کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

باز هم جاده های مرگ کردستان قربانی گرفتند/9کشته و مصدوم در سانحه رانندگی محور قروه - دلبران

جاده های مرگ،استان کردستان،فرهنگیان،جامعه فرهنگیان،قروه،دلبران

جاده های مرگ استان کردستان این بار در شهرستان قروه شاهد داغدار شدن جامعه فرهنگیان بودند.

به گزارش کُردتودی، سال های بسیاری است که مردمان دیار کردستان شاهد از دست رفتن عزیزان خود در جاده های مرگی هستند که گویا هیچکس به فکر اصلاح آنها نیست.

 

روز گذشته متاسفانه خودروی پراید سرویس فرهنگیان شهرستان قروه که به سمت دلبران در حرکت بوده است در یک کیلومتری شهر دلبران با یک خودروی پراید دیگر برخورد می کند و در اثر این سانحه یکی از فرهنگیان شهرستان قروه و یک راننده جان خود را از دست می دهند و 7 نفر دیگر نیز مصدوم می شوند و به بیمارستان انتقال می یابند.

 

سرهنگ عیسی گوهری فرمانده پلیس راه انتظامی استان کردستان دلیل اصلی این سانحه را در انحراف به چپ خودروی پرایدی دانسته است که به سمت قروه در حال حرکت بوده اما به راستی آیا جاده ی نامناسب و ضعیف و فرسوده مسیر قروه به دلبران در این سانحه دردناک که منجر به داغدار شدن جامعه فرهنگیان و قشر عظیمی از مردم استان کردستان شده است بی تاثیر بوده ؟

 

متاسفانه در طول سال های گذشته وعده های بسیاری در خصوص اصلاح جاده دلبران به قروه حتی به بهانه توریستی خواندن این مسیر و ایجاد مسیر ارتباطی با جاده غار علیصدر جهت خروج باباگرگر از بن بست به وجود آمده آن را، شنیده ایم اما باید گفت از سخن تا عمل فاصله بسیار است.

 

سانحه ای که دیروز در استان کردستان و در شهرستان قروه رقم خورده است تنها یکی از سانحه های رانندگی ای است که سالهاست مردم استان کردستان با شنیدن انها انس گرفته اند.

 

بر اساس آمار اعلام شده توسط رییس پلیس راهور ناجا کشور روزانه 43 نفر در سوانح رانندگی سطح کشور کشته می شوند که می توان گفت گویی هر 2 روز یکبار یک هواپیمای مسافربری در کشور سقوط می کند و تعداد 86 نفر جان خود را از دست می دهند...

 

به راستی آیا در تمامی این سوانح تنها راننده ها مقصر هستند یا باید بخش اعظم این سوانح را به دلیل وضع نامناسب جاده ها قلمداد کرد؟

 

در این میان جاده های استان کردستان را می توان به دلیل وجود نقش ترانزیتی آن نیز یکی از پرخطرترین جاده های کشور دانست و انتظار می رود مسئولان امر در عمل به وعده های خود فراموش کار نباشند و وظیفه خود را در ارائه خدمت به مردم از یاد نبرند که شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

 

در سال 92 و پس از آن در سال 96 یکی از مهمترین وعده های رییس جمهور دولت تدبیر و امید در اصلاح جاده های استان کردستان و شهرستان قروه بود که جاده دسترسی به معادن ، جاده سریش آباد به قروه و جاده دلبران به قروه مهمترین ان وعده ها را تشکیل می دادند ، وعده هایی که شاید اگر فراموش نمی شدند امروز شاهد وقوع چنین حوادثی نبودیم و در آستانه نوروز داغدار شدن جامعه فرهنگیان را نظاره گر نمی شدیم.

 

انتهای پیام/

یکشنبه 13 اسفند 1396 | 08:46

کد خبر : 29016

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید