کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

استاندار کردستان تأکید کرد؛

باید وزارت نیرو را متقاعد کرد که سهم عادلانه‌ای از آب را برای کردستان قائل باشد

استاندار کردستان، سد آزاد و گاران، انتقال آب به قروه و دهگلان، بهمن مرادنیا

استاندار کردستان با تأکید بر اینکه لازم است برای توسعه کشاورزی و استفاده حداکثری از ظرفیت آب استان باید هدف گذاری 300 هزار هکتاری انجام شود، تصریح کرد: برای تحقق این موضوع باید وزارت نیرو را مجاب و متقاعد کرد که سهم متناسب و عادلانه‌ای از آب را به کردستان تخصیص دهد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، بهمن مرادنیا در بازدید از سد آزاد سنندج و گاران مریوان و بررسی مشکلات این بخش با تأکید بر اینکه استان کردستان دارای پتانسیل‌های بسیاری در حوزه آب است، گفت: پایه و اساس توسعه استان کشاورزی است و برای تحقق این مهم باید از ظرفیت آبهای خود بهره حداکثری ببرد.

 

وی با تأکید بر اینکه لازم است برای توسعه کشاورزی و استفاده حداکثری از ظرفیت آب استان باید هدف گذاری 300 هزار هکتاری انجام شود، تصریح کرد: برای تحقق این موضوع باید وزارت نیرو را مجاب و متقاعد کرد که سهم متناسب و عادلانه‌ای از آب را به کردستان تخصیص دهد.

 

استاندار کردستان عنوان کرد: تاکنون در دو مجموعه سد آزاد و گاران رقمی در حدود 2 هزار و 500 میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل سد آزاد و سامانه انتقال آن نیز حدود 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

مرادنیا تأکید کرد: سد آزاد قرار است آب شرب سروآباد و بخشی از آب شرب شهرستان‌های قروه، دهگلان و سنندج و همچنین آب بخشی از اراضی شهرستان سروآباد در حدود 5 هزار و 800 هکتار را تأمین کند.

 

وی انتقال آب سد آزاد به دشت های قروه و دهگلان را ظرفیتی مناسب برای زمین های کشاورزی این منطقه دانست و گفت: با انتقال این آب، پیش بینی ما این است که حدود 10 هزار هکتار از اراضی این منطقه زیر پوشش قرار گیرد.

 

استاندار کردستان بازدید از پروژه های سد گاران و آزاد و بررسی مشکلات کشاورزی و دامپروری این منطقه را رضایت بخش دانست و ادامه داد: سرمایه گذاری در پروژه های آبی و کشاورزی نقش بسزایی در رونق اقتصاد منطقه و همچنین مسئله ایجاد شغل برای جوانان دارد و باید این موضوع در استانی مانند کردستان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

وی عنوان کرد: با اتحاد و همدلی بین مدیران و دستگاه های مختلف اتفاقات خوبی در آینده در کردستان اتفاق خواهد افتاد و ما در خصوص پروژه های آبی و کشاورزی در کردستان هنوز اول راه هستیم.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 16 فروردین 1397 | 11:56

کد خبر : 29331

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید