کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با نگاهی به پس لرزه های تخریب نمایشگاه بهاره

جوانان قروه ای در چه شرایطی روزی حلال خود را کسب می کنند؟ / ضرورت خرید اقلام نوروزی در داخل شهرستان

خرید نوروزی،جوانان قروه ای،حمایت از جوانان قروه ای،فروش نورورزی،نمایشگاه بهاره،قروه

به راستی چرا برای خریدهای نوروزی خود به خارج از شهر قروه می رویم؟ مگر نه اینکه همشهری های ما هم چشم به راه فروش اجناس خود هستند؟

به گزارش کُردتودی، دیروز شاهد وقوع حادثه ای بودیم که در اثر وزش باد شدید در داخل شهرستان قروه نمایشگاه بهاره ای که شاید امید بسیاری از جوانان شهرستان قروه در آن نهفته بود تا بتوانند با فروشی مناسب در ایام نوروز جشن سال نو را در کنار خانواده خود با آرامش سپری کنند به طور کامل تخریب شد و خانواده های بسیاری را نگران روزهای باقیمانده به نوروز کرد.

 

در این میان هستند افرادی که برای خریدهای نوروزی خود جوانان این شهر را که به دنبال یک لقمه روزی حلال هستند از یاد می برند و بی اعتنا به خانواده های همشهریان خود به خارج از شهر قروه برای خریدهای نوروزی می روند و از شهرهای اطراف خرید می کنند، حال آنکه قیمت ها نیز تفاوت چندانی ندارند و هزینه های رفت و آمد نیز بر دیگر هزینه های افراد اضافه می شود.

 

با این عمل نه تنها خطرات جاده ها و هزینه های اضافی بسیاری را متحمل می شویم بلکه زمینه اشتغال جوانان شهر و دیار خود را نیز که اقوام و خویشان خودمان هم هستند را از بین می بریم.

 

به درستی اگر بخواهیم به حادثه دیروز که بر اثر وزش باد شدید در شهرستان رخ داد نگاه کنیم باید ذهن خود را بر جوانانی متمرکز کنیم که یکی از آنها غرفه خود را با وام ازدواج راه اندازی کرده بود و در آغاز راه زندگی مشترک قرار داشت و یا دیگر جوانی که تمامی سرمایه خود را در راه فروش تنقلاتی قرار داده بود که باد آنها را روی زمین پهن می نمود.

 

هم اکنون این مردم هستند که می توانند با خرید از داخل شهرستان انگیزه ای دیگر را برای این جوانان ایجاد کنند و مانع از خروج جوانان تحصیلکرده از شهر برای کار در دیگر شهرهای کشور شوند.

 

شاید در نگاه اول خرید از داخل شهرستان تاثیر چندانی در نظر بسیاری از ما نداشته باشد اما وقتی سرمایه های مردمی در داخل شهر باقی بماند و در جیب جوانان همشهری ما قرار بگیرد بدون شک باز هم نفع ان برای خود ما خواهد بود و این ما هستیم که از سود واقعی آن برخوردار می شویم.

 

فراموش نکنیم همانگونه که ما انتظار داریم در شهر خود مورد لطف همشهری ها قرار بگیریم ، جوانان جویای کار و فروشنده نیز چشم به راه حضور ما در مغازه های خود هستند.

 

به درستی که اهمیت کمک به جوانان قروه ای امروز در همین خریدهایی است که می توان با نگاهی مثبت به آنان زمینه رشد جوانان را در بازاریابی ها و درآمد زایی ها بیشتر نمود.

 

انتهای پیام/sh.s

شنبه 19 اسفند 1396 | 10:18

کد خبر : 29072

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید