کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تجلیل از برترین های سی ‌و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی دانشگاه کردستان

سی ‌و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی مرحله دانشگاهی, تجلیل از نفرات برتر سی ‌و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی مرحله دانشگاهی, شریف ترکاشوند دانشگاه کردستان

معاون مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان گفت: سی ‌و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی مرحله دانشگاهی دانشگاه کردستان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کرددانش،شریف ترکاشوند در گفتگو با کُرددانش با اشاره به اینکه جشنواره قرآن و عترت دانشجویان، از جمله برنامه‌های دیرپایی است که در حوزه ترویج آموزه‌های دینی و قرآنی است، اظهار کرد: این جشنواره در دانشگاه‌ها به منظور فراهم آوردن زمینه‌های انس بیش از پیش دانشجویان با کلام انسان‌ساز الهی و مفاهیم تعالی‌بخش آن برگزار می‌شود.


وی افزود: بر این اساس نشر و بسط فضای معنوی و عطرآگین قرآن کریم در محیط دانشگاهی همواره مورد اهتمام مسئولین دانشگاه و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوده است.


معاون مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان با اعلام اینکه جشنواره قرآن و عترت دانشجویان از این توانایی برخوردار است که در دو عرصه به تقویت جایگاه قرآن در سطوح مختلف دانشگاه بپردازند، گفت: عرصه اول شامل معارف و مفاهیم قرآنی است که در بخش‌های پژوهشی، معارفی و فناوری بوده و عرصه دوم هنرهای قرآنی که در حوزه آوایی، هنری و ادبی برگزار می‌شود.


وی با بیان اینکه سی و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در مرحله دانشگاهی امسال در بهمن ماه فراخوان ثبت‌نام آن آغاز و در اسفند ماه آزمون بخش‌های مختلف برگزار گردید، تصریح کرد: مرحله منطقه‌ای اردیبهشت ماه سال آتی و مرحله سراسری و ملی آن نیز در تابستان و پاییز سال ۹۷ برگزار خواهد شد.


ترکاشوند سی و سومین دوره جشنواره قران و عترت دانشجویی را شامل شش بخش پژوهشی، فناوری، آوایی، معارفی، هنری و ادبی در ۳۳ رشته دانست و اظهار کرد: در این دوره تعداد ۱۳۱ نفر از دانشجویان در رشته‌های مختلف ثبت نام کردند.


وی با اشاره به اینکه آزمون بخش کتبی معارف همزمان با سراسر کشور در روز دوشنبه ۷ اسفند برگزار شد، افزود: آزمون بخش شفاهی  نیز برای خواهران در روز یکشنبه ۱۳ اسفند و برادران ۱۴ اسفند ماه برگزار گردید.


معاون مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان با ذکر اینکه در داوری آثار رشته‌های بخش‌های هنری و ادبی و پژوهشی و فناوری از اساتید دانشگاه بهره گرفته شد، گفت: هیأت داوران در مجموع تعداد ۴۱ نفر از دانشجویان را به عنوان برگزیده و شایسته مقام‌های اول تا سوم معرفی کردند.


وی در پایان با اعلام اینکه از تعداد ۳۱ نفر از شرکت‌کنندگان در جشنواره هم که حانز حداقل امتیاز شدند با اهداء هدیه صنایع دستی استان تقدیر به عمل آمد، یادآور شد: در مجموع سعی بر آن بوده که از تمامی دانشجویان که حائز حداقل امتیاز شدند، نیز تقدیر شود.
 

گفتنی است در پایان این مراسم از سه تن از خادمین قرآنی در دانشگاه کردستان و دو خواهر دانشجوی نابینا حافظ کل قرآن که در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند نیز تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوشنبه 21 اسفند 1396 | 12:17

کد خبر : 29102

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید