کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تمام افکار تندرو در اسلام مردود است/شناخت حاصل از وحدت، موجب شکوفایی دین می شود/جمهوری اسلامی پیام وحدت اسلامی و حقیقی را بازنشر داده است

همایش روحانیون، همایش علما و روحانیت در سنندج، همایش مرکز بزرگ اسلامی عرب کشور

همایش نقش علما و روحانیت در وحدت ظهر امروز با حضور علمای اهل تسنن و تشیع دو کشور ایران و عراق در نرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، این همایش بزرگ اسلامی با حضور نمایندگانی از دو کشور ایران و عراق در شهر سنندج و با محوریت نقش علما و رو حانیت در ایجاد وحدت برگزار شد.

 

دکتر عذیر هورامی نماینده سلیمانیه مجلس شورای عراق در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: همه افکار تندرو در اسلام مردود است و این دین منزه الهی تمام عقاید تندرو را تکذیب می کند.

 

وی بیان کرد: دین مبین اسلام؛ دین آشتی،صلح، آبادانی، مهربانی و صداقت است که همواره به مسلمین در ایجاد مسیر توسعه، پیشرفت و عمران امر کرده است.

 

ماموستا هورامی با بیان اینکه هر کشوری که تاکید به خونریزی و ویران کردن داشته باشد، تفکری برگرفته از داعش و خوارج است؛ افزود: اسلام دینی الهی است که بر پاکی و مبارکی انسان رای داده و هرگز این دین تشویق به خونریزی نمی کند.

 

وی بیان کرد: انسان نماینده و ولی خدا در زمین است که جایز نیست هرگز به دلیل اختلافات جزیی کرامت انسانی را از بین برد و یا اقدام به خونریزی و قتل عام کرد.

 

نماینده سلیمانیه مجلس شورای عراق همچنین با بیان اینکه مسلمین نباید با توطئه کفار، دین و هم دین خود را زیر سوال ببرند، اذعان کرد: اسلام علم پیشرفت و پاکی است و بر علما واجب است که اسلام را بشناسند تا به آسودگی برسند.

 

 

امام جمعه تودار روته کلاترزان هم در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در استان کردستان مسئولین امر با اتحاد و همدلی با علما وحدت اسلامی و پیام ان را انتقال دهند.

 

ماموستا لقمان نظیری افزود: وحدت مثال زدنی شیعه و سنی در دو کشور ایران و عراق نمونه و بی نظیر است و به برکت حضور رهبری و نمایندگان ایشان این وحدت پایه ای و در منطقه تاثیرگذار شده است.

 

وی همچنین بیان کرد: توطئه دشمنان اسلام تنها با وحدت مسلمین خنثی شده و قدرت بی بدیل جمهوری اسلامی ایران برمبنای اتحاد و همدلی دو مدهب بزرگ آن رقم خورده و در خاورمیانه بی مثال شده است.

 

ماموستا نظیری در ادامه با اشاره به توطیه های استکبار برای خاموشی انقلاب اسلامی افزود: نتیجه فصیلت انقلاب اسلامی و رهبری امام خامنه ای امروز علیه کفر جهانی با استقامت و استواری ایستاده و ملتی اگاه، بصیر و فهیم دارد که همگی در نماز وحدت بخش با استواری به صف می ایستند.

 

 

 

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری هم در حاشیه این مراسم بیان داشت: امروز ایران اسلامی به عنوان مرکز دینی در بین کشورهای اسلامی با رهبری واحد و حضور مداهب متنوع است که این خود عطمت اسلامی است.

 

وی بیان کرد: تمام مسلمین جهان با وحدت و اتحاد خود سالهای سال دشمنان و استکبار را به زانو دراورده و هیچ یک از کفار با وجود تمام دسیسه های ایجاد شده نتوانسته به قلوب مسلمین رخنه کند و این یعنی پیروزی بی بدیلی که دشمن را به زانو درآورده است.

 

 

ماموستا شیرزاد ایزدی مبلغ و کارشناس دینی حاضر در این همایش هم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ایات قرآن کریم به وحدت اسلامی بین ادیان امر کرده است که در نتیجه وحدت و شناخت از ان می توان از آفات جلوگیری کرد.

 

ماموستا ایزدی بیان کرد: وحدت لازمه بقای جوامع اسلامی برای مقابله با نفوذ دشمنان است که در عیر این صورت و با از بین رفت وحدت زمینه ورود آفت به دین و کشور وجود دارد.

 

 

وی با بیان اینکه امت الهی با رحمت الهی یعنی همان وحدت اسلامی از سوء استفاده دشمنان ممانعت کرده و زمینه تعالی دینی را فراهم می کنند، افزود: دین خدا مسلمین را به یکدلی تشویق می کند و وظیفه مسلمین به عنوان پرچم داران دین مبین اسلامی حفظ این وحدت رویه است، و خوشبختانه حضور باشکوه مسلمین خصوصا جوانان در صفوف وحدت امیز نماز جماعات نمونه این همدلی و یک رنگی و وحدت است.

 

انتهای پیام/

 

چهارشنبه 9 اسفند 1396 | 14:32

کد خبر : 28984

منتشر کننده : o.o

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید