کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه قروه مطرح کرد؛

دیدگاه سیاست زدگی و جناح نگری آفت مدیریت است/جنگ طلبی و نبود طبع صلح گرایی امریکایی ها بر تمام جهان آشکار است

آمریکا،سیاست زدگی،جناح نگری،امام جمعه قروه،حسن باباییان،خطبه های نماز جمعه،جنگ طلبی،صلح

امام جمعه قروه گفت: متاسفانه مدیران رده اول و دوم ما به جای اینکه واقع نگر باشند سیاست زده و جناح نگر هستند .

به گزارش کُردتودی، حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با تبریک فرارسیدن عید مبعث اظهار داشت: خداوند در دورانی پیامبر اسلام (ص) را فرستاد که امت ها به خوابی دراز فرو رفته بودند و آشوب ها در جامعه حاکم شده بودند و جهل و نادانی در جهان برافراشته شده بود.

 

وی افزود: با بعثت پیامبر اکرم (ص) شرایط جهان تغییر کرد و انسان از اطاعت شیطان نجات یافت و بندگان خداوند خود را شناختند.

 

امام جمعه قروه در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شهدا الگوی ما هستند گفت: ما نباید از تفکر شهدا و از تفکر رزمندگان اسلام  دور بمانیم که این تفکر ناب در هشت سال جنگ تحمیلی باعث غلبه بر دشمن شد.

 

وی با بیان اینکه ماه رجب و شعبان انسان را به تفکر شهدا نزدیک خواهند کرد افزود: باید از موقعیتی که در این ماه های مبارک در اختیار ما قرار دارد استفاده کنیم و این روز و شب ها را قدر بدانیم.

 

امام جمعه قروه در ادامه سخنان خود با اشاره به شعار سال 97 خاطر نشان کرد: کشور ما ظرفیت لازم برای رفع معضل بیکاری را دارد اما باید برای برطرف ساختن بیکاری مدیریت قوی همراه با نگاه غیرتمندانه به کار برد.

 

وی افزود: بسیاری از مدیران ما انسان های کارآمد و دلسوزی هستند اما عده ای نیز هستند که نگاه به بیرون دارند.

 

باباییان ادامه داد: ملت ایران با غیرت دینی که در وجود خود دارند حتی یک لحظه حاضر نیستند دست از اسلام ناب محمدی(ص) بردارند که دشمن و عوامل خارجی تنها به دنبال همین هستند.

 

امام جمعه قروه بیان داشت: وقتی ما از اجناس خارجی استفاده می کنیم اجناس داخلی به فروش نخواهد رفت و بنابراین کارگران ما بیکار می شوند و تولید داخلی از بین خواهد رفت.

 

باباییان گفت: وقتی فروشنده ما جنس خارجی می فروشد و بازار ما کالای خارجی را تبلیغ می کند کالای داخلی به فروش نخواهد رفت.

 

وی افزود: ما بارها از مردم خواسته ایم که از داخل شهر و از تولیدات داخل شهر خریداری کنند تا کسبه و تولید کننده و بازاری ما هم درآمد مناسبی داشته باشد.

 

وی افزود: تولید کننده و فروشنده نیز باید در نظر داشته باشند که کالای ایرانی یعنی درست تولید کردن و با کیفیت تولید کردن تا مردم نیز راضی شوند و جنس را خریداری کنند.

 

وی در ادامه سخنان خود به استعفای شهردار تهران اشاره نمود و گفت: متاسفانه مدیران رده اول و دوم ما به جای اینکه واقع نگر باشند سیاست زده و جناح نگر هستند.

 

وی ادامه داد: وزیری که 6 ماه است بر سر کار قرار دارد استیضاح می شود اما چه چیزی از این استیضاح به دست می آید؟

 

باباییان با اشاره به حادثه سقوط هواپیما و کشتی سانچی افزود: آن کشتی که با کشتی سانچی تصادف کرد کجاست و کشته شدگان ما چگونه کشته شدند که همه پرسنل کشتی در یک گوشه قرار گرفتند ؟ این سوال ها چرا بی جواب مانده اند که هم اکنون خلبان هواپیما را مقصر سقوط هواپیما معرفی می کنند؟

 

وی گفت: چرا نمایندگان مجلس پس از 6 ماه از کار وزیر استیضاح می کنند و دوباره هم رای می دهند؟ این نشانه بی تدبیری نمایندگان مجلس است.

 

وی ادامه داد: شهردار تهران می گوید من بیمار هستم و ماندن در پست شهرداری را خیانت به مردم می دانم اما به زور وی را بر سر کار می برند و این دلیلی جز جناح نگری و سیاست زدگی ندارد که این دیدگاه آفت است و این دیدگاه باعث می شود مدیریت نتواند تصمیم درست بگیرد.

 

باباییان در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه آمریکا از زمان کشف تاکنون کمتر از 250 سال عمر دارد، گفت: آمریکا کشوری بی ریشه و بی تاریخ است که از بدو جان گرفتن تا امروز 200 سال است که در جهان جنگ افروزی می کند و در مباحثی از قبیل آبادانی و سازندگی فریبکاری ماهر است و چهره واقعی آن جنگ و انزجار و آوارگی است.

 

وی ادامه داد: کارتر رییس جمهور آمریکا خود بر جنگ طلبی و نبود طبع صلح گرایی امریکایی ها اعتراف می کند و می گوید آمریکا همه جا آغازگر جنگ بوده است.

 

باباییان با اشاره به ترس آمریکایی ها و پوشالی بودن قدرت آنان گفت: به بهانه حمله شیمیایی که به دولت سوریه نسبت داده اند در حالی که باید مشخص شود چه کسی چنین اقدامی انجام داده است و گروه های تروریستی در این حمله چه نقشی داشته اند؟ به دنبال جنگ با سوریه بودند که می بینیم با تهدید روسیه از شعارهای خود نیز دست کشیدند.

 

انتهای پیام/a.p

جمعه 24 فروردین 1397 | 15:44

کد خبر : 29399

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید