کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه سنندج در گفت و گو با کردتودی؛

تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی نیاز به بسترسازی دارد/ اقتصاد از مهم ترین مسایل امروز جامعه ایران است

امام جمعه سنندج, ماموستا عبدالرحمن خدایی, حمایت از کالای داخلی, حمایت از کالای ایرانی, شعار سال

امام جمعه سنندج عنوان کرد: حمایت از تولید داخل یعنی حمایت از اشتغال و رفع بیکاری جوانان است و برمسئولان لازم است که در راستای پیشبرد این امر مهم تلاش کنند و زمینه ی لازم را جهت تحقق این شعار ملی ایجاد نمایند.

ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفتگو با خبرنگار کردتودی, ضمن تبریک سال نو با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال 97 گفت: حمایت ازکالای ایرانی گامی بسیار مهم است تا با ایجاد اشتغال و تقویت آن باعث رفع بیکاری در بین جوانان شویم.  

 
وی افزود: حمایت از تولید داخل یعنی حمایت از اشتغال و رفع بیکاری جوانان است و برمسئولان لازم است که در راستای پیشبرد این امر مهم تلاش کنند و زمینه ی لازم را جهت تحقق این شعار ملی ایجاد نمایند.
 
ماموستا خدایی با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی افزود:  امید است با بسترسازی در ارکان اقتصادی و صنایع کشور و با حمایت همه جانبه مردم  از کالاهای ایرانی شاهد رونق اقتصادی و توسعه صنایع بزرگ و کوچک در همه زمینه ها باشیم.
 
وی تصریح کرد: چنانچه بسترهای اقتصادی مهیا و  مشتری مداری از سوی صنایع و خدمات داخلی رعایت شود، مردم نیز از خدمات و تولیدات داخلی حمایت خواهند کرد و این تعامل موجب خیر و برکت، رزق حلال و رونق اقتصاد خواهد شد.
 
امام جمعه سنندج با بیان اینکه مسئله اقتصاد از مهمترین مسائل کنونی جامعه است افزود: پیشبرد این امر مهم، نیازمند حمایت جدی متولیان و مشارکت ملی و  مردمی است و درتعیین آینده فرزندان این مرز و بوم نقش بسزایی دارد.
 
ماموستا خدایی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند همه باید تلاش کنند همه باید کار کنند تا حمایت از کالای ایرانی به معنای واقعی تحقق پیدا کند.
 
وی در ادامه با اشاره به آغاز ماه مبارک رجب گفت: ماه های  ذی القعده، ذی الحجه و محرم از ماه های با فضیلت اند و ماه  رجب نیز از شرافت بسیاری برخوردار است و روایات بسیاری بر این ماه وارد شده است. 
 
وی افزود: ماه رجب ماه خدا، ماه خودسازی و توشه گرفتن است و مومنین سعی کنند از فضیلت های این ماه که از حرمت و قداست خواصی برخوردار است غافل نشوند.
 
امام جمعه سنندج با بیان اینکه ماه رجب از ماه های حرام  اسلامی بوده و مسلمانان باید به حرمت این ماه از جنگ و خونریزی پرهیز کنند افزود: متاسفانه در برخی کشورهای اسلامی حرمت این ماه مبارک زیر پا گذاشته شده و جنگ و برادرکشی همچنان ادامه دارد.
 
وی افزود: با بمباران کور مناطق شهری و روستایی مردم مظلوم بخصوص کودکان را به خاک و خون می کشند و  هزاران مسلمان بی گناه را از خانه و کاشانه خود آواره کرده و ارزش های انسانی را پایمال می کنند.  
 
ماموستا خدایی با بیان اینکه آوارگان مسلمان از امکانات غذایی و بهداشتی نیز بی بهره اند افزود: بروز اینگونه اعمال غیر انسانی و شرایط اسفبار در کشورهای اسلامی و در این ماه پر فضیلت که از سوی خدا و پیامبر حرام دانسته شده،  برای ما مسلمین بسیار مایه تاسف است.
 
انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 6 فروردین 1397 | 22:18

کد خبر : 29261

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید