کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بخشدار بلبان آباد در گفتگو با دهگلان شیدا :

حمایت از کالای ایرانی وتولید ملی یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است

حمایت از کالای ایرانی,اقتصاد مقاومتی,تولید ملی,ایجاد اشتغال,سرمایه گذاری,تحقق شعار سال

بخشدار بلبان آباد حمایت از کالای ایرانی وتولید ملی را یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی دانست.

به گزارش کُردتودی،عباس ارشدی بخشدار بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به شعار سال توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان حمایت از کالا ایرانی و تولید ملی گفت: با توجه به اینکه یکی ازمحورهای اقتصاد مقاومتی حمایت از کالای ایرانی و تولیدملی می باشد نامگذاری سال با این عنوان بسار دقیق و هوشمندانه است.


وی با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد در کشوراظهار داشت: خرید کالای ایرانی باعث افزایش تقاضا، افزایش تولید و سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال مولد برای جوانان خواهد شد بنابراین باید همگان را تشویق به خرید کالای داخلی کرد تا به معنای واقعی، اقتصاد کشورمتکی به نیرو و کار ایرانی بشود.


بخشدار بلبان آبا در ادامه با بیان آثار وعوارض استفاده از کالای خارجی از لحاظ اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی که در جامعه قابل مشاهده می باشد افزود:  در چند سال اخیرشاهد جولان کالاهای خارجی بی کیفیت در بازارهستیم و شرایط به سمتی می رود که محصولات بسیاری ازتولید کنندگان داخلی نیز با نام ونشان و برند خارجی در بازارعرضه می شود.

 

ارشدی گفت: تا زمانی که تولید کالا در داخل وجود دارد نباید از مشابه خارجی آن استفاده کرد زیرا خرید کالای خارجی ضربه به اشتغال و تولید داخلی است.

 

ارشدی گفت: متاسفانه امروز برخی افراد سودجو برای تامین منافع شخصی خود و کسب سود بالا، اقدام به واردات اجناس نامرغوب و ارزان خارجی به کشورمی‌کنند و همین موضوع به صورت گسترده به تولید داخل ضربه وارد می‌کند.


بخشدار بلبان آباد توجه به فرهنگ سازی درراستای تحقق شعار سال را ضروری دانست و گفت:جامعه ایرانی باید نسبت به کالا وتولید داخلی  توجه ویژه وحساسیت لازم را داشته باشند.

 

انتهای پیام/

سه شنبه 7 فروردین 1397 | 08:12

کد خبر : 29262

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید