کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در دیدار رئیس حوزه هنری کردستان با اعضای شورا و شهردار سنندج عنوان شد؛

کردستان قطب اصلی تولید فیلم کوتاه/ اجرای پیاده‌راه فردوسی و ساماندهی دستفروشان اولویت شهرداری و شورای سنندج در سال جدید/ تمامی شهروندان حق شرکت در جلسات شورا را دارند!

شورای شهر سنندج، شهرداری سنندج، دیدار حوزه هنری با شهرداری، پیاده راه فردوسی، دستفروشان سنندج، ساماندهیدستفروشان

صبح امروز به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی رئیس حوزه هنری استان بهمراه جمعی از هنرمندان با شهردار سنندج دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، رئیس حوزه هنری استان کردستان اظهار داشت: بی شک هنرمندان نقش بسزایی در فرهنگ سازی دارند و همچنین در رفع بسیاری از معضلات شهری و آسیب های اجتماعی تاثیر گذار هستند.

 

امین مرادی بیان کرد: مسئولان باید به کار فرهنگی اعتقاد و باور داشته باشند و تعامل با قشر هنرمندان می تواند زمینه خدمات رسانی مناسب را هم به نحوی فراهم آورد.

 

وی گفت: باید از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های هنرمندان به بهترین نحو ممکن استفاده شود چرا که ضریب نفوذ و ماندگاری زبان هنر می تواند در رفع بسیاری از آسیب های اجتماعی تاثیر گذار باشد.

 

مرادی تاکید کرد: استان کردستان قطب اصلی تولید فیلم کوتاه است و مدیران شهری با استفاده از این فرصت می توانند از این ظرفیت در راستای فرهنگ سازی و رفع مشکلات کمک گیرند.

 

وی از اعلام آمادگی حوزه هنری و هنرمندان جهت مشارکت در برنامه ها و طرحهای شهرداری خبر داد و گفت: تعامل شهرداری با حوزه هنری می تواند در تولید آثار فاخر و همچنین همگام ساختن شهروندان با طرحهای شهرداری تاثیر گذارباشند.

 

 

شهردار سنندج هم عنوان کرد: استان کردستان بعنوان استان فرهنگی شناخته شده و امسال هم مردم با استقبال باشکوه از برنامه های فرهنگی نوروزی بخوبی این مهم را ثابت نمودند.

 

حشمت اله صیدی بیان کرد: حضور بیش از 15 هزار نفر در ورزشگاه 22 گولان در مراسم جشن شب نوروز بخوبی ثابت کرد که شهروندان همواره از برنامه های فرهنگی و دستگاههای که اقدام به اجرای مراسم های فرهنگی و هنری می کنند بخوبی حمایت خواهند کرد.

 

وی گفت: شهرداری بعنوان یک نهاد مردمی خدمات متعددی را عهده داراست که باید به بهترین نحو ممکن در ارائه آنها به شهروندان اقدام کنند.

 

صیدی افزود: بسیاری از خدماتی که شهرداری باید در راستای رفع مشکلات سطح شهر ارائه کند نیازمند تعامل و مشارکت با شهروندان است.

 

وی عنوان کرد: شهرداری بیش از هر دستگاه دیگری نیازمند تعامل  با اقشار مختلف جامعه بویژه هنرمندان که دارای محبوبیت خاصی در جامعه هستند می باشد.

 

صیدی اعلام کرد: از طرح ها و ایده های هنرمندان در راستای رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی استقبال خواهیم کرد و قطعاً در سایه تعامل شهروندان با هنرمندان بسیاری از مشکلات شهری رفع خواهد شد.

 

شهردار سنندج با بیان اینکه در سالجاری  طرح ها و برنامه های مختلفی در تمامی زمینه های عمرانی، خدماتی و فرهنگی تدوین شده که امیداورم با تعامل و همکاری شهروندان و هنرمندان بتوانیم با اجرای مناسب این برنامه ها بخشی از مشکلات سطح شهر رفع شود و گام اساسی در راستای توسعه همه جانبه شهر سنندج برداشته شود.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سنندج هم در این جلسه اظهارداشت: نماد فرهنگ در تمامی اخلاق، رفتار و کردار ما بخوبی نمایان است.

 

مجید شاه ویسی بیان کرد: شورا کمیسیون محور است و در کمیسیون های مختلف مشکلات و طرح ها جهت اجرا به شهرداری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

وی گفت: در کارگروه های مختلف کمیسیون های شورا از نظرات اساتید برجسته دانشگاه و صاحب نظران استفاده شده و تمامی شهروندان حق شرکت در جلسات شورا را دارند.

 

 شاه ویسی تاکید کرد: هنرمندان با فرهنگ سازی سعی کنند فشارهای اجتماعی را بر روی مسئولان کم کنند تا مدیران شهری با آرامش خاطر بتواند به ارائه خدمت بپردازند.

 

 

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای شهر سنندج هم در این دیدار اظهار داشت: تمامی کمیسیون های شورای شهر از ایده ها و طرح هایی که منفعت شهر و شهروندان را در برداشته باشد؛ استقبال خواهند کرد.

 

ارسطو گویلی افزود: عدم تخصیص بودجه مناسب به حوزه هنر از بزرگترین مشکلات و ضعف های این حوزه است.

 

وی گفت: کمیسیون شورای شهر در صدد جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف بویژه درحوزه های هنری است.

 

گویلی عنوان کرد: از پتانسیل های عظیم فرهنگی و هنری سنندج در راستای جذب گردشگر و رونق فرهنگ وهنر این استان باید استفاده بهینه نمود.

 

وی از اعلام آمادگی شهرداری و شورای شهر سنندج در راستای حمایت از آثار هنری که موجبات توسعه پایدار شهری را فراهم می کنند خبر داد و عنوان کرد: شهروندان باید از پتاسیل  ایجاد هماهنگی بین سازمان ها و ارگان ها که توسط شورا ایجاد می شود استفاده لازم را ببرند.

 

 گویلی اعلام کرد: نورپردازی صحیح سطح شهر، اجرای پیاده راه فردوسی و ساماندهی دستفروشان از جمله برنامه های شهرداری و شورای شهر در سالجاری است.

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 27 فروردین 1397 | 10:09

کد خبر : 29421

منتشر کننده : a.p

رضائی پاسخ سه شنبه 28 فروردین 1397 | 09:59

0
1

پروژه یا طرح پیاده راه فردوسی عجب داستانی شده... اون از معاون عمرانی استاندار که هرزگاهی داستانک پیاده راه را رسانه ای میکنه این هم از شورای فعال وپرقدرت ما که این داستانک را تکرار وتکرار وتکرارت میکنه...

شهروند 697 پاسخ سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 | 08:05

0
2

همین حالا که خیابان فردوسی پیاده راه نشده، دستفروش ها مالک این خیابان و پیاده روهایش هستند. وای بر آن روز که پیاده راه شود. شهرداری و سایر ارگان های ذیربط در بحث ساماندهی دستفروش ها واقعا"ضعیف عمل کرده اند و فقط تماشاچی هستند. اینکه افزایش دستفروش ها و قرق نمودن همهٔ خیابانها و پیاده روها بدلیل فقر و بیکاری مفرط می باشد، کاملا" درست، اما حق و حقوق مردم و خانواده ها را که نباید فدای دستفروشان کرد.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید