کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بخشدار بلبان آباد:

گزارشی از طرح های عمرانی و خدماتی بخش بلبان آباد/ از مجموع 35 روستای بخش 23 روستا از جاده آسفالت برخوردارند

اجرای طرح هدای بخش بلبان آباد,جایگاه زباله,گردشگردی ,روکش بهسازی جاده باشماق,,آب شرب روستایی,جاده روستایی,بخشدار بلبان آباد

بخشدار بلبان آباد از اقدامات انجام شده طرح های عمرانی وخدماتی در این بخش خبر داد.

به گزارش کُردتودی، عباس ارشدی بخشدار بخش بلبان آباد در گفتگو با خبر نگار دهگلان شیدا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای طرح های عمرانی و خدماتی اظهار داشت: از مجموع ۳۵ روستا ۲۳روستا دارای جاده آسفالت و۱۲روستا فاقد جاده دسترسی می باشد که از این تعداد 4 روستای چاغربلاغ، سراب شیخ حسن، قره بلاغ پنجه ، حاجی آباد بزرگ در مرحله شروع عملیات توسط پیمانکارمی باشد.

 

ارشدی با بیان واگذاری مناقصه و مرحله واگذاری جاده ۳روستای گرگانه، شاهجوب، صادق آباد گفت تعداد ۵ روستای رامول، سراب دوکل، گزگزاره علیا، گزگزاره سفلی و زاغه دارای جاده شوسه بوده که روکش و بهسازی آسفالت مسیر مبارک آباد و باشماق به پیمانکار واگذار شده است.

 
آب شرب از اساسی ترین نیاز جامعه است


 بخشدار بلبان آباد با تاکید بر تامین آب شرب روستایی اظهار داشت: برای حل مشکلات آب شرب روستاهای ابن بخش نیاز است  جلسات هماهنگی با آب و فاضلاب روستایی در این راستا برگزار شود.


وی در ادامه گفت: مجتمع روستاهای گردمیران علیا، سفلی، بکر آباد و مجتمع روستاهای سراب دوکل،زاغه،بهمن آباد،سرواله و سورال نیازمند برنامه ریزی و هماهنگی برای ارائه خدمات بهتو بیشتر میباشند.

 

طرح هادی با افق 10 ساله در 13 روستای بخش بلبان آباد به پایان رسیده است


بخشدار بلبان آباد اجرای طرح هادی روستایی این بخش را ضروری دانست و اظهار داشت: طرحهای هادی روستای از جمله پروژه هایی محسوب می شوند که در راستای فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می شوند.


وی افزود: افق ۱0ساله طرح هادی حدود 13 روستا به پایان رسیده و تاکنون بازنگری نشده است که این موضوع باعث گسترش ساخت ساز غیر مجاز در روستاها و ایجاد مشکلات ساکنان روستایی با دهیاران شده است.


بخشدار بلبان آبا در ادامه گفت: ساخت و سازغیر مجاز پس از تشکیل پرونده به کمیسیون ماده ۹۹ارجاع و مثل کمیسیون ماده ۱۰۰شهرداری با آن برخورد می شود.

 

 22 روستای بلبان آباد دارای جایگاه زباله هستند


ارشدی با تاکید به اهمیت دفع زباله در روستاها به روش های بهداشتی افزود: افراد جامعه باید به این باور برسند که علاوه بر رعایت موازین بهداشت فردی ملزم به حفظ بهداشت محیط پیرامون خود هستند، زیرا در صورت عدم رعایت این موضوع سلامت آنها و بهداشت سایر افراد جامعه به خطر می افتد که یکی از موارد مهم در زمینه حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه، جمع آوری، انتقال و دفع صحیح و بهداشتی زباله می باشد.


وی در ادامه گفت: روستاهای میمون آباد، کلکه،زاغه وبهمن آباد فاقد جایگاه زباله می باشند که باید با توجه به اهمیت بهداشت محیط در سال جدید نسبت به تعیین محل دفن زباله اقدام شود.


بخشدار بلبان آباد گفت: از تعداد ۳۴ دهیاری ۲۲روستا دارای جایگاه زباله بوده و تعداد ۸ روستا دارای جایگاه مشترک می باشند.

 

 زمین برای احداث راهدارخانه مسیر بلبان آباد به گردمیران تملک شده است

 

بخشدار بلبان آباد با توجه به ضرورت احداث راهدارخانه در مسیربلبان آباد به گردمیران (قاضی آباد) گفت: زمین آن تملک شده و تلاش می شود با تامین اعتبارعملیات اجرایی آن شروع تا بتوان در فصل زمستان این مسیرها که برفگیر است برای برف روبی پوشش داده شود و همچنین بتوان نیروهای هلال احمر نیز در آنجا مستقر شوند.


دو سد سورال و سنگ سیاه پتاسیل خوبی برای گردشگری در این بخش می باشد

 

عباس ارشدی در ادامه با اشاره به ظرفیت و جاذبه گردشگری این بخش اظهار داشت: دو سد سورال و سنگ سیاه پتاسیل خو بی برای گردشگری می باشند که نیازمند است ادارات و بخش خصوصی در ارائه خدمات به مسافرین در این راستا همکاری کنند و لازم است فضای اطراف سدها مدیریت شود.


 وی در ادامه با اشاره به تنگه مشهور سنجر خان که از پتانسیل های گردشگری در روستای گزگزاره سفلی شهرستان و بخش بلبان آباد است گفت: وجود دو آرامگاه ماموستا ملا عبدالله باشماق از روحانیون و عارفان برجسته کردستان و منطقه لیلاخ و آرامگاه بابا حسن در روستای باشماق باعث جذب گردشگران و مسافران در این روستاها می شود.

 

انتهای پیام/a.p

 

 

سه شنبه 29 اسفند 1396 | 17:36

کد خبر : 29192

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید