کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه اهل سنت بیجار:

انتقاد امام جمعه اهل سنت بیجار به شهریه روحانیون تا خلف وعده استاندار/ ماجرای چراغ زدن قاچاقچیان به امام جمعه اهل سنت بیجار در جاده/ با رقص و پایکوبی نمی‌توان مشکلات مردم را حل کرد

امام جمعه اهل سنت بیجار، قاچاقچیان جاده، حقوق ماموستاها، شهریه ماموستاهای اهل سنت، قول استاندار، رقص و پایکوبی

امام جمعه اهل سنت بیجار با انتقاد به خلف وعده استاندار کردستان، تصریح کرد: آقای مرادنیا چند ماه پیش قول داد که تا آخر ماه ربیع مشکل شهریه ائمه جمعه استان را حل می‌کند، ماه ربیع هم گذشت و خبری از وعده استاندار نشد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، ماموستا عبدالسلام محمدی روز گذشته در اولین نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان با موضوع «حمایت از کالای ایرانی» که با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در سالن همایشات کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: نظام اسلامی ایران که برگرفته از آموزه‌های دینی است توانست ارزش‌های اسلامی را جایگزین نظام طاغوت کند و به الگوی ایستادگی در مقابل ظالمان جهان و همچنین به الگوی بیداری اسلامی کشورهای منطقه تبدیل شود.

 

وی افزود: دشمن با تمرکز روی فضای مجازی در صدد است تا دستاوردهای نظام اسلامی را کمرنگ جلوه دهد اما آنچه که عیان است دستاوردهای بسیار زیاد نظام در این سالها اصلا قابل قیاس با دوران طاغوت نیست و مطمئناً دشمن نیز این پیشرفت‌ها را برنمی‌تابد.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار ادامه داد: استمرار نظام اسلامی نیاز به وحدت فرق و مذاهب، بیداری اسلامی، دوری از تعصبات قومی و طایفه‌ای و رعایت اخوت و برادری ایران اسلامی دارد.

 

ماموستا محمدی با اشاره به دستاوردهای وحدت محور نظام اسلامی، خاطرنشان کرد: تأسیس دانشگاه‌های وحدت محور و برگزاری همایش‌های بزرگ در باب وحدت از جمله این دستاوردها بوده است.

 

وی با اشاره به امنیت قابل توجه ایران اسلامی و علی‌الخصوص منطقه کردستان، گفت: امروز کردستان در سایه آگاهی جوانان و مردم فهیم خود از امن‌ترین استان‌های کشور است.

 

ماموستا محمدی با اشاره به مشکلات صنف روحانیون در استان کردستان و تأکید بر اینکه هر صنفی در جامعه ممکن است مشکلات و مطالباتی داشته باشد، گفت: بحث شهریه روحانیون کردستان چند سالی است که به عنوان یک مسئله لاینحل برقرار بوده و زیبنده نظام اسلامی نیست که ماموستایانی که از انقلاب حمایت کرده‌اند به اندازه یک معلم که حداکثر 40 تا 50 دانش‌آموز مخاطب دارد مورد توجه قرار نگیرد.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار ادامه داد: متأسفانه عده‌ای با راه‌اندازی تبلیغات دروغ اعلام می کنند که روحانیون از سوی دولت و نظام حمایت می‌شوند اما این حمایت بسیار ناچیز و از حداقل هم کمتر است.

 

وی با انتقاد از عدم حمایت سازمان اوقاف و امور خیریه از روحانیون، عنوان کرد: بسیاری از افراد آگاه به مسائل دین به خاطر مشکلات معیشت و عدم حمایت، از ادامه مسیر منصرف شده‌اند.

 

امام جمعه موقت بیجار با اشاره به دیگر مشکلات ائمه جمعه کردستان، گفت: ماشین‌هایی که در اختیار اکثر امامان جمعه کردستان است از رده خارج بوده و حتی بیمه هم ندارد و پلاک قرمز بودن آن هم به معضلی برای ما تبدیل شده و در جاده‌ها قاچاقچیان به تمسخر به ما چراغ می‌زنند.

 

وی با انتقاد به خلف وعده استاندار کردستان، تصریح کرد: آقای مرادنیا چند ماه پیش قول داد که تا آخر ماه ربیع مشکل شهریه ائمه جمعه استان را حل می‌کند، ماه ربیع هم گذشت و خبری از وعده استاندار نشد.

 

وی با انتقاد از عملکرد صدا و سیما و عدم توجه این سازمان به ظرفیت ماموستاهای اهل سنت در روشنگری مسائل مختلف گفت: در ماه‌های گذشته موضوعات مختلفی در بحث هیجانات، امنیت و اغتشاشات در کردستان به وجود آمد که می‌بایست صدا و سیما از ظرفیت ماموستاها برای روشنگری در این رابطه استفاده می‌کرد که نکرد.

 

ماموستا محمدی، عنوان کرد: صدا و سیمای کردستان فکر می‌کند با رقص و پایکوبی می‌تواند مشکلات مردم را حل کند و هیچ محتوای دینی و فرهنگی در صدا و سیمای کردستان وجود ندارد.

 

وی تأکید کرد: به شدت از عملکرد صدا و سیما گله‌مند هستیم و برنامه‌های این مرکز زیبنده نظام اسلامی نیست.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار ادامه داد: اگر ماموستایی هم 5 دقیقه در صدا و سیما فرصت بیان مطالب داشته باشد بلافاصله بعد از آن، برنامه ساز و دهُل پخش می‌کنند که تأثیر آن پنج دقیقه صحبت کردن ماموستا را هم خنثی می‌کنند.

 

ماموستا محمدی با بیان اینکه تفکرات وهابیت و سلفیت ابزارهایی علیه امنیت ملی ایران و دیگر کشورهای اسلامی هستند، گفت: کدام برنامه صدا و سیما به این مسئله پرداخته و در مقابله با این تفکرات از ظرفیت ماموستاها استفاده کرده است؟!

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 23 فروردین 1397 | 08:37

کد خبر : 29392

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید