کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

پیاده روی ضامن سلامتی و شادابی جامعه/ معاون درمان علوم پزشکی: کُردستانی ها برای تغذيه و سلامت خود اهميت قائل هستند

پیاده روی ، ضامن سلامتی وشادابی جامعه، معاون درمان علوم پزشکی، کُردستانی ها، براي تغذيه و سلامت

طي چند سال اخير شاهد حضور زنان و مردان در گروهاي ورزش صبحگاهي و همچنين پياده روي هستيم كه اين مسئله بسيار خوشحال كننده بوده و ليكن در بحث فرهنگ استفاده از تغذيه سالم براي پيشگيري از بيماريها هنوز فاصله داريم...

به گزارش کُردتودی، به نقل از آفتاب دل، شما چقدر به سلامتیتان اهمیت می دهید، شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وقتی صبح از خواب بلند می شوید و نگاهی به خودتان در آینه می اندازید گویا ظاهر امروزتان با دیروز قابل مقایسه نیست و چند سال پیر شده اید.


هر گونه تغيير جديد مي تواند اثرات متفاوتي را در كليه ابعاد زندگي فردي، اجتماعي ، اقتصادي و … انسان به وجود آورد.اما از ميان اين عوامل آنهايي كه در سلامتي انسان تاثيرگذار هستند از نقش ويژه اي برخوردارند.


نقش بي تحركي به عنوان يكي از عوامل اصلي در شيوع بيماري ها و بروز مرگ، حائز اهميت مي باشد. با توجه به اينكه فعاليت فيزيكي مناسب مي تواند تاثير مهمي در پيشگيري از بروز بيماري ها، عوارض آنها و نهايتا مرگ و مير ناشي از آنها داشته باشد، بررسي متون و مقالات علمي در مورد ارتباط بيماري ها و فعاليت فيزيكي گوياي اين مطلب است كه ورزش پياده روي داراي تاثيرات مفيدي در زمينه پيشگيري از بيماري هاي مزمن و غيرواگير مي باشد.


در دنياي امروز پياده روي بهترين فعاليت و طبيعي ترين ورزش در جهت كسب آمادگي جسماني و رواني است. پياده روي ورزش لذت بخش و كم خطري است كه در دسترس همگان بوده و در همه جا و همه وقت امكان اجراي آن وجود دارد و مهمتر اينكه اين ورزش يك فعاليت اجتماعي است كه امكان ايجاد روابط دوستانه در آن بسيار زياد است.


فزایش روز افزون چاقی به عنوان مادر بیماری های قبلی عروقی،دیابت، سرطان و پوکی استخوان و... بسیاری از محققان راه به چاره جویی در این مورد داشته است پررنگ کردن نقش پیاده روی به عنوان بخشی از زندگی روزمره، می تواند یک چاره ی رفع این مشکل باشد.پیاده روی سریع به گردش بهتر خون کمک کرده و برای افزایش مصرف اکسیژن مناسب است و بر شدت ضربان قلب می افزاید.


پیاده روی سلامت عمومی بدن را بهبود می بخشد:فقط 3  بار در طول هفته و هر بار 30 دقیقه پیاده روی به صورت  چشمگیری می تواند سلامت سیستم قلبی و ریوی را تنظیم کند.


کُردستانی ها براي تغذيه و سلامت خود اهميت قائل هستند


دکتر هومن قصری معاون درمان علوم پزشکی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار آفتاب دل اظهار کرد: پياده روي به عنوان يك ورزش سبك و يكي از موارد تغيير سبك زندگي نقش موثري در كنترل و پيشگيري از بيماريهاي متابوليك مانند ديابت و چربي خون و فشار خون و کبد چرب و نيز بهبود گردش خون در بدن داشته و از اين طريق در سلامت و شادابي همه افراد نقش موثري دارد .


وی گفت: طي چند سال اخير شاهد حضور زنان و مردان در گروهاي ورزش صبحگاهي و همچنين پياده روي هستيم كه اين مسئله بسيار خوشحال كننده بوده و ليكن در بحث فرهنگ استفاده از تغذيه سالم براي پيشگيري از بيماريها هنوز  فاصله داريم و در مجموع مي توان گفت مردم استان براي تغذيه و سلامت خود اهميت قائل هستند.


انتهای پیام/a.p

 

شنبه 18 فروردین 1397 | 09:20

کد خبر : 29339

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید