کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مردم سنندج در مجلس خطاب به رئیس‌جمهور:

بیکاری در استان کردستان بیداد می کند

نماینده مردم سنندج گفت: بیکاری در استان کردستان بیداد می کندچرا که بیشتر تحصیل کرده ها و نخبگان کُرد، بیکار و یا برای تامین معاش خود و خانواده به شغلهای کاذب روی آورده اند.

به گزارش کُردتودی، سیداحسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس در نطق خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) خطاب به رئیس‌جمهور گفت: بیکاری در استان کردستان بیداد می کند.بیشتر تحصیلکردگان و نخبگان کرد بیکار و یا برای تامین معاش خود و خانواده به شغلهای کاذب روی آورده اند. افزایش شدید تعداد کودکان کار، افزایش شدید تعداد کولبران زیر ۱۸ سال همگی دال بر این است که درآمد سرانه خانوارها کم است و به ناچار همه باید شغلهای کاذب داشته باشند.

 

وی ادامه داد: آیا می دانید صنعت کردستان کمتر از ۱۰ درصد درآمد ناخالص استان را شامل می شود؟ کردستان نیازمند صنعت پیشرو است تا در سایه آن کسب و کارهای خرد و کوچک رونق پیدا کند.صنایع در دنیای علم و فناوری امروز پایه و اساس کسب و کارها هستند اما ما چه میزان برای این موضوع قدم برداشته‌ایم؟

 

علوی گفت:چنانچه به شعار همه جای ایران سرای من است،اعتقاد دارید،باید بدانید که رشد و توسعه همه ایران باید به صورت متوازن اتفاق بیفتد. تردید نخواهید داشت که یکی از راه‌های برون رفت از بیکاری روی آوردن به کشاورزی، باغداری و دامداری است.

 

وی ادامه داد: آیا المان های کشاورزی غیر از آب و خاک است؟ پس چرا با وجود بیش از ۳۳ سد که بیش از ۶.۵ میلیارد مکعب آب در این سدهای بهره برداری شده وجود دارد و با وجود بیشتر از یک میلیون و یکصد هزار زمین کشاورزی در استان فقط ۱۳۰ هزار تای آنها آب دارند؛ یعنی کمتر از ۱۱ درصد.

 

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس در پایان گفت: آب زمین‌های کشاورزی چندین استان از استان کردستان تامین می گردد اما کشاورزان خود استان بی آب مانده‌اند، لذا به وزرای جهاد کشاورزی و نیرو قویا تذکر می دهم که توجه ویژه ای به استان کردستان داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/m.r

  یکشنبه 26 فروردین 1397 | 13:22

  کد خبر : 29413

  منتشر کننده : م ر/a

  حسن زاده پاسخ یکشنبه 26 فروردین 1397 | 15:01

  0
  2

  آقا علوی عزیز
  از اینکه بیکاری در کردستان بیداد میکند شکی نیست
  با وجود این همه مشکلات چرا شما اجازه مدید بجای نخبه پروری و فراهم کردن شرایط
  برای جوانان متخصص و باانگیزه کردستان مدیریت را از استانهای دیگر بیاور
  چرا اجازه دادید از آذربایجان شرقی برای ثبت احوال مدیرکل بیاور
  مگر در این استان پهناور بزرگ یک نفر پیدا نمی که مدیرکلی ثبت احوال را به وی
  بسپارید.
  استاندار کرد اهل سنت نمیخواهیم
  حداقل اجازه دهید جوانان متخصص خودمان در مدیریت خود را نشان دهند.
  آیا استانهای دیگر پست مدیرکلی را به جوانان ما میدهند
  چقدر تبعیض تا کی
  آیا این جامه عمل پوشیدن به شعارها رییس جمهور است
  بیانیه اش در رابطه با اقوام و مذاهب چی شد.

  رضائی پاسخ دوشنبه 27 فروردین 1397 | 12:01

  0
  0

  احسنت اقای حسن زاده

  حامد پاسخ دوشنبه 27 فروردین 1397 | 12:04

  0
  4

  با سلام. خب آقای علوی شما که خود میبینید در اداره کلی که سرتا پا ظلم به جوانان و ورزشکاران و کارمندان و پیمانکاران رخ میدهد و دها شکایت از این اداره کل به دفترتان آمده ، چرا از مدیرکل ناتوان و دنیاپرستش دفاع میکنید؟؟؟؟؟؟؟ شمارا بخدا کمی وجدانتان را بیدار کنید.

  حیدر پاسخ دوشنبه 27 فروردین 1397 | 12:10

  0
  3

  واالله والله خیلی از مدیران غیربومی موفق تر و با اخلاصتر و سالمتر و دلسوزتر از مدیرانی بومی همچون مدیر اداره ای ... هست که خود و معاونش خون ورزشکار،جوان،پیمانکار، کارمند و همه را به شیشه کرده اند. والله این مدیرکل و معاون عقده ای اش با رفتار و عملکرد ناشایست همه را به طغیان وا میدارند. فکری کنید واقعا اینها شعار نیست

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر

  گزارش و تحلیل:

  آرشیو گزارش و تحلیل
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید