کرد : بر طبق بررسی های صورت گرفته تمامی میهمانان نوروزی که در این شهرستان اسکان داده شدند از وضعیت موجود بسیار راضی بودند اما متاسفانه صداوسیما مرکز استان آنچنان که باید و شاید بود انجام نداد و بی انصافی کردند.ترک تحصیل 366 نفر از دانش آموزان مریوانی / رفتارهای شایسته مردم مریوان عامل اصلی افزایش میزان میهمانان نوروزی بود

 

انتهای پیام/

سه شنبه 28 فروردین 1397 | 08:28

کد خبر : 29427

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید