کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عصر امروز با حضور مربیان پرورشی

مراسم نکو داشت روز امورتربیتی در دهگلان برگزار شد/تجلیل از مربیان پرورشی شهرستان

امورز تربیتی,تربتی اسلامی,مربیان پرورشی,انقلاب اسلامی حفظ ارزشها,تبیین ارزشهای انقلاب اسلامی, تعلیم وتربیت

عصر امروز با حضور مربیان پرورشی مراسم نکو داشت روز امورتربیتی در دهگلان برگزار شد.

به گزارش کُردتودی،عصر امروز با حضور امام جمعه، مسئولان و مربیان پرورشی مراسم نکو داشت هفته  امور تربیتی در مجتمع شادی دهگلان برگزار شد.


 در این مراسم ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان ضمن تبریک هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی اظهار داشت: پیامبران در طول ادوار مختلف به عنوان معلمانی برای هدایت و تربیت بشریت ظهو کرداه اند تا انسان را از تاریکی و جهالت به سوی مسیر درست سوق دهند.


وی افزود: نفس انسان در آغاز آفرینش سالم، صاف و بی آلایش است و تحت هر نوع تعلیم و تربیتی که قرار بگیرد به همان سرشت درمی آید اگر تعلیم و تربیت و بر اساس فطرت پاک و استعدادهای درونی انسان باشد انسانی پاک، وارسته و با اخلاق دینی پرورش می یابد و اگر تربیت شخص بر فساد اخلاقی و معیارهای غیرالهی باشد به فردی فاسد و بی ایمان تبدیل می شود.


ماموستا محمدی گفت: در دین مقدس اسلام روش خاصی در راستای تربیت انسان ها ارائه شده که در کشور ایران اسلامی هم مسئله تربیت از دیرباز مورد توجه و تاکید قرارگرفته است.


 امام جمعه دهگلان خطاب به مربیان و معاونین پرورشی شهرستان دهگلان گفت : مربیان پرورشی باید بیشتر از پیش به تربیت اسلامی و دینی دانش آموزان اهمیت دهند.

 


8 اسفندماه سالروز تاسیس امور تربیتی توسط شهیدان رجائی و باهنر است


صالح نادری مدیر آموزش و پرورش دهگلان در ادامه اظههار داشت: در روز 8 اسفند سال 59 شهیدان رجایی و باهنر با هدف پاسداری از اصول، ارزشها  و دستاوردهای انقلاب اسلامی نهاد امور تربیتی را در وزارت آموزش و پرورش تاسیس نمودند.


 وی افزود: با تشکیل نهاد مقدس امور تربیتی بستر و زمینه لازم برای تربیت نیروی انسانی و اخلاق مدار برای آینده جامعه فراهم شد که از مهمترین اهداف تشکیل امور تربیتی حراست از مرزها ی اعتقادی، حفظ دستاوردها و تبیین ارزشهای انقلاب اسلامی در مدارس است.


 مدیر آموزش و پرورش دهگلان گفت: شهیدان رجایی و با هنر مربیان تربیتی را سربازان انقلاب در آمو ش و پرورش نامیدند و بنا به گفته شهید باهنر مربیان  زمانی با انبیا همطراز و با امام عادل هم ردیف هستند که آموزش را از محتوای تزکیه پر نمایند.


وی افزود: در دهه اخیر در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که در واقع قانون اساسی آموزش و پرورش است  6 ساعت تعریف شده  که 5 ساعت  آن ناظر بر فعالیتهای امور تربیتی در مدارس بوده که نشان از اهمیت به تربیت است.


 نادری در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان ایران اسلامی با شروع جنگ تحمیلی و نابودی کشورمان نتوانستند به اهداف شوم خود برسند با شروع جنگ نرم اعتقادات و باورهای اسلامی ما را هدف قرار دادند که امروز ترویج و گسترش باروها و ارزشهای اسلامی و تقویت هویت ملی و دینی به کم رنگ شدن هجمه دشمن کمک می کند بنابر این مهم  وظیفه متولیان تعلیم و تربیت را در مدارس دو جندان می کند.


 وی افزود: در سند تحول بنیادین با تحول ساختار مختلف تربیتی زمینه تربیت اسلامی و نیروی انسانی متخصص ومتعهد  و رساندن دانش آموز به حیات طیبه را فراهم می کند.

 

منبع: دهگلان شیدا

 انتهای پیام/

یکشنبه 13 اسفند 1396 | 16:33

کد خبر : 29023

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید