کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش؛

نشست هم اندیشی مسئولان مریوان با مردم روستای نی + عکس/ فرماندار: اعطای مجوز برگزاری جشن‌های نوروزی در کردستان موجب ایجاد شور و نشاط در بین مردم شد/ امام جمعه: مردم روستای نی یاور و همراه نظام هستند

روستای نی مریوان، جشن نوروز در روستای نی، جشن های نوروزی، مراسمات نوروزی، اخبار مریوان

فرماندار مریوان با اشاره به برگزاری جشن‌های نوروزی در کردستان، گفت: در روستای ننه سال پیش یکسری شیطنت هائی می خواست اتفاق بیفتد که امسال با همت و تلاش دولت و با حضور مردم و بدون دخالت دولت، مراسمی باشکوهتر از سال های پیش برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، به نقل از زریوار خبر، محمد شفیعی فرماندار مریوان در نشست هم اندیشی مسئولان با مردم روستای نی که با حضور گسترده مردم این روستا و امام جمعه مریوان، فرمانده سپاه پاسداران و فرماندهی انتظامی شهرستان مریوان برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری مراسمات نوروزی امسال با سال های گذشته تفاوت های زیادی داشت که این به نوعی حرکت روبه جلو و حرکتی فرهنگی بود و مردم داری را نشان داد.

شفیعی خاطرنشان کرد: صعه صدر و تصمیم گیری به موقع شورای تامین استان کردستان با پیگیری های موجود منجر به صادر شدن یک دستورالعملی شد که از حالت سلبی به حالت ایجابی رسید و این امر باعث شد که امسال مراسمات نوروزی باشکوهتر از سال های پیش برگزار شود. در سالجاری از سوی دولت مردم شهرها و روستاهای استان کردستان که به مباحث فرهنگی جشن های مردمی و نوروزی علاقه مند بودند را در چتر حمایتی خود قرار داد و این حرکت خوبی بود و ان شاالله استمرار داشته باشد چرا که تجربه این امر در سنندج و مریوان و برخی از شهرستان های استان به خوبی صورت گرفت.

فرماندار شهرستان مریوان با عنوان این نکته که اعطای مجوز رسمی از سوی دولت برای برگزاری جشن های مردمی یک اتفاق امیدوارکننده خوبی در راستای ایجاد شور و نشاط در بین مردم بود، خاطرنشان کرد: امید است با همت و تلاش مسئولان و یاری و همکاری مردم در سال های آینده این امر هرچه باشکوهتر از امسال برگزار شود.

  شفیعی افزود: تعداد 7 روستای شهرستان مریوان رسما و قانونا از فرمانداری این شهرستان درخواست برگزاری مراسم نوروز را داشتند که برای همگی آنها مجوز صادر شد و حتی اگر سایر روستاهای موجود و حتی اگر شوراهای مردم شهر مریوان نیز برای برگزاری این مراسم درخواست مجوز می کردند این مجوزها بدون هیچ محدودیتی صادر می شد.

شفیعی بیان کرد: در روستای ننه سال پیش یکسری شیطنت هائی می خواست اتفاق بیفتد که امسال با همت و تلاش دولت و با حضور مردم یک مراسم مردمی بدون دخالت دولت مراسمی باشکوهتر از سال های پیش برگزار شد.

وی تصریح کرد: آمار تخمینی نشان از حضور 2/5 برابری مردم در مراسم جشن نوروزی در روستا ننه می دهد و این نویدی از شور و نشاط مردم است.

فرماندار شهرستان مریوان در ادامه دیدار خود از روستای نی، بیان کرد: تعداد 7 روستای موجود که برای برگزاری مراسمات نوروزی درخواست مجوز کردند هیچ محدودیتی برای شادی آنها قایل نشدیم و اولین شرط فرمانداری برای روستاهائی که می خواستند جشن نوروزی را برگزار کنند افزایش میزان شادی مردم با برنامه های موجود بود که این امر در نظر دولت به شرطی که شرعیات در نظر گرفته و رعایت شوند مشکلی ندارد.

 


وی بیان کرد: برای شادی مردم به هیچ عنوان مخالفتی از سوی دولت را در پی نخواهد داشت و امید است که برنامه های موجود بر اساس قوانین و مقررات که عرف اسلام رعایت شود صورت بگیرد و همین امر نیز باعث ناخوشنودی استکبار جهانی و دشمنان این دیار را در پی داشت.

 شفیعی افزود: مجوزهای موجود به روستاهای اطراف شهرستان در راستای برگزاری جشن و شادی نوروزی مردم برای روستاهائی که درخواست دادند صادر شد و انتظار ما گرفتن مجوز برای این مراسم از سوی مردم روستای نی بود. برگزاری مراسمات نوروزی از سوی اهالی روستاهای این شهرستان به کام دشمن خوش نیامد و آنها نمی توانستند این شادی را نظاره گر باشند و این امر باعث شد که آنها عده ای افراد را تحریک کرده و یکسری اعمال که خلاف قوانین بود را انجام دهند.

فرماندار  مریوان تصریح کرد: مردم روستای نی از مردمی خون گرم و رشادت پذیری هستند که شهدای زیادی را به این انقلاب هدیه داده اند و این روستا یکی از روستاهای موجود است که همواره با نظام همراه بوده اند و این امر برای دشمنان سخت است و آنها نمی خواهند که این آرامش و نشاط کنونی در این روستا حفظ شود.

 شفیعی عنوان کرد: متاسفانه گاها برخی از جوانان گول خورده و تابع رفتارهای دشمنان می شوند و با رفتارهای هنجارشکن خود باعث ایجاد نا آرامی می شوند و باید عنوان کرد که مردم باید اقتدار نظام را حفظ کنند. اقتدار امروزه نظام جمهوری اسلامی باعث شده است که رئیس جمهور آمریکا دیوانه وار رفتار کرده و نتواند حتی رفتارهای خود را کنترل کند لذا از مردم انتظار می رود همان گونه که پیشتر از نفوذ دشمنان جلوگیری می کردند همچنان راه نفوذ و به حاشیه بردن جامعه پیشگیری کنند.

فرماندار مریوان گفت: سال پیش از سوی فرمانداری مریوان روستای نی به عنوان یک روستای پایلوت به وزارت کشور در راستای ایجاد زیرساخت های گردشکری معرفی شد برای انجام زیر ساخت های گردشگری معرفی شده است که مبلع 74 میلیون و 500 تومان در فاز اول به این روستا اختصاص یافته است.

 

 

روستای نی شهیدان زیادی را تقدیم انقلاب کرده است

 

 ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در دیدار مسئولان شهرستان مریوان با مردم روستای نی اظهار داشت: روستای نی یکی از روستاهایی است که در زمان جنگ تحمیلی بارها از سوی دشمن بعثی مورد حمله قرار گرفت و بسیاری از مردم این روستا مجروح شدند.

ماموستا شیرزادی با عنوان این نکته که روستای نی شهیدان زیادی را تقدیم انقلاب کرده است، افزود: مردم روستای نی همواره پناهگاهی برای سایر آوارگان این شهرستان بوده اند و از همان ابتدای جنگ تحمیلی همراه و یاور سایر رزمندگان از این آب و خاک دفاع کرده و این مردم همواره همانند گذشته با نظام خواهند بود.

شیرزادی با اشاره به تفاوت سلیقه های موجود در جامعه اظهار کرد: همان طور که چهره آدم ها با یکدیگر متفاوت هستند سلیقه آنها نیز با یکدیگر متفاوت است و این یک امر طبیعی است و گاها در خانواده ها نیز این امر کاملا آشکار است ولی مدارا کردن می تواند بسیاری از مشکلات را رفع نماید.

شیرزادی تصریح کرد: در رفع مشکلات و معضلات موجود نمی توان انتظار داشت که یک شبه انجام گیرد چرا که این امر کاری است نشدنی و رفع نخواهد شد. مشکلات بر روی هم انباشته شده اند و امروزه رفع یکروزه آنها بسیار سخت و نشدنی است لذا باید مردم و مسئولان با همکاری و همراهی یکدیگر برای رفع این معضلات و مشکلات موجود اقدامات لازمه را انجام دهند.

 امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد: حضور مسئولان در بین اهالی روستای نی نشان از اراده آنها برای رفع معضلات و مشکلات است و امید است که این نشست بتواند مقدمه ای برای رفع معضلات و مکشلات موجود در این روستا باشد.
 

ماموستا شیرزادی اقدامات نظام را بانی خیر و برکت برای مردم غیور این منطقه عنوان کرد و اظهار کرد: مسئولان با نیت رفع مشکلات و معضلات موجود به این روستا آمده اند.

شیرزادی بیان کرد: هرچند استکبار جهانی بارها از مردم ایران اسلامی خواستار عدم شرکت در ایام الله 22 بهمن شدند اما مردم سخنان آنها را نادیده گرفته و با حضور گسترده خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه و مناسبت های مختلف مشت محکم بر دهان یاوه گویان زدند.

وی در ادامه این دیدار که با حضور اهالی روستای نی و مسئولین اجرایی و نظامی مریوان همراه بود، تصریح کرد: همراهی ویژه مردم استان کردستان و بلاخص شهرستان مریوان در 40 سال اخیر قابل ستایش و تقدیر است و امید است که مسئولان نیز برای قدردانی از حضور مردم در عرصه های مختلف سیاسی که نشان از آگاهی زیاد مردم است اقدام کنند.

امام جمعه مریوان در پایان سخنان خود عنوان کرد: کسب علم و دانش می تواند مردم را بیش از پیش آگاه نموده و بتواند آنها را در ساخت کشوری آبادتر از پیش یاری رساند.


انتهای پیام/a.p

سه شنبه 21 فروردین 1397 | 08:29

کد خبر : 29367

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید