کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردتودی گزارش می دهد؛

ماشین تبلیغات سوء کانال‌های معاند در بانه به گل نشست/ تمام بازارهای بانه باز است

مرز سیرانبند بانه، سفر استاندار به بانه، اعتصاب بازاریان بانه، مرز بانه، اجناس بانه، بازار بانه

تعداد اندکی از بازاریان بانه در پی اعتراض به بسته شدن مرز سیرانبند این شهرستان دست به اعتصاب زدند و پس از دو روز اعتصاب، وقتی متوجه شدند دشمن از این مسئله بهره‌برداری سوء می‌کند، امروز به صورت کامل مغازه‌های خود را باز کردند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، تعدادی از کانال‌های معاند و ضد مردمی در چند روز گذشته با بهره‌برداری سوء از موضوع بسته شدن مرز سیرانبند بانه با طراحی سناریویی پلید سعی داشتند در آستانه عید نوروز و آغاز مسافرت های نوروزی به این شهرستان اوضاع این شهر را متشنج جلوه داده و اقتصاد این شهر را با چالش مواجه کنند که البته با هوشیاری و تیزبینی مردم بانه این توطئه، امروز 7 اسفند 96 به صورت تمام و کمال خنثی شد.

 

 

 

البته بسته شدن مرز سیرانبد بانه از سوی کشور عراق بوده و ایران در آن دخیل نبوده است و در همین رابطه ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بانه گفته بود: این معابر به دستور مرزبانی دولت مرکزی عراق مسدود شده است و دولت جمهوری اسلامی ایران در این رابطه مقصر نیست.

 

وی افروده بود: مسئاله مرزهای مشترک بین دو کشور یک موضوع دو جانبه است که هرگونه فعالیت اقتصادی و تجاری در آنها بستگی به نظر موافق دو دولت دارد.

 

 

گفتنی است  طبق شنیده ها؛ سفر" بهمن مرادنیا" استاندار کردستان به بانه که قرار بود امروز دوشنبه 7 اسفند 96 و برای  برای بازگشایی بازارچه سیران بند اتفاق بیفتد فعلاً منتفی شده است. البته خبر لغو این سفر فعلا به صورت رسمی تایید نشده است.

 

[بختيارعليزاده كارشناس ارشد مديريت استراتژيك  در همین رابطه در مطلبی با عنوان « سخنی با مهندس مرادنیا استاندار کردستان» نوشته است: بازاریانی که در این دو روز ندای اعتراضی خویش را با روش اعتصاب فریاد زدند،  همان مرزدارانی هستند که حماسه‌ی ۸ سال دفاع مقدس را آفریدند و در بزنگاه‌های تاریخی با حضور در پای صندوق‌های رأی، رکورد مشارکت سیاسی را شکستند. همشهریان من، مردان و زنان سخت‌کوشی هستند که از اندک فرصت ایجاد شده چنان خلاقانه بهره بردند که بانه را به نگین اقتصادی غرب کشور و ویترین تجاری استان تبدیل کردند.

 

حال که این مردمان بارها فراتر از وظیفه‌ی شهروندی خویش عمل نموده‌اند آیا رواست که با بی‌تدبیری بذر ناامیدی بر چشمان منتظرشان پاشیده شود و راه برای نفوذ رسانه‌های بیگانه مهیا گردد؟؟!!

 

هنر مدیران موفق، تبدیل تهدیدها به فرصت‌هاست، چشمان تیزبین جامعه بازاریان بانه در سال اخیر دو بار شاهد اعتصاب بوده است،  در مورد اخیر شاهد بودیم که خبر حضور حضرتعالی جهت افتتاح بازارچه رسمی سیرانبند، نشانه‌هایی از اقدام و عمل در راستای تفکر توسعه‌مدار و مدیریت به موقع بحران را نوید می‌داد اما متاسفانه خبر لغو این سفر، آب سردی بود که در این زمستان، نهال امید را بیش از پیش خشکاند!

 

جناب مهندس مرادنیا فرموده بودید که حجم مشکلات استان در این چند ماه شما را پژمرده کرده است، با این وصف حال جوانان بیکار شهرم که سال‌هاست با مشکلات اقتصادی ناشی از بسته شدن مرز و نابسامانی و رکود بازار دست و پنجه نرم می‌کنند باید چگونه باشد؟!

 

اینجانب به عنوان فردی که بر شرایط اقتصادی و اجتماعی شهر بانه اشراف دارم،  از جنابعالی استدعا دارم که به وعده دولت در بازگشایی مرز سیرانبند وفا نمایید که قطعا این امر مبارک به صلاح دولت و ملت و نظام است و دشمنان توسعه‌ی این مرز و بوم را ناامید خواهد کرد.

 

بازگشایی مرز سیرانبند، تصویب منطقه آزاد تجاری بانه، سپردن مسئولیت به مدیران کاربلد و نخبه و در نهایت تخصیص بودجه‌های جهشی محرومیت‌زدا،  کمترین انتظاری است که مرزداران غیور بانه از دولت و مجلس و مسئولین دارند،  باشد که محقق شود و نشاط بهاری بر پژمردگی زمستانی فائق آید.]

 

 

 

اما آنچه مهم است بصیرت و آگاهی مردم همیشه در صحنه بانه بوده که در این موضوع به خوبی نمایان است و علارغم هجمه‌های سنگین کانال‌های معاند اسیر این هجمه‌ها نشدند و بار دیگر با هوش و درایت خود دشمنان مردم را ناامید کردند و لازم است مسؤولان مربوطه نیر با انجام حداکثر اقدامات لازم در خصوص موضوعات مرز و بازارچه‌های مرزی برای هموارسازی این موارد نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 7 اسفند 1396 | 11:19

کد خبر : 28954

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید