کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز کردستان:

تفکیک اراضی کشاورزی ظلم بزرگی در حق کشاورزی استان است/ با متخلفان ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد قانونی می شود

دادستان عمومی کردستان، ساخت و ساز غیر مجاز، تخریب ساخت و ساز، اراضی کشاورزی، کشاورزی کردستان، تفکیک اراضی، زمین کشاورزی

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز کردستان گفت: ما با احداث خانه های کارگری یا انبار محصولات کشاورزی در اراضی کشاورزی مخالف نیستیم اما با تفکیک و خورد شدن اراضی مخالف بوده و با متخلفین برخورد قضایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، اکبر جوهری در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی که باحضور مدیرکل دادگستری استان کردستان،رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی، مدیران و معاونین و کارشناسان امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد اظهار کرد: تغییر کاربری و یا احداث بنا در اراضی زراعی و باغی طبق مصوبه۱۳۷۴ مجلس شورای اسلامی بدون مجوز ممنوع است.

 

وی افزود: قابلیت و توانمندی استان کردستان در حوزه کشاورزی انکار ناپذیر است و برای حمایت از این بخش باید با جدیت نسبت به حفظ و حراست از اراضی کشاورزی اقدام کرد.

 

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز کردستان گفت: ما با احداث خانه های کارگری یا انبار محصولات کشاورزی مخالف نیستیم اما با تفکیک و خورد شدن اراضی مخالف بوده و با متخلفین برخورد قضایی خواهد شد.

 

وی در ادامه تأکید کرد: در راستای حمایت از اراضی کشاورزی و کشاورزان و جلوگیری از تفکیک اراضی کشاورزی و ساخت خانه باغ آموزش و اگاهی سازی کشاورزان باید به عنوان یک اولویت مهم توسط جهاد کشاورزی اجرا شود.

 

جوهری یادآور شد: متاسفانه افراد سودجو در راستای احداث ساخت و سازهای غیر مجاز سعی در تخریب اراضی کشاورزی دارند در این صورت به محض دریافت گزارش و اطلاع از این تخلفات برخورد قانونی خواهد شد.

 

وی همچنین از جهاد کشاورزی به عنوان حافظان اراضی کشاورزی نام برد و اظهار داشت: حمایت از کشاورزی استان کردستان، تضمین تولید و اشتغال پایدار است.

 

انتهای پیام/sh.s

سه شنبه 21 فروردین 1397 | 09:00

کد خبر : 29370

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید