کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیکل صدا و سیمای مرکز کردستان عنوان کرد؛

تلگرام طراحی هوشمندانه دشمن برای ضربه به نظام است/ «چریکه شه‌و» و «هه‌تا یه‌ک» پرمخاطب‎ترین برنامه‌های صدا و سیمای کردستان/ سه سریال «سنجرخان»، «امیرنظام» و «مستوره اردلان» ساخته می‌شوند/ پخش سریال طنز «کوچه باغ» در ایام نوروز

سریال سنجر خان، مدیرکل صدا و سیمای کردستان، ابوالقاسم امان الهی، سریال امیرنظام گروس، سریال مستوره اردلان، سریال طنز کوچه باغ، برنامه های صدا و سیمای کردستان در ایام نوروز، برنامه چریکه شو، برنامه نوقله کوردی

نشست خبری مدیرکل صدا و سیمای کردستان با اصحاب رسانه استان با موضوع تبیین برنامه‌های نوروز 97، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، ابوالقاسم امان الهی در نشست خبری با اصحاب رسانه کردستان با موضوع تبیین برنامههای نوروز 97، عنوان کرد: رسانه‌ها باید بر اساس صداقت و انصاف مطلب بنویسند و در مطالبشان به مسائل جناحی توجه نکنند.

 

امان الهی با بیان اینکه دنیای پیچیده رسانه‌ها روز به روز با پیشرفت تکنولوژی پیچیده‌تر می‌شود، خاطرنشان کرد: جنگ امروز جنگ رسانه‌هاست و عملیات در این جنگ بسیار سخت بوده چون نه خاکریز، نه معیارها، نه افراد و ... مشخص نیست.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان با اشاره به لزوم القای امید به جامعه، ابراز داشت: کارشناسان رسانه معتقدند در ده سال گذشته رسانه‌های کشور در این مقوله نمره قابل قبولی کسب نکرده و بیشتر یأس و امید به جامعه القا کرده و باعث دو قطبی شدن جامعه شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه القای یأس به جامعه گناه کبیره است، ادامه داد: تأثیر پذیری از مسائل جناحی موجب القای یأس به جامعه شده و موجب فاصله گرفتن رسانه از رویکرد حرفه‌ای خود می‌شود و قطعاً انتقادهای آن رسانه نیز سازنده، آگاهانه و عالمانه نخواهد بود.

 

امان‌الهی تأکید کرد: جامعه نیاز به تحرک و پویایی دارد و نقش رسانه نیز در این وادی بسیار مهم است. وی ادامه داد: رسانه باید مانع از دو قطبی شدن جامعه شده و مخاطب محور عمل کند.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان ابراز داشت: ما در یک جنگ ادراکی و فرهنگی هستیم و در این جنگ نیاز است که از علم و آگاهی کافی برخوردار باشیم و اخلاق رسانه‌ای سرلوحه کار قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه تلگرام طراحی هوشمندانه دشمن برای ضربه به نظام است، ادامه داد: اکثر مخاطبان تلگرام ایرانی هستند در حالی که این اپلیکیشن در دیگر کشورها مخاطب چندانی ندارد.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در ادامه با اشاره به میزان مخاطبان و رضایتمندی از برنامه‌های صدا و سیمای استان، گفت: این نظرسنجی هر سه ماه یکبار انجام می‌شود و بر اساس آن برنامه‌های صدا و سیمای استان 83 درصد مخاطب دارند و برای دومین سال پیاپی جایگاه اول را در بین مراکز استانی کشور کسب کرده است.

 

وی افزود: برنامه «چریکه ‌شو» با 95 درصد مخاطب و 95 درصد رضایتمندی و برنامه «ریگا» با 87 درصد مخاطب و 94 درصد رضایتمندی پرمخاطب ترین برنامه‌های سیما و همچنین برنامه «هه‌تا یه‌ک» با 86 درصد مخاطب و 96 درصد رضایتمندی و «نوقله کوردی» با 83 درصد مخاطب و 100 درصد رضایتمندی پرمخاطب ترین برنامه های مرکز صدای استان کردستان بوده‌اند.

 

امان الهی در ادامه با اشاره به مهم ترین برنامه‌های صدا و سیمای کردستان در ایام نوروز، عنوان کرد: پخش سریال 18 قسمتی «کوچه باغ» با حضور چهره‌های طنز استان، ویژه برنامه 240 دقیقه‌ای تحویل سال، ویژه برنامه «مزگینی بهار»، «با نخبگان»، «موسیقی بهارانه» و ... در بخش سیما و پخش برنامه‌ 240 دقیقه‌ای «نوروز کورده‌واری»، «جی ژوانی بهار» در بخش صدا و بررسی وضعیت بازار در ایام پایان سال، انعکاس شور و حال بازار شب عید، گفتگو با گردشگران و ... در بخش خبر از جذاب‌ترین برنامه‌های ویژه سال نو شبکه استانی کردستان خواهد بود.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فضای مجازی، افزود: معاونت مجازی صدا و سیمای مرکز کردستان از اول امسال تشکیل شده و هر صدا، تصویر، فیلم و متنی اگر بخواهد در فضای مجازی منتشر شود باید از کانال صدا و سیما عبور کند.

 

مدیرکل صدا و سیمای کردستان در ادامه با اشاره به رایزنی‌ها انجام شده برای ساخت سه سریال «سنجرخان»، «امیرنظام گروس» و «مستوره اردلان» در آینده نزدیک، عنوان کرد: برای ساخت این سه سریال 20 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و برای تدوین آن نیز از مشاوران بومی استفاده خواهد شد تا ان شاءالله بتوانیم دردایرة‌المعارف تصویر کشور سهمی داشته باشیم.

 

وی افزود: هرکدام از این سریال‌ها 26 قسمت است و هم به لحاظ فرم و هم محتوا کاملاً حرفه‌ای ساخته خواهند شد و جزئیات آن نیز در آینده توسط استاندار و در یک کنفرانس مطبوعاتی تشریح خواهد شد.

 

انتهای پیام/a.p

 

شنبه 26 اسفند 1396 | 12:45

کد خبر : 29148

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید