کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

جلساتی که از نگاه استاندار کردستان شعاری و از نگاه مدیران وقت تلف کردن است/ پس تکلیف چیست؟

اتاق بازرگانی سنندج، بهمن مرادنیا، استاندار کردستان، بیست و ششمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، بررسی موانع سرمایه‌گذاری و ارائه راهکارها جهت حل آنها، جلسات استان کردستان، مدیران کردستان، صنعت کردستان

بیست و ششمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با دستور کار "بررسی موانع سرمایه‌گذاری و ارائه راهکارها جهت حل آنها" در محل اتاق بازرگانی سنندج برگزار شد که استاندار کردستان آن را شعاری خواند.

به گزارش کُردتودی، صبح امروز بیست و ششمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با دستور کار "بررسی موانع سرمایه‌گذاری و ارائه راهکارها جهت حل آنها" در محل اتاق بازرگانی سنندج برگزار شد. بهمن مرادنیا استاندار کردستان، اظهار داشت: مصوبات بیست و پنج جلسه قبلی این نشست در حد شعار بوده چرا که اگر از هر جلسه قبلی حتی یک مصوبه هم اجرایی می‌شد اکنون وضعیت اینگونه نبود!

 

وی با بیان اینکه باید راهکارهای سرمایه گذاری در کردستان از حالت شعاری خارج شود، ادامه داد: شعار دادن به یک آسیب در کردستان تبدیل شده و باید برای اینکه اوضاع سرمایه‌گذاری در این استان بهبود پیدا کند باید گفته‌ها رنگ عمل به خود بگیرند.

 

استاندار کردستان با انتقاد از اینکه همه کسانی که در جلسات حاضر می‌شوند فقط بلد هستند مشکلات را خوب مطرح کنند، عنوان کرد: کاش در کنار بیان مشکلات ارائه راهکار هم می‌دانستیم!

 

وی ادامه داد: برخی مدیران این جلسات آنچنان برایشان بی‌اهمیت است که خود در آن حاضر نمی‌شوند و نمایندگانشان را می‌فرستند و انتظار داریم که جلسه خروجی مثبت هم داشته باشد.

 

استاندار عنوان کرد: ما به عنوان بخش دولتی خود را موظف می‌دانیم که از بخش خصوصی حمایت کنیم و نظر بنده این است که یکی از مدیران اتاق بازرگانی سنندج در استانداری کردستان مستقر شود تا بیشتر بتوانیم باهم در ارتباط باشیم و مسائل را بهتر ببینیم.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان هم در این جلسه از احداث کلینیک ویژه صنعت و واحدهای تولیدی در استان خبر داد. اما به قول استاندار شعاری یا واقعی بودن آن هنوز معلوم نیست!

 

حسین فیروزی گفت: باید مشکلات و موانع سر راه تولید و سرمایه‌گذاری در کردستان آسیب‌شناسی شود و برای حل آن یک اقدم اساسی صورت گیرد. (البته قابل توجه آقای فیروزی؛ بارها در جلسات مختلف این آسیب شناسی‌ها صورت گرفته اما آن اقدام اساسی برای حل این مشکلات صورت نمی‌گیرد)

 

وی با بیان حرف‌های تکراری در خصوص مشکلات و موانع سر راه تولید و سرمایه گذاری در کردستان از جمله اینکه زمین کم است و فلان چیز زیاد است و ...سخنانش را ادامه داد. اما این صحبت ها در جلسات گذشته هم بارها مطرح شده است فقط چرا برای حل آنها یک اقدام عملی انجام نمی‌شود، معلوم نیست؟!

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان هم در این نشست گفت: اگر می‌خواهیم مشکلات و موانع سرمایه‌گذاری در کردستان حل شود باید جلسات را به صورت خصوصی برگزار کنیم.

 

برهان صلواتی گفت: باید برای حل مشکلات تولید در کردستان مطالبه گر باشیم و باید این مطالبه گری هم به صورت خصوصی باشد!

 

رئیس خانه صنعت و معدن استان کردستان از نبود نظارت ها در حوزه تولید و اشتغال انتقاد کرد و افزود: متأسفانه این نظارت‌ها هم در استان و هم در کشور ضعیف است و ما طی این چند سال اصلاً بررسی نکرده‌ایم که بدانیم در خصوص «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» چه اندازه موفق بوده‌ایم.

 

عبدالله کاردانی اینگونه جلسات را وقت تلف کردن دانست و ابراز داشت: به جای اینگونه جلسات بدون خروجی بهتر است برای ترقی و توسعه استان تلاش شود و وقت مدیران هم بیهوده گرفته نشود.

 

رئیس اتاق بازرگانی سنندج نیز در این نشست گفت: باید صحبت‌های بخش خصوصی شنیده شود تا بتوان در جهت رشد و توسعه اقتصاد جامعه حرکت کرد.

 

سیدکمال حسینی یکی از راه‌های جذب سرمایه گذاری در استان را رضایت و جذب کارآفرینان ناچیز استان دانست و افزود: اگر به کارآفرینان بها داده شود مطمئناً وضعیت تولید بهتر خواهد شد.

 

وی تأکید کرد: مسؤولان دولتی اگر کاری برای تولید سرمایه گذاری در کردستان انجام نمی دهند حداقل بار سنگین کاغذ بازی و سردرگمی‌های سرمایه گذاری را از روی دوش بخش خصوصی بردارند!

 

نائب‌رئیس اتاق بازرگانی صنایع و کشاورزی سنندج نیز در این نشست گفت: اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه نظام بانکی، موازی‌کاری نهادهای تصمیم‌گیری در حوزه سرمایه‌گذاری، ضعف در حوزه‌های عمرانی و زیرساختی، ضعف آموزشی، عدم نوآوری و اولویت‌بندی نقشه راه و مسائل فرهنگی از موانع پیش روی حوزه سرمایه‌گذاری است.

 

محمد رنجبر با بیان اینکه رفع عقب‌ماندگی زیرساختی نیازمند اعتبارات جهشی است، خاطر نشان کرد: ایجاد کمیته عارضه‌یابی، حمایت کافی از سرمایه‌گذاران، ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای واحدهای تولیدی از راهکارهای ارائه شده جهت جذب سرمایه‌گذار است.

 

انتهای پیام/pa.

پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 13:06

کد خبر : 28921

منتشر کننده : a.p

احمد پاسخ پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 13:31

0
0

حالا که این جلسات فایده ای نداره حداقل یه فایده واسه شما داره اونم چیییییییییی؟

موز خوردن و لاف زدن و ....

اورامان پاسخ یکشنبه 6 اسفند 1396 | 08:21

0
0

سلام نتیجه انتصاب مدیران بی کفایت و حمایت کو کورانه از آنها همین است ؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید