کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سرپرست مرکز بهداشت بیجار اعلام کرد:

65 درصد مردم بیجار در سامانه سیب ثبت نام کرده اند/اجرای طرح سیب راهی برای وضعیت ارتقای سلامت شهرستان است

سامانه سیب ، ثبت نام 65 درصد مردم بیجار در سامانه سیب، ارتقای وضعیت سلامت، مرکز بهداشت و درمان بیجار، بیجار، بیجار بام ایران

سرپرست مرکز بهداشت بیجار از ثبت نام 65 درصد مردم شهرستان بیجار در سامانه سیب خبر داد و بیان داشت: این طرح در ارتقاء دریافت سرانه بهداشتی و سلامت شهرستان نقش مهمی دارد.

به گزارش کُردتودی، مجید قیدارپور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح جامع سیب سلامت با هدف اهمیت به ابعاد بهداشتی افراد و ارائه خدمات مراقبت های اولیه و توسعه خود مراقبتی در سطح شهرستان اجرایی می گردد.

 

وی افزود: سامانه الکترونیکی سیب سلامت متناسب با نیاز های بهداشتی افراد طراحی شده و هر فرد با مراجعه به پایگاه های بهداشتی واقع در مراکز بهداشت سطح شهر با ثبت اطلاعات خود در سامانه می توانند خدمات بهداشتی عمومی و سلامت رایگان را دریافت نمایند.

 

سرپرست مرکز بهداشت بیجار با اشاره به ثبت اطلاعات سلامت  عمومی افراد گفت: مراقبین سلامت مجموعه اطلاعات دریافتی را ثبت ودر صورت نیاز فرد مراجعه کننده را به پزشک ارجاع خواهد داد.

 

عدم توجه مردم به خودمراقبتی زنگ خطری برای سلامت شهرستان است

 

قیدارپور عدم توجه به خود مراقبتی و مراجعه به مراکز بهداشتی را زنگ خطری برای شهرستان خواند تاکید کرد و اعلام کرد: عدم مراجعه افراد برای دریافت خدمات و ثبت مشخصات در سامانه سیب باعث می شود که بودجه سرانه دریافت خدمات بهداشتی که توسط وزرات بهداشت ارایه می شود به طرز چشمگیر پایین بیاید.

 

وی تصریح کرد:پرداخت سرانه بهداشتی مبتنی بر عملکرد می باشد و وزراتخانه براساس خدمات ارایه شده به مردم  بودجه به شهرستان تخصیص خواهد داد.

 

این مقام مسئول ادامه داد: در شهرستان بیجار ۶۵درصد مردم در سامانه الکترونیکی سیب ثبت نام نموده اند و با تلاش مجموعه مرکز بهداشت و همکاری مردم آمار دریافت خدمات باید کامل گردد.

 

رئیس مرکز بهداشت اجرای طرح سیب سلامت را راهی برای ارتقای وضعیت بهداشتی خواند و عنوان کرد: در این طرح تمامی  افراد جامعه اعم از کودکان نوجوانان و سالمندان و مادران باردار خدمات رایگان ارائه دریافت می کنند.

 

وی افزود:مجموعه خدمات برای کودکان در بدو تولد قطره ADو از سن ۶ماه تا دو سالگی قطره اهن می باشد.همچنین رشد و نمو کودکان تحت پوشش خدماتی تا پایان ۶سالگی کنترل خواهد شد.

 

ارائه خدمات به مادران باردار شهرستان در وضعیت مطلوب است

 

وی ادامه داد: در گروه سنی نوجوانان،قرص آهن در متوسطه اول و دوم و نوجوانان و سالمندان ماهانه یک عدد ویتامینD دریافت می کنند تا از پوکی استخوان جلوگیری شود.

 

قیدارپور عنوان کرد: ارائه خدمات به مادران باردار در شهرستان بیجار در وضعیت مطلوبی قرار دارد و بانوان از سه ماه قبل از بارداری اسید فولیک دریافت کرده و از هفته ششم بارداری تا سه ماه پس از وضع حمل، آهن مولتی دریافت خواهند کرد‌.

 

سرپرست مرکز بهداشت اظهار داشت: در مراکز بهداشتی سطح شهر غربالگری سه سرطان دستگاه گوارش(کرونکتال )، سرطان سینه و دهانه رحم انجام می شود.

 

وی در پایان  اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را یکی از عوامل موثر ارتقای فاکتور سلامت خواند و اظهارداشت: مردم عزیز دیار گروس می توانند روزانه از ساعت ۷ الی ۱۴ ظهر  به چهار مرکز بهداشت سطح شهر مراجعه نموده و اطلاعات خود را توسط مراقبین سلامت در پایگاه های بهداشتی به ثبت رسانیده و گامی در راستای توسعه بهداشتی شهرستان بردارند.

 

منبع: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 26 فروردین 1397 | 09:35

کد خبر : 29407

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید