کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بیجار مطرح کرد؛

جمع آوری 154 میلیون تومان در جشن نیکوکاری سال گذشته / پرداخت 128 مورد تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان

کمیته امداد امام خمینی بیجار، افخمی ، مدیر کمیته امداد بیجار، کمک به نیازمندان ، بیجار بام ایران

مدیر کمیته امداد امام خمینی بیجار گفت: در جشن نیکوکاری سال گذشته به همت مردم نوع دوست و خیر شهرستان بیجار 154 میلیون تومان جمع آوری شد.

به گزارش کُردتودی، عطالله افخمی صبح امروز در نشست با خبرنگاران بیجار با اشاره به نامگذاری سال 96 توسط رهبر معظم انقلاب ، اظهار داشت: بهبود معیشت مردم و حرکت به سوی پیشرفت عملکرد اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) در این سال است.

 

وی با بیان اینکه هدف اصلی نهاد توانمند سازی محرومین است ، افزود: مهیا کردن زندگی شرافتمندانه و رفع موانع از دیگر اهداف کمیته امداد است.

 

مدیر کمیته امداد بیجار گفت: در سال جاری 2 هزار و 341 خانوار در شهرستان بیجار  به صورت مستمر کمک معیشت از کمیته امداد امام (ره) دریافت کرده اند.

 

وی از افزایش مستمری خانواده های تحت پوشش در سال جاری خبر داد و بیان داشت: از بین تعداد خانوارهای تحت پوشش یک هزار و 343 خانوار سرپرست زن و 31 خانوار زندانی هستند.

 

افخمی تشویق جوانان به ازدواج آسان را یکی دیگر از اقدامات این نهاد نام برد و افزود: پرداخت کمیته هزینه ازدواج به 68 زوج جوان به مبلغ 112 میلیون تومان از خدمات این نهاد در 11 ماهه سال 96 است.

 

مدیر کمیته امداد بیجار تصریح کرد: کمک به دانشجویان و طلاب تحت حمایت به تعداد 70 نفر با اعتبار 42 میلیون تومان و کمک به 321 دانش آموز تحت حمایت با اعتبار 42 میلیون تومان از دیگر خدمات این نهاد در 11 ماهه گذشته است.

 

پرداخت 128 مورد تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان

 

وی با تاکید بر اینکه یکی از اصولی ترین و شایسته ترین خدمات ،طرح ها و فعالیت های است که در زمینه خود کفایی مددجویان حول محور اشتغال صورت می گیرد از اجرای 440 مورد آموزش در سرفصل های مختلف برای خانواده های تحت پوشش این نهاد خبر داد.

 

افخمی بیان داشت: 128 مورد وام اشتغال به مبلغ 2 میلیارد و 350 میلیون تومان از منابع بانکی در 11 ماهه سال جاری پرداخت شده است.

 

وی همچنین از پرداخت 45 مورد وام اشتغال به مبلغ 816 میلیون تومان از محل منابع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت جهت اشتغالزایی افراد تحت پوشش این نهاد خبر داد.

 

مدیر کمیته امداد بیجار خاطر نشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) بر اساس تعالیم دین مبین اسلام و ترویج و تقویت فرهنگ قرض الحسنه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با مجوز بانک مرکزی برای پرداخت وام به منظور گشایش مشکلات کاری و زندگی نیازمندان افتتاح نموده است.

 

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به 314 مفر از افراد تحت پوشش

 

وی اعلام کرد: در طول 11 ماهه گذشته 314 مورد به مبلغ 906 میلیون تومان وام قرض الحسنه یک میلیون تا پنج میلیون تومان با کارمزد 2 درصد به افراد تحت پوشش اعطا شده است.

 

مدیر کمیته امداد بیجار از اجرای برنامه فرهنگی، آموزش خانواده و مشاوره برای مددجویان تحت پوشش خبر داد و اظهار داشت: در طول 11 ماهه گذشته 405 نفر از مددجویان با هزینه 153 میلیون تومان به اردوهای زیارتی قم، مشهد و کربلا اعزام شده اند.

 

افخمی ادامه داد: تعداد 83 نفر از دانش آموزان تحت پوشش با اعتبار 5 میلیون تومان در اردوهای آموزشی و تربیتی شرکت کردند.

 

خرید تجهیزات پزشکی برای 78 بیمار صعب العلاج تحت پوشش

 

وی تصریح کرد: در طول 11 ماهه گذشته 2 هزار و 112 نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد بیجار به مناسبت های مختلف در کلاس هاهی آموزش خانواده شرکت کرده اند که برای برگزاری این کلاس ها 46 میلیون تومان هزینه صرف شده است.

 

مدیر کمیته امداد بیجار ادامه داد: ارائه خدمات درمانی و بهداشتی یکی دیگر از خدمات این نهاد است که در 11 ماهه گذشته به یک هزار و 663 نفر از افراد تحت پوشش هزینه درمانی با اعتبار 24 میلیون تومان اعطا شده است.

 

افخمی از ارائه سبد غذایی به کودکان دارای اختلال رشد به تعداد 75 نفر با اعتبار 53 میلیون تومان خبر داد.

 

وی همچنین از خرید تجهیزات پزشکی برای بیماران صعب العلاج به تعداد 78 نفر و هزینه 7 میلیون تومان در سال جاری خبر داد.

 

احداث 15 واحد مسکن محرومین از محل مقاوم سازی

 

مدیر کمیته امداد بیجار اضافه کرد: یکی دیگر از ماموریت این نهاد احداث، بهسازی، تعمیر و تامین مسکن  محرومان است که در 11 ماهه گذشته 10 واحد مسکن یا اعتبار 239 میلیون تومان برای محرومان احداث و خریداری شده است.

 

وی از تعمیر و بازسازی 56 واحد مسکن محرومین با هزینه 92 میلیون تومان و خرید انشعابات گاز، برق و آب به تعداد 53 مورد با اعتبار 17 میلیون تومان در طول 11 ماهه گذشته خبر داد.

 

افخمی خاطر نشان کرد: از محل وام مقاوم سازی 15 واحد مسکن با هزینه 104 میلیون تومان برای محرومان احداث شده است.

 

جمع آوری 383 میلیون تومان از محل صندوق صدقات شهرستان

 

مدیر کمیته امداد بیجار در قسمت دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی از نقاط قوت و اتکاء کمیته امداد در حمایت و رفع نیازمندیهای محرومان، مشارکت های مردمی است از جمع آوری 383 میلیون تومان از محل صندوق صدقات در بیجار خبر داد.

 

وی از فعالیت سه مرکز نیکوکاری در شهرستان بیجار خبر داد و بیان داشت: در آمد حاصله از این مراکز 268 میلیون تومان بوده که در بین نیازمندان همان منطقه توزیع شده است.

 

افخمی میزان کمک های انتظامی در شهرستان بیجار را یک میلیارد و 398 میلیون تومان اعلام کرد.

 

کمک 605 میلیون تومانی خیرین به این نهاد

 

مدیر کمیته امداد بیجار با اشاره به طرح اکرام ایتام گفت: یک هزار 250 نفر از خیرین سرپرستی 327 فرزند بی سرپرست و بد سرپرست این شهرستان را قبول کرده اند که میزان کمک های آن در 111 ماهه گذشته 605 میلیون تومان بوده است.

 

افخمی از جمع آوری 154 میلیون تومان کمک های مردمی در جشن نیکوکاری سال گذشته خبر داد و بیان داشت: سهم شهرستان بیجار در جشن نیکوکاری امسال 300 میلیون تومان است که امیدواریم با همت مردم نوع دوست محقق گردد.

 

منبع: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 16 اسفند 1396 | 11:52

کد خبر : 29053

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید