کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در دیدار مدیران شهرداری و شورای سنندج با نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان شد؛

کردستان به معنای واقعی کلمه استانی فرهنگی است/ برگزاری گرامیداشت روزی به نام «سنه» در سنندج

روز سنه، دیدار شهردار و شورای سنندج با نماینده ولی فقیه، شهردار سنندج، شورای شهر سنندج، شریعیتی، شاه ویسی، حشمت الله صیدی

مدیران شهرداری و شورای سنندج با نماینده ولی فقیه در استان کردستان دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، شهردار سنندج بهمراه جمعی از اعضاء شورای اسلامی و مدیران شهرداری با نماینده ولی فقیه در استان کردستان دیدار کردند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن تبریک سال نو گفت: امیدوارم تمامی مسولان در سال جدید در رفع مشکلات مردم توفیقات لازم را داشته باشند.

 

حجت الاسلام والمسلیمن سید محمد حسینی شاهرودی گفت: امسال همزمانی بهار طبیعت و بهار معنویت به واسطه وجود ماههای رجب ،شعبان ورمضان در فصل بهار را باید به فال نیک بگیریم و از آن بهره کافی و وافی را ببریم.

 

وی بیان کرد: ماههای رجب ،شعبان ورمضان ماههای خاصی است که در این ماهها با دعا و عبادت های خاص که اوج آن در شب قدر است می توانیم بهره لازم را ببریم.

 

حسینی شاهرودی عنوان کرد: پیامبر اکرم (ص ) درفضیلت ماههای رجب،شعبان ورمضان می فرماید خدایا ماههای رجب و شعبان را برای ما پر خیر و برکت کند ومارا به ماه رمضان برساند که بتوانیم از فیوضات این ماه ارزشمند استفاده کنیم.

 

وی تصریح کرد: انسان باید همزمان هم به جسم و هم به روح خود توجه داشته باشد و از نعماتی که خداوند آن را برای مافراهم نموده به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنیم.

 

 حسینی شاهرودی تاکید کرد: تمامی کارهای ما در این دنیا باید بر اساس ومبنای دستورات خداوند باشد چرا که دستورات خدواوند بر اساس خیر و رحمت است.

 

 وی افزود: انسان هم نیاز به جشن وسرور و هم نیاز به غم دارد وباید در برگزاری جشن ها از کارهای بیهوده وناصحیح  پرهیز و ارزشهای اسلامی را هم بخوبی رعایت کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تاکید کرد: خوشحال کردن و شاد کردن مردم کاری بسیار پسندیده ای است که ثواب دارد و نیاید با زیاده رویی و بی برنامه گی زمینه گناه را فراهم نماییم.

 

حسینی شاهرودی بیان کرد: وضعیت توپو گرافی سنندج به دلیل محصور بودن در بین کوهها به گونه ای است که باید مسولان برای آینده این شهر و جلوگیری از آلودگی هوا چاره ای بیندایشند.

 

وی گفت: شهرداری یکی از ارگانهای است که می تواند با توسعه فضای سبز و احیا پارکها وتپه های جنگلی در ایجاد فضای بانشاط و جلوگیری از آلودگی هوا تاثیر گذار باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: با فرهنگ سازی مناسب شهروندان را به کاشت درخت و نگهداری از آن بخصوص کاشت درخت های مثمر ترغیب و تشویق کنید.

 

حسینی شاهرودی گفت: آب مایه حیات است و صدای آن هم بسیار آرامش بخش و دلنواز است و شهرداری با احیاء قنات های سطح شهر می تواند در احداث فضا سبز و ایجاد محیط بانشاط در سطح شهر نقش بسزایی داشته باشد.

 

وی در خصوص شعار امسال هم گفت: اشتغال و اقتصاد کشور در گروه تحقق حمایت از کالای ایرانی است.

 

حسینی شاهرودی تاکید: کالای ایرانی فقط شامل اشیا مصنوعی نیست بلکه نیروی کار ایرانی هم و استفاده از توان نیروی کار داخلی هم به نحوی در ایجاد اشتغال ورفع مشکل بیکاری هم تاثیر گذار است.

 

وی به تولید کنندگان هم توصیه نمود: تولید کنندگان داخلی باید تلاش کننداز لحاظ قیمت و کیفیت وبا تولید کنندگان خارجی رقابت کنند.

 

 

شهردار سنندج در این دیدار اظهار داشت: سال گذشته شهرداری از لحاظ وضعیت مالی شرایط بسیار بد و بحرانی را پشت سر گذاشت.

 

حشمت اله صیدی بیان کرد: کارکنان و کارگران خدوم و زحمتکش شهرداری در سال گذشته چندین ماه حقوق عقب افتاده خود را دریافت نکرده بودند که همین امر باعث نارضایتی این قشر زحمتکش شده بود.

 

وی گفت: به لطف حق تعالی و با تلاش شبانه روزی توانستیم علاوه بر پرداخت حقوق معوقات کارکنان وکارگران نسبت به پرداخت عیدی و پاداش هم اقدام نماییم.

 

صیدی عنوان کرد: خوشبختانه در این دوره  تیم مدیریتی استان با وفاق و همدلی شهرداری را در رفع مشکلات و ارائه خدمات صادقانه یاری می کند.

 

وی گریزی هم به برگزاری جشن های نوروزی در سنندج زد و گفت: حضور بیش از 15 هزار نفر برای اولین بار در ورزشگاه 22گولان در جشن شب نوروز ثابت کرد که واقعا استان کردستان یک استان فرهنگی است.

 

صیدی عنوان کرد: باید بستر مناسب برای ایجاد فضای بانشاط برای شهروندان در سطح شهررا فراهم کنیم.

 

وی تاکید کرد: توسعه فضای سبز و ایجاد تفرجگاه های مناسب از جمله مواردی است که در ارتقاء سطح روحیه شهروندان و ایجاد فضای بانشاط در سطح شهر تاثیر گذار است.

 

شهردار سنندج اعلام کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته امسال با حمایت تمامی دستگاهها و مشارکت شهروندان در تمامی زمینه ها ی فرهنگی، عمرانی و خدماتی به شکل شایسته ی ورود خواهیم کرد.

 

صیدی افزود: رفع مشکلات و معضلات سطح شهروایجاد فضای با نشاط در سطح شهر از اهداف و الویت های برنامهای شهرداری در سالجاری است.

 

وی ضمن آرزوی سال پرخیر و برکت برای تمامی هموطنان ابراز امیدواری نمود در سال جدید با اقدمات و خدمات لازم به شهروندان بتوانیم موجبات رفاه ورضایتمندی همشهریان را فراهم نماییم.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سنندج هم در این دیدار گفت: امسال و در ایام نوروز شهرداری و شورای اسلامی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان اقدام به برگزاری مسابقات بومی ومحلی نمود که خوشبختانه مورد توجه شهروندان هم قرار گرفت.

 

مجید شاه ویسی بیان کرد :برگزاری مسابقات بومی ومحلی می تواند در احیا ومعرفی آن به قشر جوان تاثیر گذار باشد.

 

وی گفت: شهر سنندج  قطب اصلی ساخت تخته نرد است که متاسفانه زمینه صادارت آن در حال حاضر فراهم نیست.

 

شاه ویسی عنوان کرد: در صورت رفع مشکل این بازی فکری و صادر کردن این صنعت از لحاظ اقتصادی می تواند سود آوری مناسبی برای این شهر داشته باشد.

 

 

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج ضمن تبریک سال نو به تمامی هموطنان گفت: امیدواریم در این سال با خدمات رسانی صادقانه بتوانیم رضایتمندی بیش از پیش شهروندان فهیم سنندجی را فراهم نماییم.

 

جلال شریعتی بیان کرد: با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با نام حمایت از کالای ایرانی شهرداریها هم در تحقق شعار این سال نفقش بسزایی دارند.

 

وی گفت: توسعه فضای سبز ،استفاده از امکانات و تجهیزات داخلی در فعالیتهای شهرداری ورفع مشکلات مردم از جمله مواردی است که باید مدیران شهری درسرلوحه کار خود قرار دهند.

 

شریعتی افزود: خوشبختانه امسال با تعامل و همکاری تمامی دستگاهها بسترمناسب برای اجرای مراسم ها و جشن های فرهنگی در ایام نوروز فراهم شد و این جشن ها هم مورد استقبال پرشور شهروندان و مسافران نوروزی هم قرار گرفت.

 

وی عنوان کرد: یکی از طرح های  شورای شهر در این دوره  گنجاندن روزی در تقویم محلی با نام روز "سنه " است  که با برگزاری جلسات متعدد و همفکری با تمامی هنرمندان و اساتید مقدمات لازم برای تعیین این روز هم انجام شد.

شریعتی تاکید کرد: گنجاندن روزی در تقویم محلی با نام روز "سنه " فرصت مناسبی برای معرفی پتانسیل ها فرهنگی و جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر به تمام کشور است.

 

وی گفت: یکی از روزهای اردیبهشت ماه برای  گنجاندن در تقویم محلی با نام روز "سنه" تعیین شده که دلیل آن هم این است که اردیبهشت یکی از ماههای است که از نظر زمانی  طبیعت استان بسیار زیبا است و فرصت مناسبی برای دعوت کردن از گردشگران ومهمانان جهت حضور در مراسم های این روز است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج عنوان کرد: در صورت موافقت شورای فرهنگ عمومی استان با روز تعیین شده برنامه ریزی لازم برای اجرای مراسم های متنوع فرهنگی در این روز صورت خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 18 فروردین 1397 | 11:42

کد خبر : 29341

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید